Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana radia w Terrano 2


Zolwik_Tuptus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Posiadam w Terrano 2 oryginalne, kasetowe radio (wielkościowo dwa razy wyższe od normalnego radia samochodowego) 

Chciałbym je zamienić na normalne radio, ale w obudowę oryginalnego jest wbudowany przycisk świateł awaryjnych. 
Z szukajki wyczytałem, że potrzebna jest przejściówka - gdzie takowej szukać i czy jest to rzeźba, czy jakiś oryginał? 

ps: chciałbym żeby przestrzeń nad radiem była do wykożystania jako schowek, jest taka opcja? 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowsze wersje terrano miały już radio 1din i ramkę z awaryjnymi.

Ja swoją kupiłem na szrocie i dołożyłem do niej 2 włączniki świateł (przód/tył).

Zawsze można także samemu coś w podobnym stylu zrobić (trzeba mieć tylko przycisk awaryjnych).

20161122_210954.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orginalna ramka do terrano 2 na 1 din jest droga, a przynajmniej była. Bardzo podobna jest od primery. Ja kupiłem od primery i trzeba troszkę dociąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sprawę rozwiązałem następująco - Ramka od radia 1 din Skoda Fabia2 (15,99 z szufladką), Przycisk awaryjnych od Almery N12 ( 12 zł, dobrze, że przyszedł z wtyczką, bo trochę inna jest) i przejściówka kabli z Nissanowskiej na ludzką (9,99 zł)

 

Trochę cięcia ramki, głównie od góry.

Do tego docięcie szufladki tak aby weszła nad radiem.

I na koniec dorobienie uchwytu na wyłącznik awaryjnych i zmiana wtyczki.

 

Efekt na zdjęciu (sorry za jakość, robiłem telefonem stacjonarnym)

post-102448-0-60517600-1481704154_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...