Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pompa paliwa przy baku do 2.2 DCI


waski48
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuję pompki paliwa która zamontowana jest pod bakiem do X-Traila 2,2DCI z 2004 roku. Niestety moja przekorodowała i leje się paliwko. Przeszukałem całe allegro i nigdzie nie ma, a w serwisie podali zaporową cenę 3,5 tys :(. Może ktoś z Was poda jakieś namiary. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Potrzebuję pompki paliwa która zamontowana jest pod bakiem do X-Traila 2,2DCI z 2004 roku. Niestety moja przekorodowała i leje się paliwko. Przeszukałem całe allegro i nigdzie nie ma, a w serwisie podali zaporową cenę 3,5 tys :(. Może ktoś z Was poda jakieś namiary. Z góry dziękuję

 

Skontaktuj się z tą osobą z allegro:

http://allegro.pl/sklep/6130343_czesci-legionowo

 

Sprowadza on X-Traile z Anglii i sprzedaje na części. To co ma wystawione na allegro to tylko mała część tego co faktycznie posiada.

Jak się uda to daj znać czy doszło do transakcji i podaj cenę. Będzie info dla innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Potrzebuję pompki paliwa która zamontowana jest pod bakiem do X-Traila 2,2DCI z 2004 roku. Niestety moja przekorodowała i leje się paliwko. Przeszukałem całe allegro i nigdzie nie ma, a w serwisie podali zaporową cenę 3,5 tys :(. Może ktoś z Was poda jakieś namiary. Z góry dziękuję

Witam, czy sa jakies objawy, trudnosci z odpalaniem w okresie czasu, jak taka pompka moze padac?

 

Ja mam problemy z odpalaniem i kiedys ktos mi powiedzial, ze moze to ta pompka 'z tylu' szwankuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Postapilem zgodnie z rada kolegi gkowal i rzeczywiście pompka była dostepna we wskazanym miejscu. Koszt 200 pln. Pompka zamontowana i hula :-).

 

Odpowiadając na pytanie kolegi perkozek. U mnie nie było takich objawów ponieważ Pompka była sprawna elektrycznie.prostu przekorodowala i zaczęło się lać paliwo z tylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam!

Co by nie tworzyć nowego wątku odświeżam wcześniejszy!

Na gwałt potrzebna taka pompka paliwa jak w temacie.

Obdzwoniłem już chyba pół allegro i nic....

Może któryś z Panów kolegów zna jakiś kontakt to będę wdzięczny za namiary. Mój tel. 696676538.

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Tester jest teraz nieobecny, więc pozwolę sobie zacytować jego post ;) .

 

 

Może tu coś pozyskasz; Zadzwoń pod numer 506982330, drugi numer 693152109 i e-mail cezar.n@onet.pl, adres Wygnanów 148, 21-306 Czemierniki, firma AUTO-NISSAN Części Samochodowe Cezary Nieznajek.  Facet rozbiera Nissany i jest bardzo kompetentny co do wiedzy o tych autach z podziałem na roczniki nawet. Zamówione części w rozsądnych cenach wysyła kurierem pod dowolny adres. (Nie za bardzo odpowiada na e-maile, nie ma czasu ich przeglądać, lepiej dzwonić)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Dzwoniłem. Też nie ma nic godnego polecenia.....;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybierz tą, która będzie miała podobnie wyprowadzone przyłącza - poza tym każda będzie ok.

 

a o wskaźnik pytałem, bo pierwszy objaw że ta pompka pada to wariujący wskaźnik paliwa - raz pozakuje pust, raz pól itp.

 

także jak wymienisz pompę to napisz czy wskaźnik zaczął działać poprawnie- bo powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi w sprawie pompy. A ten wskaźnik paliwa to mi fiksuje od samego początku czyli prawie już od 7 lat....:)

Wiesz może ile barów ciśnienia powinna dawać ta pompa?

Edytowane przez JacekS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bary nie mają tu żadnego znaczenia. Paliwo ma być przelane z jednej grodzi zbiornika do drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znalazłem i chcę założyć taką pompkę [url="http://allegro.pl/pompa-paliwa-12v-uniwersalna-samozasysajaca-i5499960413.html" Jej parametry to 0,4 MPA i wydajność 90l/h. Mechanik ma wątpliwości że przy takiej wydajność może się szybko spalić. Ja jestem, jak widac, trochę zielony w temacie. Liczę na Was i proszę o opinie.

Edytowane przez JacekS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik w X trailu to nie bak od Tira. Pompa ma za zadanie przelać paliwo, nie pracuje cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie zastanawiał tylko zakładał, Ty zrób jak chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o cierpliwość:) Już ostatnie pytanie: Czy założenie tej pompy nie spowoduje zakłóceń i problemów (np.grzania się) w pracy przekaźników obsługujących orginalną pompę a w konsekwencji do uszkodzenia komputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym wie tylko wróżbita Maciej. A tak na serio, patrząc na gabaryty pompki ori i tej z alle, parametry mają raczej zbliżone. Zakładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka założona! Tylko ona cały czas pracuje i to nawet dosyć głośno. Odpalam i po kilku sekundach się uruchamia. Myslalem ze jest mało paliwa w zbiorniku i dlatego ona przepompowuje z jednej grodzi zbiornika do drugiej. Ale po zatankowaniu paliwa pod korek nadal się włącza i "terkota"! Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompką steruje pływak. W zbiorniku są dwa. Skoro pompuje cały czas to musi z nim (pływak) być coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zbiornik od tyłu z prawej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko który z tych 2 plywakow odpowiada za ta pompkę? Ten z 3 wyprowadzeniami na wężyk czy z jednym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część nr 25060YA

764280cebe626d7189896447fc7c7a20.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem pływak a pompka dalej ciągle pracuje. Nie wyłącza się. Zrobiłem juz na niej już prawie 1000 km. Obyło sie bez żadnych problemów. Może to tak ma być? Może te typy tak mają.....:)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...