Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ON do 1.6dCi


piotrekustka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ciagle mam dylemat co wlewać, szczególnie teraz zimą. Zwykły ON czy może jednak lepiej Verva lub któreś premium z Shella bądź Statoila? Przebiegów wielkich nie robię wiec koszty nie są istotne tylko czy to ma sens. Dodam że auto nie jest garażowane.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku stacji Shell proponowały Ci paliwa premium. Poza uszlachetniaczami mają gwarantowaną liczb oktanową jak i dodatki przeciw wodzie. Najważniejsze jednak jest regularnie wymieniać filtr paliwa. Co do Statoila jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku stacji Shell proponowały Ci paliwa premium. Poza uszlachetniaczami mają gwarantowaną liczb oktanową jak i dodatki przeciw wodzie. Najważniejsze jednak jest regularnie wymieniać filtr paliwa. Co do Statoila jest tak samo.

W Polsce wszedzie paliwo jest tej z"samej beczki"bez wzgledu czy to Shell,Orlen,Statoil ,czy inna stacja sieciowa.Miedzy bajki mozna włozyc to ze np.Shell,czy inny dystrybutor cos dodaje do paliwa.Moze za granica ,gdzie jest duzo rafinerii nalezacych róznych koncernow tak jest -ale nie u nas.

Jedynie parę stacji- szczególnie przy granicy z Niemcami ma paliwo z niemieckich rafinerii np ze Szwedt.

Natomiast lanie tej"lepszej ropy" -owszem auto moze nieco mniej palić i lepiej chodzić ale akurat dla silnika te paliwo nie jest lepsze.Dłuzej i mniej awaryjnie pojeździ każdy diesel na tej zwyklej ropie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shell bierze paliwa z Orlenu lub Lotosu (zależy gdzie ma bliżej), jedynie przy granicy z niemcami może być inaczej

z tym że podobno Shell bada też jakość dostarczanych paliw i to może być ten plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shell bierze paliwa z Orlenu lub Lotosu (zależy gdzie ma bliżej), jedynie przy granicy z niemcami może być inaczej

z tym że podobno Shell bada też jakość dostarczanych paliw i to może być ten plus

Tak bada.. :D Jestem tylko ciekawy jak po tych "badaniach"okaze sie ze paliwo nie jest takie jakie byc powinno,to co wtedy??

Wysla cysterny aby paliwo kupic za granicą???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bada.. :D Jestem tylko ciekawy jak po tych "badaniach"okaze sie ze paliwo nie jest takie jakie byc powinno,to co wtedy??

Wysla cysterny aby paliwo kupic za granicą???

 na taką okoliczność to na pewno mają podpisane odpowiednie umowy z klauzulami o karach itp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 na taką okoliczność to na pewno mają podpisane odpowiednie umowy z klauzulami o karach itp....

Może i tak ale kiedy dostawca jest monopolistą i nie ma alternatywy to nie wiele wskorają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie pod uwagę fakt że to nie rafineria oszukuje, tylko właściciel stacji.

Mówię o dodatkach do paliw, to czy rzeczywiście są czy ich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczegolnie teraz zima tankuj ON zimowy, inne dodatki typu '+59 km wiecej na pelnym zbiorniku' sa mniej istotne

od 01.10 do 15.11 na stacjach powinno byc oferowane tzw. paliwo przejsciowe o temp. blokady filtra -10'C

a od 16.11 do 28.02  tzw. paliwo zimowe o temp. blokady filtra  -20'C

 

jesli jest z tym klopot albo stacje u Ciebie 'nijakie' to sam zadbaj o obnizenie krzepniecia ON

ja to robie dolewajac do zbiornika przed tankowaniem  depresator Skyyd

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce wszedzie paliwo jest tej z"samej beczki"bez wzgledu czy to Shell,Orlen,Statoil ,czy inna stacja sieciowa.Miedzy bajki mozna włozyc to ze np.Shell,czy inny dystrybutor cos dodaje do paliwa.

 

 

Shell bierze paliwa z Orlenu lub Lotosu (zależy gdzie ma bliżej), jedynie przy granicy z niemcami może być inaczej

z tym że podobno Shell bada też jakość dostarczanych paliw i to może być ten plus

 

Skąd macie te informacje i wnioski ? Bo z gory powiem są mocno błędne.

Edytowane przez Szakal1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chcesz przez to powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że przez pół roku praktyk w czasie studiów siedziałem po 10h w "rozlewni" i szerzone opinie przez piotrek3 i matador41 są błędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc skąd paliwo przychodzi do Shella w Przemyślu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym Ci powiedzieć jak wygląda sprawa w Wielkopolsce w obwodzie Poznańskim a nie na Podkarpaciu ;) Zgodzę się z opinią że pochodzi z jednej beczki, bo przejeżdżają przez jedną bramę - ropa to ropa - chodzi o proces jej uszlachetniania oraz politykę stacji o dbałość i czystość zbiorników.

