Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Patrol z 2007 automat - czy wymieniać olej w skrzyni


devion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem od nowości właścicielem Patrola z 2007 Y61 3.0 118KW z automatyczną skrzynią biegów.(przebieg 180tyś)

I właśnie o skrzynię mi chodzi.

Czy ktoś znający te samochody(i skrzynie biegów) mógłby mi powiedzieć czy w tej automatycznej skrzyni biegów wymienia (kontroluje) się olej?

Pytanie nie jest pozbawione sensu bo w ASO na Jasnogórskiej w Krakowie nie potrafili mi podać wiążącej odpowiedzi ( przeboje z tym ASO opisywałem przy okazji silnika), natomiast w niezależnym warsztacie zajmującym się automatami twierdzą że olej się wymienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii trzeba wymienić. Nie ma niezniszczalnych, nie starzejących się olejów i każdy z czasem traci swoje właściwości, tym szybciej im więcej pracuje. Sam niedawno wymieniłem i okazało się że zlewany olej po przebiegu 220kkm był bardzo ciemny. Po wymianie skrzynia zaczęła lepiej pracować. Nie żebym narzekał na jej uprzednią jakość pracy - nie narzekałem bo to pierwszy automat, ale biegi zmieniają się wcześniej i płynniej (mniej odczuwalne są zmiany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Tak, tylko inni twierdzą, że lepiej nie wymieniać gdyż można coś tam wypłukać i będzie problem.

W serwisie skrzyniarskim powiedzieli, że mogą wymienić na moją odpowiedzialność, bo jeszcze nie widzieli Patrola z auto.

Myślałem, że na forum zaglądają serwisanci znający konkretny model silnika i skrzyni i podadzą wiarygodne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypłukać to kolego ci może kieszenie z kasy jak tego nie zrobisz. Nie ma wiecznych olei, tak do manualna i do automatów, także sprawdź temat w aso albo pisz do snake4x4. On Ci coś podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tylko Patrola w automacie nie widzieli?

Poszukaj warsztatu specjalizującego się w automatach i ponoć najlepiej wymieniać dynamicznie, co też zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej jak najbardziej trzeba wymieniać, większość producentów zaleca sprawdzenie i jeśli trzeba wymianę co 30 tys

jak w większości skrzyń automatycznych zalewa się ATF, wchodzi 11,8 litra

pamiętaj o filtrze, oringu i pewnie przyda się uszczelka miski olejowej

filtr wygląda tak

11930042060261389174.jpg

 

jest jeszcze jeden filtr taki malutki, ale żeby go wymienić trzeba rozebrać kawał skrzyni

wygląda tak

33354889162163038931.jpg[/url

 

Zajrzyj na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja wymieniam atf co 60tkm a wraz z filtrem co druga wymiane. I hula bez problemu juz 335tkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...