Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Trzeszcząca deska rozdzielcza


Xfuss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przez lato odebrałem QQ. Gdy w październiku zrobiło się już trochę zimno deska zaczęła delikatnie trzeszczec. Reklamować to czy jak zwykle w servisie coś wymyśla i powiedzą ze trzeba by deskę ściągać i nie będą tego robić.

Jak tam u was trzeszczy coś? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeszczy.To co opisujesz to tak albo trzeszczy ,albo nie....delikatnie.Kiedy trzeszczy? na wybojach?czy  podczas normalnej jazdy?

Fakt serwis na pewno powie Ci że trzeba zdjąć deskę,liczą na to by Ci zbyć.

Xfuss,czy jest konkretne miejsce w desce gdzie trzeszczy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeszczy na nierównej drodze, dziury, zakręty. Może przesadziłem mówiąc "delikatnie" dość mocno i jest to dość irytujące. Trzeszczy przy zegara jak naciskam dość mocno na deskę. A najwięcej na środku przy pod szybiu. Tam chyba deska się łączy bo jest podzielona chyba na dwie części. Tam wystarczy lekko dotknąć to się nawet ugina dość mocno.To w 20 letnim Fiacie mi nie trzeszczy. A tu nowy model i takie cyrki.

Edytowane przez Xfuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeszczy na nierównej drodze, dziury, zakręty. Może przesadziłem mówiąc "delikatnie" dość mocno i jest to dość irytujące. Trzeszczy przy zegara jak naciskam dość mocno na deskę. A najwięcej na środku przy pod szybiu. Tam chyba deska się łączy bo jest podzielona chyba na dwie części. Tam wystarczy lekko dotknąć to się nawet ugina dość mocno.To w 20 letnim Fiacie mi nie trzeszczy. A tu nowy model i takie cyrki.

Akurat trafiłem nie trzeszczący . Co ciekawe kiedy decydowałem si e na QQ byłem przekonany że miękkie wykończenie deski w 100% będzie przynosiło profit w postaci braku trzeszczących plastików. Wcześniej jeździłem E46 tam wszystko lala . 

 

Napisałeś dziury, zakręty ? A na zakrętach na gładkiej drodze bez dziur też to słychać bo to byłby sygnał że coś tam się przemieszcza może wiązka kabli o coś uderza czy coś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem wam, ze mnie tez cos zaczelo jakis czas temu trzesczec, ale jak jade po drodze z dosc duzymi dziurami. Reklamowac to czy powiedza, ze to nie jest smaochod terenowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu ktoś lagę położył na wykończeniu ,wszystkie łączenia zazwyczaj są oklejane czarną taśmą bawełnianą i w tedy nie trzeszczy.Widocznie gdzieś ktoś źle podkleił,lub nie zrobił tego wogóle.

Jechać na serwis i walczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie słyszę stuki jak powietrze z wentylacji zaczyna nagrzewać wnętrze... irytujące dźwięki i jeszcze to brzęczenie z tyłu...  :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że mi też trzeszczy - nie tyle deska, co tunel środkowy. Ale to wkurza grrrrrr!! Trzeszczy podczas normalnej jazdy na równym asfalcie (jakby nie było karoseria cały czas sie jakoś tam kołysze). Oprócz tego też i deska - może nie sama deska - co daszek na zegarami. Tu "wystarczy" ścisnąć daszek.

Pytałem o to na serwisie - kazali podjechać jak będzie mocniej piździeć by mogli zlokalizować źródło piszczenia.

Trzeszczy mi też - jak mocniej skręci się karoseria kaszany - dach szklany. Ale to bardzo rzadko.

Ale tunel środkowy grrrrrrrrr!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyjcie się jakie fale idą po dachu w trakcie głupiego zamykania drzwi (i nie trzeba wcale trzaskać). Obecnie blachy w samochodach są tak cienkie jak w puszkach od piwa. Mając to na uwadze ja naprawdę zwracam uwagę na to gdzie i jak parkuję i unikam np.dłuższego parkowania z jednym kołem postawionym na wysokim krawężniku, bo w ogóle nie zdziwiłbym się gdybym po powrocie zastał w takiej sytuacji auto z pękniętą przednią szybą. Zresztą tą przezorność mam popartą pewnym doświadczeniem, gdyż do takich zdarzeń pęknięcia szyby po pozostawieniu auta w "nagiętej" pozycji dochodziło już np.w Matizach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strach mocniejszego bonka wypuścić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta.... postawić za szybkę z napisem użyć w razie konieczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc używać i nie marudzić, że coś trzeszczy. I tak dziwne, że tak mało trzeszczy w sytuacji gdy wszystko ledwo trzyma się kupy. :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka a na autocentrum jak gościu robił prezentacje tego modelu to mówił ze wszystko solidnie zmontowane. Między innymi po jego testach zdecydowałem się na ten samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka trochę reklama Mazdy, niemniej gdybym wcześniej widział ten filmik to mocno bym się zastanowił, i sygnały o pękających szybach jak stoi nierówno potwierdzają się.

Edytowane przez kubalon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...