Edytowane przez Szakal1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ten proces uszlachetniania? Pytam, bo słyszałem że to sprawa właściciela stacji.

A teorie że na Shella przyjeżdża paliwo z Niemiec to można sobie między bajki włożyć, bo jeszcze nie widziałem niemieckiej cysterny jadącej do, powiedzmy Wrocławia z paliwem z Niemiec.

I na orlenowskie stacje w Niemczech jadące cysterny z Płocka.


Co można doradzić?

Tankować paliwo na "znajomej " stacji i na mrozach stosować preparaty do paliwa, np. takie jak polecił @borge.

I koniecznie przed zimą wymienić filtr paliwa. Nie zaszkodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że przez pół roku praktyk w czasie studiów siedziałem po 10h w "rozlewni" i szerzone opinie przez piotrek3 i matador41 są błędne.

Bardzo chętnie i z uwagą przeczytam Twoje fachowe uzasadnienie a szczególnie informację nt pochodzenia paliwa sprzedawanego w poszczególnych, sieciowych stacjach w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszlachetniają paliwo pomiędzy etapem tankowania cysterny a poborem próbek i plombowaniem zaworów. I to właśnie ten kluczowy moment. Mówię jak to wygląda w  "markowych" stacjach nie prywatnych bo tylko te widziałem, prywatna dystrybucja to inna część. Co dalej często pojawia się opinia, że paliwa pochodzą z ORLENu - bo to ich cysterny dowożą paliwo na stacje i to je widać na np BP czy wspomnianym SHELLu - jest to prawda bo to Orlen ma flotę która się wyjmuje. Paliwo z Niemiec jeździ tylko do fabryk VW w Poznaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszlachetniają paliwo pomiędzy etapem tankowania cysterny a poborem próbek i plombowaniem zaworów. I to właśnie ten kluczowy moment. Mówię jak to wygląda w  "markowych" stacjach nie prywatnych bo tylko te widziałem, prywatna dystrybucja to inna część. Co dalej często pojawia się opinia, że paliwa pochodzą z ORLENu - bo to ich cysterny dowożą paliwo na stacje i to je widać na np BP czy wspomnianym SHELLu - jest to prawda bo to Orlen ma flotę która się wyjmuje. Paliwo z Niemiec jeździ tylko do fabryk VW w Poznaniu ;)

Napisz wiecej o tym"uszlachetnianiu" :D

Tak sie składa ,ze to co pisze nt temat  to nie powielanie zasłyszanych czy przeczytanych gdzieś opinii  ale akurat zawodowy kontakt z branża paliwową od wielu już lat a nie praktyk studenckich czy innych..

P.S.

paliwo z Niemiec mozna kupic rowniez na wielu stacjach i o dziwo przewaznie nie sieciowych .

Ja np.przez dlugi czas je kupowałem na stacji prowadzonej przez ..Policje do momentu kiedy Orlen dal cene na przetargu o jeden grosz taniej anlitrze  od dostawcy z niemiec i te paliwo zastapiono tym co jest wszedzie u nas czyli z Orlen-u..

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to paliwo z Niemiec przyjechało jakoś zapieczętowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paliwo z Niemiec mozna kupic rowniez na wielu stacjach i o dziwo przewaznie nie sieciowych .

 

 

Które w takim razie, wykluczmy te z przygranicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które w takim razie, wykluczmy te z przygranicza.

Nie sieciowe ale właśnie na pograniczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że przez pół roku praktyk w czasie studiów siedziałem po 10h w "rozlewni" i szerzone opinie przez piotrek3 i matador41 są błędne.

 

odpowiem Tobie skąd to wiem - mianowicie od Shella - jakieś 5 lat temu chciałem się dowiedzieć skąd Shell dostaje PB95 i ON (te zwykłe bez dodatków)

wysłałem więc do nich emaila z zapytaniem i odpowiedzieli że z Orlenu, nie sądzę żeby obecnie to się zmieniło, ale  zawsze możesz zapytać u nich

(jeśli w dalszym ciągu udzielają szczerych odpowiedzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupuj normalne paliwo i od czasu do czasu wlej troszkę jakiś uszlachetniaczy ... jest na rynku tego sporo.. mówię np o prawdziwym niemieckim produkcie liqui moly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie spalania z zależności od jakości paliwa. Dopiero dwa razy zatankowałem swojego X-Traila do pełna (benzyna), pierwszym razem było to Statoil, wlałem 98, drugim razem zalałem w Lotos Optima 98 dynamic. Według wskazań komputera różnice w spalaniu przy podobnej jeździe to ok.0,5-0,7 l/100km.   Jadąc na tempomacie przy stałej 130 na pierwszym paliwie wychodziło mi ok.7,2, na drugim 7,8. Nie sprawdzałem jak to wychodzi fizycznie, ale możliwe są tak duże różnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze za każdym razem jechales ta sama droga, w takich samych warunkach pogodowych ( wiatr, temperatura etc )??

Swoja droga, oprócz pozornej wygody, tempomat nie obniży spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...