Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16]Gaśnie, problem z odpalaniem, przerywa


Dareckus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po bardzo długim i bezawaryjnym czasie. Niestety z almerą (2.2 dni, 2002 rok) zaczęły się dziać niepokojące rzeczy. W zeszłym tygodniu jak próbowałem odpalić auto nie zapaliła się kontrolka grzania świec i check, ale świeciła za to kontrolka z kluczykiem. Początkowo myślałem ze to problem z przekaźnikiem lub bezpiecznikiem związanym z grzaniem świec. Po sprawdzeniu, że wszystko jest ok, nadal nie mogłem odpalić. Po kilkunastu razach przekręcania stacyjki check i świece zaczęły mrugać (klikać), aż pomiędzy tymi cyklami auto odpaliłem. Następnie obwiniałem immobilizer, sprawdziłem kostki, poprawiłem docisk ale nadal bez zmian. Auto po zgaszeniu i nawet parunastu minutach przerwy da się odpalić- głównie problem jest rano. Sprawdzałem diagnostykę auta i był błąd w zasadnie nic nie mówiący o jakimś zwarciu. Pozostałem przy teorii, że to immobilizer i pojechałem w 400 km trasę. 120 km przed celem auto gwałtownie szarpnęło i wywaliło check, powtórzyło się to jeszcze 2 razy. Dzisiaj natomiast po standardowych problemach z odpalaniem po kilku kilometrach auto zgasło w trakcie jazdy, całe szczęście udało mi się odpalić i wrócić do domu. Złącze diagnostyczne obd+ aplikacja niestety nie są w stanie pokazać czy są jakieś błędy. Jestem w chwili obecnej uziemiony w Bydgoszczy i zastanawiam się gdzie usterka- immobilizer, pompa wtryskowa, komputer? Dodam, że auto normalnie równo pracuje, jak zaskoczy to również odpala normalnie. Proszę o pomoc i jakieś wskazówki. Dzięki

PS.

Nagram film jak wygląda problem z odpalaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dodam, że ostatnio wymieniałem przepływkę na nową i była uszkodzona masa idąca do skrzyni biegów. Ale poszukam z manualem tak jak piszesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...