Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klapka filtra przeciwpyłkowego


MikeyPhresh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Ostatnio zacząłem się zastanawiać dlaczego mam dość słaby nawiew w aucie. Podejrzenie padło na filtr przeciwpyłkowy, na który od kupna nie zerkałem.

 

Niestety po oględzinach okazało się, że brakuje mi klapki filtra. Próbowałem szukać po ogłoszeniach, ale nic takiego nie mogę znaleźć. Na okolicznych szrotach też niestety brak. Teraz pytanie. Czy taka sama dmuchawa była montowana jeszcze w innych autach? Może ktoś coś takiego ma w zapasie albo może polecić jakąś stację demontażu, gdzie mogę taki element dostać? Z góry dzięki!

 

X jest z 2002 - diesel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Ostatnio zacząłem się zastanawiać dlaczego mam dość słaby nawiew w aucie. Podejrzenie padło na filtr przeciwpyłkowy, na który od kupna nie zerkałem.

 

Niestety po oględzinach okazało się, że brakuje mi klapki filtra. Próbowałem szukać po ogłoszeniach, ale nic takiego nie mogę znaleźć. Na okolicznych szrotach też niestety brak. Teraz pytanie. Czy taka sama dmuchawa była montowana jeszcze w innych autach? Może ktoś coś takiego ma w zapasie albo może polecić jakąś stację demontażu, gdzie mogę taki element dostać? Z góry dzięki!

 

X jest z 2002 - diesel

szarej taśmy użyj i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szarą taśmę może wciągnąć wentylator i będzie lipa.

 

Proponuję ci żebyś zadzwonił do tego gościa on zajmuje się Nissanami i może coś będzie miał 506 982 330

Kupowałem od niego części które potrzebowałem i jestem w 100% zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kontakt. Na razie powysyłałem po olx do ludzi, którzy sprzedają części i widać, że buda stoi na podwórku. Jeden gość napisał, że chyba ma, także czekam do 15 żeby zadzwonić. Z ciekawostek po katalogu części po VINie doszedłem do tego, że taka sama obudowa dmuchawy jest w Murano. Super, bo jeszcze rzadsze auto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę takie same klapki występują w Almerze N16 i Primerze P12 może popatrz na aukcje z tymi modelami i wtedy coś dobierzesz


Przesyłam zdjęcie jak wygląda klapka w Almerze ale nie wiem czy ma takie same wymiary jak w X-Trailu

k1060.z3.jpg

Edytowane przez Kristof5112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super rozwiązanie w almerze -  wycięcie jest w schowku aby zmienić a nie to co w x-t gdzie trzeba całość odkręcać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

error na linku

Działa :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka. Na pewno się przyda na przyszłość. Ja sprawdzałem tą ruską stroną do dekodowania VINu. Numer części dostałem poprawny, ale na liście modeli pokazał się tylko Murano. Poczekam na odpowiedzi od ludzi na olx i allegro. Jak nic nie znajdę, to atakuję szrotty z tą listą.


Chudson, ja w swoim X nie muszę nic odkręcać. Tylko wyczepiam schowek, wychylam w dół i już mam pełny dostęp. Czegoś mi brakuje? :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chudson, ja w swoim X nie muszę nic odkręcać. Tylko wyczepiam schowek, wychylam w dół i już mam pełny dostęp. Czegoś mi brakuje? :)

 

 

Ja mam poliftowego i w tylnej obudowie schowka nie ma dziury tak jak na zdjęciu . Muszę wyczepić schowek a następnie zdjąć osłonę pod nim i odkręcić jego tylną część na 6 śrubach i dopiero mogę wymieniać filtr 

 

 

A sam brak wspomnianej klapki nie powinien powodować słabszego nawiewu. Ona jest nad wentylatorem czyli po prostu zasysa powietrze bokiem ale dmuchać powinno dobrze i bez niej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam poliftowego i w tylnej obudowie schowka nie ma dziury tak jak na zdjęciu . Muszę wyczepić schowek a następnie zdjąć osłonę pod nim i odkręcić jego tylną część na 6 śrubach i dopiero mogę wymieniać filtr 

 

 

A sam brak wspomnianej klapki nie powinien powodować słabszego nawiewu. Ona jest nad wentylatorem czyli po prostu zasysa powietrze bokiem ale dmuchać powinno dobrze i bez niej. 

W przedliftowym za schowkiem jest od razu klapka. Na dole i na górze filtra jest szpara ok. 1-2cm, przez którą powietrze dmucha w stronę schowka. O wiele mniej powietrza dostaje się do nagrzewnicy. Nawiewy oczywiście dmuchają, ale astmatycznie.

 

Udało mi się przypadkiem namierzyć kogoś, kto ma anglika na części. Czekam na przesyłkę klapki. Kupiłem też filtr z węglem. Jak założe, to zrobię zdjęcie.

 

Dzięki za wszystkie podpowiedzi i sugestie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klapkę idzie dopasować z plastiku albo nawet kartonu

u mnie link nie działa HTTP Error 404. The requested resource is not found.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klapkę idzie dopasować z plastiku albo nawet kartonu

u mnie link nie działa HTTP Error 404. The requested resource is not found.

 

Link spróbuj otworzyć w innej przeglądarce lub na innym urządzeniu. U mnie w pracy na tym samym komputerze strona http://nissan4u.com działa tylko w Firefox'ie, a nie chce się otwierać w Chrome.

W domu działa na wszystkich przeglądarkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Klapkę udało mi się dostać za grosze. Wymieniłem filtr i dmucha lepiej. Według mnie nie jest to jeszcze 100% sprawności, ale może tak po prostu jest.
W wolnej chwili przeanalizuję jeszcze czy wszystko się poprawnie otwiera, ale póki co jestem usatysfakcjonowany. 
Nie będę robił zdjęć, bo widziałem, że na forum jest instrukcja jak wymienić filtr i tam wszystko jest.

Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa z tym związana, mianowicie zawiasy schowka...
Te dwa małe bolce z 'dynksami', które wysuwa się od środka schowka, żeby się zapięły.
Mam wrażenie, że u mnie są za krótkie, chociaż nie widzę, żeby czegoś im brakowało. Po przesunięciu schowka w jedną i w drugą stronę, po prostu się wyczepiają bez większego wysiłku i schowek wypada. Czy to jest normalne? czy w dziurkach w desce powinno jeszcze coś być? Jakieś tulejki czy coś w tym stylu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...