Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy ktoś wie co to za element?


Smakor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj znalazłem na dywaniku pasażera taki oto element. Czy ktoś wiec co to może być? Patrzyłem pod schowkiem ale tam nie wygląda jakby czegoś brakowało. Miałem ostatnio naprawianą tylną klapę u blacharza, może to jemu coś zostało na dywaniku?

 

post-96202-0-50325600-1478951029_thumb.jpg

post-96202-0-08150700-1478951034_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaślepka filtra kabinowego, jest po lewej stronie nóg pasażera przy grodzi silnikowej.

Edytowane przez kubalon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaślepka filtra kabinowego, jest po lewej stronie nóg pasażera przy grodzi silnikowej.

 

W nim są jakieś dziurki nie był fabrycznie przykręcony? Wciska się go tylko? Masz może zdjęcie jak to powinno wyglądać włożone? To trochę dziwne aby wypadł, pewnie zahaczony noga albo czymś innym.

 

EDIT: No dobra drugie starcie z elementem zaowocowało zamontowaniem go. Obejrzałem jakieś filmiki na YT i kilka zdjęć i potem już miałem obraz co z tym elementem mniej więcej zrobić. Dziwne jest tylko to, że on wyskakuje dość lekko. We Fiacie miałem jedną śrubkę chyba, która mocowała element zasłaniający filtr a tu lekki wcisk tylko. Pewnie teściowa zahaczyła jakąś torebką czy czymś takim i jak wysiadła element został na dywaniku. W sumie dobrze, że nie wytargała go poza auto bo byłoby po nim. A ja nawet nie wiedziałbym że go brakuje.  Na szczęście za miesiąc zdaję już auto i biorę kolejne. 

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak lekko się zaczepia to może być że filtr kabinowy jest żle włożony, jak mi w serwisie włożyli filtr byle jak to zaślepka sama wypadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak lekko się zaczepia to może być że filtr kabinowy jest żle włożony, jak mi w serwisie włożyli filtr byle jak to zaślepka sama wypadła.

 

To chyba w fabryce na złość źle włozyli widząc, że do Polski będzie jechał. W ramach zacieśniania sympatii z polakami ;P

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak lekko się zaczepia to może być że filtr kabinowy jest żle włożony, jak mi w serwisie włożyli filtr byle jak to zaślepka sama wypadła.

Ja dziś "przerobiłem" wymianę w swoim QQ. Wyjęcie i włożenie bez zaginania już tak łatwo nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie trzeba klapy schowka demontować na czas wymiany? (która to część u mnie w aucie trzeszczy od nowości, oprócz wspominanego tu szumu wokół lusterka powyżej 100)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie trzeba klapy schowka demontować na czas wymiany? (która to część u mnie w aucie trzeszczy od nowości, oprócz wspominanego tu szumu wokół lusterka powyżej 100)

Ja wymieniłem bez demontażu. U mnie by się domknął (zaskoczył) muszę z prawej strony mocno docisnąć, ale dzięki temu nie trzeszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem bez demontażu. U mnie by się domknął (zaskoczył) muszę z prawej strony mocno docisnąć, ale dzięki temu nie trzeszczy.

 

Ja próbowałem dokręcić śruby mocujące cały kokpit ale po tej operacji jest jeszcze gorzej. To trzeszczy wg mnie cała deska z prawej bo ona w sumie to tak wisi w powietrzu trochę. Jak się trafi bo u kumpla cisza absolutna... Zobaczę jak będzie w następnym QQ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem dokręcić śruby mocujące cały kokpit ale po tej operacji jest jeszcze gorzej. To trzeszczy wg mnie cała deska z prawej bo ona w sumie to tak wisi w powietrzu trochę. Jak się trafi bo u kumpla cisza absolutna... Zobaczę jak będzie w następnym QQ.

U mnie ASO próbowało, ale stwierdzili, że deska do demontażu. Z powodów jakich piszesz odpuściłem i z czasem coraz mniej siły trzeba. Jak skończy się gwarancja to podpiłuje plastik pilnikiem i będzie ok.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smakor,jeżeli chcesz się w to bawić to zdejmij osłonę prawego słupka i zobacz czy dalej trzeszczy.W Kaśce wszystkie elementy styku między plastikami są wyklejane specjalną taśmą podobną do czarnej bawełnianej izolacyjnej,zauważyłem tor rozbierając czasami pewne elementy w Kaśce .

Z powodzeniem tą technikę wcześniej stosowałem w Note podczas wygłuszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba w fabryce na złość źle włozyli widząc, że do Polski będzie jechał. W ramach zacieśniania sympatii z polakami ;P

W fabryce sporo polaków pracuje, a wiadomo jak to polak polakowi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...