Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Trzeszczenie przy ruchu kierownicą


marinero

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ przy wykonywaniu ruchów kierownicą dobiegały mych uszu niepokojące dźwięki zajrzałem dzisiaj (zgodnie z zaleceniem na forum QQ) w okolice pedałów i po zdjęciu plastikowej maskownicy uzyskałem większy dostęp do mechanizmu kolumny kierowniczej. Pracujące elementy potraktowałem silikonem w sprayu firmy Würth i uzyskałem zdecydowaną poprawę. Zamierzam w krótkiej perspektywie zaaplikować wazelinę, która jak domniemam po spenetrowaniu mechanizmu przez silikon powinna zabezpieczyć mechanizm na dłużej.

Nadmieniam, że trzeszczenie doskwierało mojemu X-owi szczególnie o poranku, a potem już sporadycznie.

Poniżej widok kolumny z plastikową maskownicą, a kolejne foto już bez.

Zalecam wykonanie zabiegu, co nie zajmie więcej niż 5 minut.

post-101425-0-75981900-1479559050_thumb.jpg

post-101425-0-48945500-1479559100_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Zamierzam w krótkiej perspektywie zaaplikować wazelinę, która jak domniemam po spenetrowaniu mechanizmu przez silikon ....

 

 

wazelina na silikon? a nie lepiej na spray silikonowy (rzadki) użyć tego samego środka ale w postaci smaru silikonowego (gęsty)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po silikonie za parę dni niemal nie będzie śladu nie sądzę by z tej mieszanki powstał ... dynamit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po silikonie za parę dni niemal nie będzie śladu nie sądzę by z tej mieszanki powstał ... dynamit

 

silikon chyba jednak dłużej wytrzymuje bo inaczej to po co nim smarować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze widzę na zdjęciach  jest krzyżak układu kierowniczego.

Pryskanie go czymkolwiek  prawdopodobnie przyniesie wiecej szkody niz pożytku jak te spray-e dostaną się do łożysk igiełkowych krzyżaka i wypłuczą  z nich smar.

W samochodzie czy to krzyzak ukladu kierowniczego czy inny np.od wału napedowego musi byc suchy i czysty i nie wolno go niczym smarowac czy pryskac !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro już trzeszczy to mu nie mogę zaszkodzić, a jeśli nawet nowy kosztuje od 17zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro już trzeszczy to mu nie mogę zaszkodzić, a jeśli nawet nowy kosztuje od 17zł

Zamiennik tak ale na pewno nie oryginał Nissan-a.Używane kosztuja ok.100 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiennik tak ale na pewno nie oryginał Nissan-a.Używane kosztuja ok.100 zl.

Febi 19zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...