Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

płyny / oleje do skrzyni biegów i wspomagania w J10


peceq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, nie mogłem się doszukać co ile zmienia się w/w płyny / oleje w 2.0 dCI 150 KM, ktoś z Wasm ma pojęcie, zmieniał osobiście ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik chyba mamy ten sam więc olej nie rzadziej niż co 20kkm, a płyny eksploatacyjne tj. płyn chodzący, płyn hamulcowy - generalna zasada mówi - co 4-5lat, z tym że w przypadku  płynu chłodniczego można sprawdzić jego przydatność , a płyn hamulcowy można wymienić przy okazji wymiany klocków tak jak wychodzi tzn. zużyły się z przodu spuszczam powoli aż popłynie czysty - jednocześnie dolewam, zużyły się  z tyłu - robię tak samo. Jeśli chodzi o płyn w układzie wspomagania (przypomniano mi że QQ nie mają) to żeby go choć częściowo wymienić trzeba się troszkę pobawić, bo w mojej ocenie opróżnienie pompy może skrócić jej żywot. W skrzyni można wymieniać chociaż opinie są sprzeczne.  Ja w zwykłych skrzyniach wymieniałem po zakupie. Teraz też wybieram się z X-trailem na dynamiczną - skrzynia automatyczna- grawitacyjnie raczej się nie wymienia, bo ponoć to ryzykowne.

Edytowane przez marinero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@peceq,

a która wersja Qashqai'a ma płyn w układzie wspomagania kierownicy ? 

 

Byłem święcie przekonany że wszystkie mają wspomaganie elektryczne. :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@peceq,

a która wersja Qashqai'a ma płyn w układzie wspomagania kierownicy ? 

 

Byłem święcie przekonany że wszystkie mają wspomaganie elektryczne. :wave:

Kolego pisałem o ogólnych zasadach nie cytowałem książki serwisowej

swoją drogą nie oswoiłem się z myślą o elektrycznych wspomaganiach bo miałem dotąd hydrauliczne....

Edytowane przez marinero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@peceq,

a która wersja Qashqai'a ma płyn w układzie wspomagania kierownicy ?

 

Byłem święcie przekonany że wszystkie mają wspomaganie elektryczne. :wave:

Nie wiem nie znam sie dlatego pytam, chociaz marinero wspomina cos o takowym :)

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nie znam sie dlatego pytam, chociaz marinero wspomina cos o takowym :)

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

marinero wspominał o generalnych zasadach i po zwróceniu uwagi sprecyzował że nie w QQ

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki czy w takim razie idzie samemu wymienic olej skrzyni biegow?

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w manualach oraz mostach Toyoty i Hyundai wymieniałem, wystarczyła duża strzykawka

oczywiście dobrze jest mieć kanał bo bez bywa trudno

Edytowane przez marinero
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik chyba mamy ten sam więc olej nie rzadziej niż co 20kkm, a płyny eksploatacyjne tj. płyn chodzący, płyn hamulcowy - generalna zasada mówi - co 4-5lat, z tym że w przypadku  płynu chłodniczego można sprawdzić jego przydatność , a płyn hamulcowy można wymienić przy okazji wymiany klocków tak jak wychodzi tzn. zużyły się z przodu spuszczam powoli aż popłynie czysty - jednocześnie dolewam, zużyły się  z tyłu - robię tak samo. Jeśli chodzi o płyn w układzie wspomagania (przypomniano mi że QQ nie mają) to żeby go choć częściowo wymienić trzeba się troszkę pobawić, bo w mojej ocenie opróżnienie pompy może skrócić jej żywot. W skrzyni można wymieniać chociaż opinie są sprzeczne.  Ja w zwykłych skrzyniach wymieniałem po zakupie. Teraz też wybieram się z X-trailem na dynamiczną - skrzynia automatyczna- grawitacyjnie raczej się nie wymienia, bo ponoć to ryzykowne.

