Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

X-TRAIL jest jak wino


berater
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Im starszy tym lepszy :coffeenews: .

Przykra statystyka, ale przynajmniej wiekowe egzemplarze sprawują się poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy już wie co to znaczy "celowe postarzanie produktu" z innymi markami niestety jest to samo, dzisiaj nie kupi się już auta które trwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ma pełne 8 lat i sprawuje się idealnie:

 

- niski przebieg, używany okazjonalnie,

- interwały między przeglądami 10-15'000km,

- garażowany,

 

niech to będzie wyjątek, potwierdzający regułę, ale jest!

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też jest jak wino...

 

takie z jabłek z plastikowym korkiem :angry:

 

ps

jutro kolejna wizyta u mechanika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli za dużo siarki, .... w paliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ma pełne 8 lat i sprawuje się idealnie:

 

- niski przebieg, używany okazjonalnie,

- interwały między przeglądami 10-15'000km,

- garażowany,

 

niech to będzie wyjątek, potwierdzający regułę, ale jest!

ile masz te auto, od nowości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam olej co 10.000 + dodatek uszlachetniający, jedyna poważna sprawa do tej pory to w lecie wymieniałem mechanizm przeniesienia napędu tkz "reduktor", po za tym jestem zadowolony i liczę że jeszcze z 5 lat nim pojeżdżę bo nie widzę nic teraz na rynku za podobne pieniądze co by dało radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego kupiłem bez wiedzy o jego wcześniejszych przygodach (przebieg, remonty...)

Ale póki co gada i nie sprawia problemów, a ma już 12 lat :) ... i rdzewiejące ranty błotników :D

Olej co 10 kkm (elf 5/30 SXR) wszystkie filtry i od czasu do czasu Mixol do paliwa.

Może dlatego się udał... że mam szczęście do używanych aut ;)

Zakupiona w maju choinka też nie sprawia problemów.

Powiem szczerze, boję się trochę tych nowych aut.

Ale kiedyś przyjdzie i na nie pora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, boję się trochę tych nowych aut.

Ale kiedyś przyjdzie i na nie pora.

 

W tej chwili nie ma ani jednego auta na rynku ,które jest w produkcji i posiada cechy i zalety X-traila T30 i T31.

Dlatego majac juz trzeciego z kolei X-traila i juz ponad 3 lata -nie wiem co kupic nowszego .

Nie ma nic.

Jedynie chyba pozostaje ostatni wypust T31 z 2013 roku..

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili nie ma ani jednego auta na rynku ,które jest w produkcji i posiada cechy i zalety X-traila T30 i T31.

......nie wiem co kupic nowszego .

Nie ma nic....

ja sie coraz bardziej zastanawiam nad xc90, a że diesel u mnie już bokiem wychodzi zaczął mi się podobać T6 

Edytowane przez Bartezm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo dobra.... a co z X-trail'em T32? Ja wiem, że wygląda już inaczej, ale przymykając oko na zbyt małego diesla to nic mu nie brakuje.

z wyjątkiem charakteru!!! ;) taki chińczyk okrągły jak wszystko inne... nadmuchany Qashqai Edytowane przez wojtgor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaziu:

O kupiłem od swojego klienta, gdy skończył się leasing.

ZNAM go na wylot.

ja się pytam, bo ilekroć ja, ktoś z rodziny lub znajomy kupił auto nowe, to nie ma z nim problemów, mimo dużych przebiegów i lat płynących.

 

ja wiem, że największy wydatek z autem mnie czeka

wymiana opon (20cali),

następnie wymiania oleju w CVT,

i przy następnych klockach też czas będzie na tarcze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XC60 sobie chwalę więc XC90 jest zapewne lepsze.

 

nooo tak, ale ten "charakter" to raczej do wyglądu się sprowadza, a że wizualnymi doznaniami się nie jeździ to można przeboleć. ;)

 

Bardziej mi się podoba X-trail niż QQ.

pogadaj z marketingowcami co sprzedaję samochód wygląd czy osiągi ;), a że nowy X-trail osiągami też nie grzeszy ani w terenie ani na autostradzie

:) T-31 to jest mój ostatni nissan i ostatni diesel! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie naprawy blacharsko-lakierniczej, dostałem u Zaborowskiego na tydzień T32 w dieslu, na wypasie. Mogłem porównać.

Du..  Głowy nie urywa.

Ale:

1. Czuć wyraznie, że słabszy, ale byłem mimo wszytsko zaskoczony jak się fajnie zbiera. Być może sprawa przełożeń. Daje radę.

2. Ten siedmiocentymetrowy, wzrost rozstawu osi i zmniejszenie długości bagażnika, dobrze mu zrobiły.

-  lepszy komfort jazdy,

- wreszcie komfortowe wsiadanie i jazda dla pasażerów z tyłu.

3. Wyglądu nie komentuję. De gustibus .......

 

Reasumując, T31 z wymiarami T32 biorę w ciemno.

 

 

 

Edytowane przez berater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję, zakładając ten temat, na komentarze i reakcję na tak niską pozycję X-TRAILA, opisaną w pierwszym poście.

Gdzie Wasz lokalny patriotyzm :) ?

Może i ustępuje niezawodnością Rav4 czy CRV, ale moim zdaniem, nie na tyle, żeby się wlec w ogonie klasyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie X-trail T32 nie przekonuje, ale nie można powiedzieć, że to zły samochód. Jego największym mankamentem jest brak mocnych silników i możliwości zestawienia: automatu, napędu 4x4 i mocnego silnika.

Z tego co wiem, takie połączenie ma być oferowane około marca 2017. Chyba 2.0 dci

Edytowane przez kris2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Was, że w wersji 160 KM autentycznie "daje radę".

Silnik jest elastyczny i ekonomiczny.

 

Kwestia estetyki, rzeczą gustu. Mnie również T31 bardziej odpowiada.

Nie mniej jednak T32, jest godnym następcą, wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-Trail T32 z 2.0 dci już jest oferowany w Niemczech wejdzcie sobie na stronę https://www.nissan.de/ w konfigurator i można sobie wybrać wersje z 2.0 dci 180KM z nissan all mode 4x4 i automatem,byłem w Kaliszu na jeździe próbnej X-Trailem 1.6 dCi  przyznam też bałem się tych liczb w broszurach (że silnik będzie za słaby) szczerze powiem, byłem zdziwiony dynamiką tego silnika (na wielki plus) jak na jego pojemność to teraz jak dojdzie 2.0 dCi to już będzie MIÓD  :nissan2:  :devil:

Edytowane przez Kristof5112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...