Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] Różnice w półosiach


Nanab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy w P10 występują jakieś różnice w półosiach i przegubach? Mam P10GT z 95r., złamana prawa półoś. Na pobliskim szrocie mogę za grosze dostać od ręki taką z wersji 1.6, a taką z GT chyba jedną w Polsce znalazłem i to w cenie 10x takiej. Od jakich wersji powinna pasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sam wałek półosi  , starą wymontuj i policz ilość zębów  i na podstawie starej kup nową . Od 1,6 nie pasuje do 2,0 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak zrobię jeśli nie znajdę na szrocie całej półosi w odpowiedniej cenie. Niestety nie mm teraz warunków na demontaż, samochód stoi na trawniku, a do kolegi z garażem i kanałem chciałem jechać tylko na wymianę, nie mogę mu zabierać miejsca na tydzień czy dwa czekając aż wałek dojedzie. Postudiowałem trochę internet i "sam naprawiam" i zauważyłem że półoś od 1.6 jst jednoczęściowa, a od 2.0, 2.0gt i 2.0D dwuczęściowa, więc faktycznie od 1.6 nie ma szans podejść. Ale znalazłem tanio całą półoś od klekota. Czy z diesla powinna pasować?


No więc kupiłem całą półoś od 2.0, chciałem wymienić tylko zewnętrzna część-przegub zewnętrzny, wałek i połowę przegubu wewnętrznego(w tej którą kupiłem przegub wewnętrzny to tripod i trzyma się tylko na manszecie), ale spotkała mnie niemiła niespodzianka. W moim samochodzie oba przeguby są kulowe, wewnętrzny też, więc mój plan nie wypalił. Kolejny plan to ożenić stary przegub wewn. z nowym wałkiem i przegubem zewn. Ale powstaje problem-jak wyjąć stary wałek z wewnętrznego przegubu?
Proszę o szybką radę, miałem nadzieję już dzisiaj wyjechać nim o własnych siłach:(


Dla potomnych: przegub wewnętrzny i wałek zewnętrzny dla GT i klekota jest inny, w klekocie jest tripod i gęściejszy wielowypust, a w GT przegub kulowy i drobny wielowypust. Przegub zewnętrzny się nie różni. Pytanie czy wielowypust(na wałku między skrzynią a łożyskiem półosi) w półosi z klekota pasuje do skrzyni biegów z GT. Jeśli tak to mogę wymienić całą półoś, ale tego dowiem się najwcześniej za parę dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...