Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Conet sam ścisza albo sie blokuję


Kurt76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie wiem czy juz było może ktoś mnie naprowadzi.Mój Qashqai to 2.0 benz 2010 rok po lifcie.Mam NC + kamera cofania.Problem polega na radiu a właściwie jego blokowaniu się .Już kilka razy nagle sam ścisza do zera i jak chcę pogłośnić to znów sam wycisza.Potem juz nic nie mozna zrobić ne reaguję żaden przycisk.Gaszenie silnika jak i odłączenie akumulatora nie podziałało.Ktoś juz to przerabiał? Gdzies mi sie obiło o uszy że orginalny alarm Cobra może się gryźć ? Wszelkie podpowiedzi mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem czy juz było może ktoś mnie naprowadzi.Mój Qashqai to 2.0 benz 2010 rok po lifcie.Mam NC + kamera cofania.Problem polega na radiu a właściwie jego blokowaniu się .Już kilka razy nagle sam ścisza do zera i jak chcę pogłośnić to znów sam wycisza.Potem juz nic nie mozna zrobić ne reaguję żaden przycisk.Gaszenie silnika jak i odłączenie akumulatora nie podziałało.Ktoś juz to przerabiał? Gdzies mi sie obiło o uszy że orginalny alarm Cobra może się gryźć ? Wszelkie podpowiedzi mile widziane :)

Prawdopodobnie masz zwarcie w wiązce sterującej radiem z kierownicy. Odepnij przewody wychodzące z kierownicy do radia i zobacz czy problem ustąpił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz zwarcie w wiązce sterującej radiem z kierownicy. Odepnij przewody wychodzące z kierownicy do radia i zobacz czy problem ustąpił.

Dzięki a Gdzie ich szukac? albo inaczej jak wyjąc Nissan Conect?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki a Gdzie ich szukac? albo inaczej jak wyjąc Nissan Conect?

Tak to wygląda

 

post-43265-0-08018800-1481814931_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduchę musisz wyciągnąć ,jest to zintegrowane w całość , a na odwrocie przykręcone na śrubki 

oglądnij to 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduchę musisz wyciągnąć ,jest to zintegrowane w całość , a na odwrocie przykręcone na śrubki 

 

oglądnij to 

Wiązkę odpiełem i jakiś czas było ok ale znowu zaczyna sam sciszac a jeżdzę z odpiętą więc to nie to......coś jeszcze czy oznacza to że wina conecta?

Edytowane przez Kurt76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku uszkodzenia taśmy w kierownicy wypięcie kostek od sterowania może nie pomóc.

czyli gdzie odpiąć ,mają osobna kostke od strony radia ?

Edytowane przez Kurt76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod pająkiem masz złącze do którego wchodzą jednocześnie 2 kostki. Jedna z nich jest od airbag a druga do sterowania. Wydaje mi się, że powinieneś jedną z nich odłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki spróbuję tego może to dobry trop, bo już jestem na etapie wyjęcia NC i oddania do jakiegoś serwisu radiowego żeby sprawdzili czy to on sam scisza czy nie


Choć pewnie nie wiesz która kostka jest od poduchy a która od erowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz wątek dotyczący taśmy.

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/103373-j10-czerwona-migaj%C4%85ca-kontrolka-airbag/

 

Trochę sobie przypominałem.

Z tyłu biała kostka jest od manetek ( na górze) a do airbag i sterowania jest na dole żółta wkładana razem ze szarą. Kolory odtwarzam z pamięci. Najprawdopodobniej żółta jest od airbag.

Jest jeszcze jedna mała kostka do czujnika skrętu.

Edytowane przez horte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy żeby dostać się do tych kostek muszę zdemontować pająk czy można jakoś osłony kiery od dołu zdjąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta osłona nai drgnie...odkręciłem 3 śruby a to cholerstwo siedzi jak przyklejone.Jest tam też od dołu taka jakby szeroka zaślepka  w dużej dziurze i nie mam pojęcia czy to tak trzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dołu są trzy śruby. Musisz wyciągnąć jeszcze ten ring od kluczyka. Potem podważasz w miejscu łączenia plastików i podnosisz górny element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) zabiorę się za to po świętach i dam znać.A przy okazji Wesołych Świąt :)

Kolego pojedź lepiej do elektryka. Narozkręcasz się a potem okaże się że to nie to. Sprawdzi przebiegi taśmy od kostki do kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Jak rozkręci, to i skręci. :)

W najgorszym przypadku będzie kontrolka ARIBAG do skasowania. Jest na to procedura bez użycia komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...