Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Connect LCN1 - Język Polski, Aktualizacja map - wykonalne ? - bez Mirka i Janusza...


Gość Daarvin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeszukuję internety wzdłuż i wszerz... odnośnie pytania zawartego w tytule... i nasuwa mi się póki co jedna odpowiedź... jest dżuma i to ogromna dżuma w tym temacie... 

kiedyś ktoś już tutaj poruszał ten temat, próbował nawet kopiować kartę SD mniej lub bardziej udanie... a o ile mu się udało zamilknął na wieki... i stał się częścią tego, przepraszam za wyrażenie "gównianego" procederu... 

Dlaczego tak to określam... ? Wchodzimy dzisiaj na allegro i mamy bez najmniejszego problemu dostępną aktualizacje mapy i spolszczenie za jedyne 500 zł..... tak 5 stów za pirackie arcydzieło... co określam mimo wszystko jako zdzierstwo... bo jak już ktoś pisał za 500 zł można doposażyć się w naprawdę dobry kombajn nawigacyjny... a tutaj pozostaniemy w pięknym, cudownym wręcz za***istym pomyśle na biznes Mirka i Janusza.... tylko zazwyczaj 80% Mików którzy oferują aktualizacje map i spolszczanie systemów nawigacyjnych nie wysiliło swoich szarych komórek do stworzenia tego "produktu" lecz posiadają go z odkupu i takim oto "pirackim" patentem handlują... przy okazji strzegąc swojej płyty z spolszczeniem jak oka w głowie :)

dziwi mnie fakt że mimo dość dużej ilości posiadaczy, użytkowników tej marki... temat jest kiepsko ogarnięty... 
dla porównania... przyznając się... przy posiadaniu samochodu z grupy wieśwag nie miałem najmniejszego problemu w poradzeniem sobie z podobnym tematem na podstawie znalezionych materiałów na rodzimym forum. 

Nigdy głęboko nie szukałem w materiałach że tak powiem mafii elektromagików samochodowych ale nawet wydanie 80 zł :) na subskrypcje forum tych cwaniaków w niczym mi nie pomogło a tylko uświadomiło jak tak grupa ludzi jest mocno powiązana z sobą i jak bardzo strzeże swoich "tajemnic"... które i tak po prawdzie są ruskich bo to oni zazwyczaj ogarniają "patenty".

Jeżeli pyta ktoś po co to poruszam ? tylko po to aby każdy z was mógł sobie samodzielnie na własną odpowiedzialność zaktualizować mapę lub spolszczyć system omijając bandę cwaniaków. 

Póki co moje poszukiwania wiedzy w polskich kręgach internetów są mocno ograniczone... Trzeba zacząć szukać informacji... poszlak :) u ruskich... pytanie czy google translate wydoli :P:)

 

 Cóż podbijam temat ponieważ jesteśmy dużą grupą ludzi o różnych zainteresowaniach, umiejętnościach, wiedzy itp., więc może trochę kreatywnego podejścia do tematu da nam wymierne korzyści :)

Rozumiem jeżeli nastąpi tutaj jakiś nagły wylew hejtu.... lecz po prostu takie są moje subiektywne odczucia w tej kwestii... i liczę że w tym temacie skumulujemy krok po kroku informacje... a marzenie to końcowo gotowy tutorial :) 
 

Edytowane przez Daarvin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno pisałem o tym,że fani VW mają bardzo dobrze rozpracowaną elektronikę.Z podziwem przyglądałem się na mnogość możliwości ustawień w komputerze.

Niestety Nissan nie ma tak rozwiniętej bazy,a przypuszczam,że w głąb kompa tego wozidełka raczej nikt nie zaglądał,bo i oprogramowanie do niego jest drogie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daarvin, czytam, czytam i nie bardzo rozumiem

probujesz skrzyknac grupe ludzi do spolonizowania programu i uaktualnienia map czy naklaniasz do popelnienia czynu zabronionego przez prawo?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś próbowałem kopiować mapy bo przecież te na Allegro czy na sBay'u są na 100% kopiowane. Myślałem że tylko mapa na karcie SD jest jakoś zabezpieczona przed kopiowaniem. Pewnie też ale główny problem tkwi w samej NC. Po spolszczeniu NC można kopiować karty SD które będą działały na spolszczonych NC. Zrobiłem to tylko do sprawdzenia. Działa. Nie działa na NC z oryginalnym softem.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne Nissan umieścił w systemie plików jakieś metadane które nie są możliwe do odczytania przez standardowe programy kopiujące. Rozwiązanie: trzeba stworzyć pełny obraz karty i dane z tego obrazu nagrać na drugą kartę - powinno zadziałać na 99.99% :) Kartę SD można sklonować za pomocą programu "Win32 Disk Imager".

