Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Montaż halogenów Qashqai VISIA


bakutomek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Qashqai j11 w najtańszej wersji VISIA. W miejscu fabrycznych halogenów mam zaślepki, czy ktoś z was przerabiał temat dołożenia takich halogenów? Czy zderzak jest przystosowany? (wystarczy tylko ściągnąć zaślepki a pod spodem są miejsca montażowe ?) Czy auto posiada fabryczną wiązkę?. Nie wiem do końca jak się je włącza - czy manetka świateł wymaga wymiany czy też włącza się je dodatkowym przyciskiem na desce? Z jakimi kosztami muszę się liczyć ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za młode auto by na tą chwilę dać jednoznaczną odpowiedź,ale pokolei...

---Zderzak,jeśli ma wyjmowane zaślepki to jest szansa,że gdybyś kupił oryginały(powiedzmy używki) to je zamontujesz.

---Instalacja,jeżeli nissan schodzi z kosztów to dla wersji visia i acenta wiązki bedą te same(tak było  w Note) wystarczy zdjąć osłonę spod zderzaka i zobaczyć,czy czasami nie leżą tam pięknie kostki do halogenów.

---Załączanie,najprawdopodobniej bedzie potrzebna sama manetka od świateł wersji acenta.Wymiana prosta,demontujesz tylko osłonę kierownicy i wyciągasz (jest na zatrzaskach) starą manetkę ,a wciskasz nową.

---Koszta,to już musisz sprawdzić sam,na pewno nowe elementy będą do kupienia tylko w serwisie,ale moim zdaniem nie warto.Lepiej szukać z rozbitków,przecież dig-t ma raptem 3lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie z ekonomicznego punktu widzenia (mojego) montaż całkowicie bez sensu. Ile razy jest potrzeba NA PRAWDĘ z nich skorzystania?

Po drugie - nie wiem jak u innych - ale wg mnie zasięg tych halogenów jest TRA-GI-CZNY!

Jak je włączyłem dla testów to snop światła widzialny przeze mnie miał może z metr. Gdyby ustawił niżej fotel to był już w ogóle nie widział.

Osobiście za to nie dopłacił ani złotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat, ciekawy. Różnica w jaskrawości świateł głównych i mgłowych jest przepastna. Moje po odbiorze auta świeciły tak nisko że aż dziwne że w ogóle tak można było je ustawić. Podjechałem kiedyś i

poprosiłem by je prawidłowo ustawili. W odpowiedzi usłyszałem panie, po co to jest dekoracja. Dziwne, dekoracja objęta przepisami o ruchu drogowym. Wracam w...... i patrzę, zakład prywatny i kila Qq stoi.

Opisałem zdarzenie, szczęka im spadła. My paramy się mechaniką, do środka !!!. Ustawię panu na wysokość pierwszej warstwy płytek na ścianie. Nie wiem czy to trwało 10 minut, jest ok.

Okazuje się że J10 i J11 mają te same lampy. Zwrócę wam uwagę że przez zjawisko kondensacji mgła przy jezdni jest rzadsza, tylko trzeba mieć lampy !!!, no i musi być prawdziwa mgła.

Chcę was zainteresować lampami ledowymi, sam bym je łyknął. Wyłącznik, czy musi być w lewej dźwigni ?, są wolne miejsca przy lewym kolanie.

 

http://www.carpartshow.com/product/Car_HID_LED_Fog_lamp/Nissan_Series/2014/0406/455.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musi ,ale za ori włącznik z "odzysku" nie zapłacisz wiele. musi zaś być tak podłączony ,by działały już z pozycjami i gasły po wyłączeniu pozycyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, włącznik jest w manetce. Zarówno przednich przeciwmgielnych jak i tylnych. Zawsze mam wątpliwości w którą stronę przekręcić żeby zapalić odpowiednie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi bardziej zależy na walorach wizualnych :thumbsup: włącznik przednich halogenów jest w manetce kierunków??