Jeżeli w układzie hamulcowym jest DOT-3 lub  4 to wymiana po dwóch latach!!!! lub po 60 tys!!!

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwj7moSG0JjQAhVD1RQKHf5_DMcQFggtMAE&url=http%3A%2F%2Fwww.auto-swiat.pl%2Feksploatacja%2Fjak-czesto-wymieniac-plyn-hamulcowy%2F41zzj&usg=AFQjCNF3j7PJxuy5VBmxL2Q224WKVq2ZCA

Olej w skrzyni manualnej można wymienić bez kanału,ale wymaga gimnastyki.Nie jest trudne.

Płyn chłodzący wymiana co 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w układzie hamulcowym jest DOT-3 lub  4 to wymiana po dwóch latach!!!! lub po 60 tys!!!

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwj7moSG0JjQAhVD1RQKHf5_DMcQFggtMAE&url=http%3A%2F%2Fwww.auto-swiat.pl%2Feksploatacja%2Fjak-czesto-wymieniac-plyn-hamulcowy%2F41zzj&usg=AFQjCNF3j7PJxuy5VBmxL2Q224WKVq2ZCA

Olej w skrzyni manualnej można wymienić bez kanału,ale wymaga gimnastyki.Nie jest trudne.

Płyn chłodzący wymiana co 5 lat.

Jacko jak sprawdzić jakie jest płyn hamulcowy, nie posiadam takiej informacji a nie wiem jaką wlewał poprzedni właściciel.

Co ile ten olej w skrzyni biegów bo nikt dokładnie nie napisał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J10 jest w wieku powiedzmy Note,więc masz w układzie DOT-4. Ja w Note wymieniałem co dwa lata,zresztą tak miałem też w rozpisce serwisowej

W  skrzyni niby niektóre szkoły mówią by nie wymieniać,ale wymiana na pewno dobrze przysłuży się skrzynce.

Zazwyczaj w skrzyni olej wymienia się po 90tyskm.W Note wymieniłem po 70 i było na prawdę czuć,że lepiej pracuje.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem dzisiaj olej w automacie w X-trail T-31 2.0dCi - wymiana dynamiczna z płukaniem skrzyni nowym olejem - zużyto 9 litrów oleju przekładniowego - koszt usługi 730zł

po przejechaniu już pierwszych kilkudziesięciu km mam wrażenie że skrzynia lepiej pracuje i jakby przełożenia następowały przy niższych obrotach tak jak i podtrzymanie prędkości odbywa się na niższych; przełożyło się to mam wrażenie na spadek spalania

Edytowane przez marinero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko jak sprawdzić jakie jest płyn hamulcowy, nie posiadam takiej informacji a nie wiem jaką wlewał poprzedni właściciel.

Co ile ten olej w skrzyni biegów bo nikt dokładnie nie napisał :)

Na zbiorniczku z płynem hamulcowym, na "nakrętce" podany jest rodzaj płynu :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do skrzyń ja wymieniałem w manualu po osiągnięciu przez silnik przebiegu ok. 120-150kkm (z takim stanem licznika kupowałem i wymieniałem) a potem wymianę robiłem co 50-60kkm, w odniesieniu do automatu właściciel serwisu w którym dzisiaj wymieniałem sugerował wymianę co 40-50kkm, ale myślę że 60kkm będzie Ok

tak jak kolega pisze z reguły na korku zbiorniczka piszą co wlać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich . Bardzo proszę o pomoc . Kupiłem qashqaia z 2007 2.0 dci 4x4 automat 6 biegowy . Nie mogę znaleść bagnetu żeby sprawdzić poziom oeju w skrzyni biegów . Nie wiem czy stan oleju chociaż jest dolać ? chciałem zmienić ale w żadnej hurtowni nie mogę znaleść filtru do skrzyni a ewentualna wymiana samego oleju nie ma większego sensu . Bardzo proszę o pomoc w ustaleniu gdzie jest ten bagnet i gdzie kupić ten filtr . W serwisie przyznaje nie pytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...