 

Tutaj jest przykładowy film jak nagrać stworzony obraz na kartę SD:

 

Podobnie jest z stworzeniem obrazu, tyle że zamiast "write" naciskamy przycisk "read"

Edytowane przez resket
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej nie są pirackie (te z allegro i ebay) bo działają też bez polskiego. Raczej są odkupione gdzieś w serwisie...

Sama mapa to ok. 300zl ale i tak nie kupię bo data wydania 2016 oznacza tu stan dróg na 2014. Mieszkam w warzsawie i rocznie ppwstaje tu tyle dróg, że google nie nadąża a Automapa wprowadza nawet te projektowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej nie są pirackie (te z allegro i ebay) bo działają też bez polskiego. Raczej są odkupione gdzieś w serwisie...

Sama mapa to ok. 300zl ale i tak nie kupię bo data wydania 2016 oznacza tu stan dróg na 2014. Mieszkam w warzsawie i rocznie ppwstaje tu tyle dróg, że google nie nadąża a Automapa wprowadza nawet te projektowane...

Ktoś posiadł odpowiednią wiedzę i skopiował :). Ja kopiowałem programem  "hdd raw copy".

Już kiedyś pisałem, tu na forum, że twórcy map dla Nissana traktują Polskę jak IV świat. Za granicą mapy Nissana są dość dokładne i na nich jeżdżę ale w kraju jeżdżę na oryginalnej mapie Garmin. Aktualizują ją często

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

He he ale macie rozkmine  :whistle: . System nissana jest zbudowany na platformie BOSH i jak inne z tej rodziny czyta tylko karty z białej listy na podstawie ID  karty którego nie da sie tak łatwo skopiować ponieważ jest zapisany w procesorze karty a nie w pamięci dostępnej dla użytkownika. Jak @Author53

zauważył soft z PL jest wolny od tego.

 

Więc nie płaczcie że dużo bo za 500 dostajesz PL z lektorem i mapą 2016.

 

Sam PL nie znajdziesz nikt kto za soft zapłacił $$$ nie umieści go na forum za free. Napisz do Bosh-a moze zrobi PL soft i za free bedzie kazdemu robił aktualizacje.

 

 

Mała uwaga po wgraniu PL można mieć na jednej karcie SD np 16GB navi i muzyke taki bajer.

Edytowane przez ziomal_84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mała uwaga po wgraniu PL można mieć na jednej karcie SD np 16GB navi i muzyke taki bajer.

A to ciekawe spostrzeżenie. Nie sądziłem że czytnik czyta mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

A próbowaliście na oryginalną kartę wrzucić nowszą mapę i język pl. Dodam że mam wersję nissan connect 2009 lcn1 europa v10.

I czy czasem jak usunę poprzednie dane z karty, to po ponownym skopiowaniu gdyby nowa mapa nie ruszyła czy stara nadal będzie działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowaliście na oryginalną kartę wrzucić nowszą mapę i język pl. Dodam że mam wersję nissan connect 2009 lcn1 europa v10.

I czy czasem jak usunę poprzednie dane z karty, to po ponownym skopiowaniu gdyby nowa mapa nie ruszyła czy stara nadal będzie działać?

JPL nie jest wgrany na kartę tylko w NAVI. Co do map to spróbuj i podziel się swoimi spostrzeżeniami.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość majeranek

Na chomiku da się znaleźć pliki z kart z mapami z tego roku. Z tego co grzebałem po plikach jest też tam język polski. Problem polega jednak na tym, że wgranie ich na zwykłe karty SD nic nie da. Trzeba najprawdopodobniej zmienić CID karty, co może nie być do końca takie łatwe szczególnie jeśli nie posiada się oryginalnej karty z danego rocznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam, jak ktoś ma spolszczoną nawigację Nissan Connect 1 LCN 2009r-2013r a pociągnął mapy w których nie ma polskiego lektora mam dla niego rozwiązanie.