I jeżeli będziesz miał w zderzaku instalację pod halogeny to i wymieniona manetka na bank będzie działała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, włącznik jest w manetce. Zarówno przednich przeciwmgielnych jak i tylnych. Zawsze mam wątpliwości w którą stronę przekręcić żeby zapalić odpowiednie. :D

Zawsze przednie do góry a tylne w dół. Albo odwrotnie :D:P

Wydaje mi się, że tylne zapalają się tylko jak świecą przednie. 

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładniej: przednie załączamy w górę, do przodu i od sie, a tylne w dół, do tyłu i do sie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aliexpress jest cały kit instalacyjny halogenów do tego modelu. W zestawie są dwa halogeny, wiązka, włącznik. Trzeba tylko dokupić obudowę z chromowanymi obwódkami. Cena przystępna, musisz sobie sprawdzić bo teraz nie pamiętam. Jak znajdę tą ofertę to wkleję link.


Sprawdź na tej stronce:

https://pl.aliexpress.com/item/Free-shipping-NEW-OEM-Fog-Light-Lamps-Harness-Switch-Kit-for-Nissan-QASHQAI-2-VISIA-J11/32613388622.html?spm=2114.010208.3.1.Vve3Zi&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10065_10068_10084_10083_10080_10082_10081_10060_10061_10062_10056_10055_10054_10059_10099_10078_10079_426_10073_10097_10100_10096_10070_10052_10050_10051_424,searchweb201603_2&btsid=086b95ad-e68d-4010-a156-a7a9c80c5ce8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla festyniarzy. U mnie na osiedlu też stoi jeden udekorowany jak na festyn: wszystkie możliwe srebrne listwy gdzie tylko się da hahahaha Chyba wykupił cały katalog dodatków z nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko po co skoro bez tego może wyglądać lepiej ? :)

Obudowa musi być, bez tego lampy nie będą miały się czego trzymać :(

tylko po co skoro bez tego może wyglądać lepiej ? :)

Wkłady halogenowe w tych samochodach akurat są osadzane w takich obudowach fabrycznie.

Dla festyniarzy. U mnie na osiedlu też stoi jeden udekorowany jak na festyn: wszystkie możliwe srebrne listwy gdzie tylko się da hahahaha Chyba wykupił cały katalog dodatków z nissana.

Kolego Karminadel, jesteś bardzo zabawny ale nie pomagasz raczej takimi "podpowiedziami" na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich

 

przerabiałem ten temat w swojej Visii w ubiegłym roku. Kupiłem kit (lampy + wiązka) na eBay, do tego dokupiłem te obudowy w ASO.

 

Montaż wymagał ode mnie trochę gimnastyki (i dostępu do kanału - trzeba wejść pod auto). Zaślepki należy wyciągnąć (z wyczuciem). Po wykręceniu kilku wkrętow mocujących osłonę pod silnikiem (chyba nawet nie trzeba wszystkich, wystarczy te blisko kół) oraz osłony nadkoli należy odchylić plastiki i przykręcic śrubki mocujące lampy (po jednej na lampę).

 

Wiązki przewodów już tam są, więc kostki można podpiąć.

 

Nie wymieniałem dźwigni przy kierownicy, więc nie wiem, czy to wystarczy. Zależało mi tylko na poprawie wyglądu auta - a ta jest moim zdaniem znaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lewej dźwigni powinieneś mieć oznaczenia dla świateł"przeciwmgielne tył" i przeciwmgielne przód" Inaczej nici z obsługi zestawu.Wątpię by Nissan dawał do Visji osprzęt z Acenty lub wyżej.Chyba musisz wymienić manetkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla festyniarzy. U mnie na osiedlu też stoi jeden udekorowany jak na festyn: wszystkie możliwe srebrne listwy gdzie tylko się da hahahaha Chyba wykupił cały katalog dodatków z nissana.

Jedni lubią dodatki z katalogu nissana a inni golasa z silnikiem z kosiarki.

Edytowane przez Kylonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...