Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Błąd ESP po wymianie maglownicy - Nissan Primera P12


Gość daro69daro

Rekomendowane odpowiedzi

Gość daro69daro

WItam,
Jestem po wymianie maglownicy w moim Nissanie Primera P12. Problem wygląda następująco - po wymianie maglownicy, zapaliły się dwie kontrolki ESP i kontroli trakcji, po ustawieniu zbieżności w warsztacie powiedzieli mi że mam skalibrować czujnik skrętu kierownicy. I teraz moje pytanie, jak to skalibrować? Elektryk samochodowy twierdzi, że prawdopodobnie jest uszkodzony czujnik, ale nic przy kierownicy nie było robione - była zablokowana na wprost przy wymianie maglownicy. Tylko trochę zastanawia mnie to, że w prawą stronę jak kręcę kierownicą to mam 1.5 obrotu kierownicą, a w lewą stronę mam niepełne 1.5 obrotu - brakuje z 10cm. Czy to może mieć jakiś związek z problemem?  Nadmienię, że żadnych luzów na zawieszeniu nie ma - wszystko zostało sprawdzone.

Proszę o porady, bo już brakuje mi pomysłów a nic konkretnego w internecie nie znalazłem odnośnie ustawienia w P12. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... po ustawieniu zbieżności w warsztacie powiedzieli mi że mam skalibrować czujnik skrętu kierownicy....

 

jeśli warsztat podjął się wymiany magla to również powinni skalibrować ten czujnik a nie przerzucać na ciebie

a jak nie potrafią to nie powinni brać się za wymianę - klient przyjeżdza płaci i odjeżdza sprawnym autkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...