Dotyczy map z 2018, istnieje prosty sposób by pojawił się lektor. Mapy które krążą po gryzoniach itd. mają lektora w sobie tylko sprytnie nie jest on domyślnie wybierany przez system. Tego nie wiem czy to z powodów braku plików sterujących czy ktoś delikatnie zmienił ustawienia w plikach systemowych.

Też miałem problem z brakiem lektora choć według opisu powinien być, nawigację mam spolszczoną. Pobawiłem się trochę plikami na karcie, kilka zmian i mam lektora.

Jak jest ktoś zainteresowany mogę podesłać plik.

Jakby jednak ktoś chciałby mieć lektora w innym języku niż PL to musi zachować swój plik, nie bawiłem się już w selekcję  i szukanie co za to odpowiada (który wpis) po prostu na wszystkie języki podstawiłem nasz Polski.

W teorii lektor zadziała i na niespolszczonym systemie, w teorii bo nie mam na czym sprawdzić.

Edytowane przez szafarz
~Napisany na nowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Odnalazłem właśnie post kolegi "szafarz" zamieszczony jeszcze w październiku 2018, szukając rozwiązania problemu braku polskiego lektora w LCN1. I powiem tak...to działa...jak ktoś nie ma spolszczonej stacji, czyli oryginalny sof, to faktycznie mapy na karcie zawierają polskiego lektora "Agnieszka". Aby uzyskać w nawigacji polskie komunikaty wystarczy odnaleźć plik voice.sys, jest on w cryptnav/cfg/voice. Otworzyć plik w notatniku, skopiować wiersze spod pozycji Agnieszka, wkleić wiersze podmieniając linie we wszystkich innych lektorach, zapisać plik. To wszystko. Aby mieć spowrotem np. język angielski trzeba zmiany odwrócić,najlepiej mieć kopię pliku voice.sys sprzed modyfikacji. Mam nadzieję że choć ten trik spowoduje że wszyscy zdziercy oferujący tzw. spolszczenia, przestaną już nabijać kiesę. Oczywiście nie rozwiązuje to kwestii braku tłumaczenia Menu całej stacji, ale zawsze to coś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Próbowałem "spolszczyć" lektora nawigacji, lecz oryginalna karta NC1 jest zabezpieczona przed modyfikacją zawartości. Położenie suwaka zabezpieczającego przed zapisem nie ma wpływu. Szkoda.

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego "szafarz"

U mnie lektor PL też zadziałał na niespolszczonym menu. i powiem, że działa bardzo precyzyjnie jeśli chodzi o komunikaty o skrętach, tzn. ani za wcześnie ani z późno.
W końcu mam jakiś pożytek z tej firmowej nawigacji.

Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Kupiłem właśnie dla rodziców spolszczenie i mapę do LCN1 i staruszkowie są zadowoleni. Sama płytka CD to jakiś upgrade softu, który umożliwia również odczyt karty SD z mapą niepochodzącej od Nissana. Zrobiłem nawet test i skopiowałem całą zawartość karty, którą kupiłem na zwykłą mikro SD, którą sformatowałem wcześniej na FAT32. Po włożeniu do adaptera nawigacja normalnie ją odczytała. 
 

Za wszystko zapłaciłem 300 + 20 wysyłka. 

Edytowane przez marciniszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marciniszyn napisał:

Sama płytka CD to jakiś upgrade softu, który umożliwia również odczyt karty SD z mapą niepochodzącej od Nissana. Zrobiłem nawet test i skopiowałem całą zawartość karty, którą kupiłem na zwykłą mikro SD, którą sformatowałem wcześniej na FAT32. Po włożeniu do adaptera nawigacja normalnie ją odczytała. 

No to użytkownicy NC1 wbrew pozorom są szczęściarzami.
NC2 i 3 mają w pełni polskie menu, ale niestety mapy powiązane z CID konkretnej karty, więc skopiowana karta nie pójdzie.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marciniszyn napisał:

Jakby ktoś chciał to mogę tanio odsprzedać. Język polski + mapa v10. PM 

Byłbym zainteresowany. 

Proszę o cenę na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...