Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Suboofer BOSE - jak podłączyć


Synkro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio w salonie miałem okazję posłuchać jak gra sprzęt BOSE montowany w qashqaiu. Doszedłem do wniosku, że całkiem nieźle, głównie dzięki subwooferowi. Na allegro subwoofery Bose dostępne są w przyzwoitych cenach - wyglądają dokładnie tak jak ten montowany w QQ. Moje pytania są takie:

 

-Jak podłączyć ten subwoofer?

-Czy kabel idzie bezpośrednio do radia?

-Czy w radiu jest osobne dla niego gniazdo?

-Czy fabryczne radio ze zmieniarką obsłuży ten subwoofer?

 

Jestem pewny, że sprzęt bose dostępny był i przed wprowadzeniem systemu Nissan Connect, radio było takie jak u mnie (ze zmieniarką na 6CD), nie wiem tylko czy "od tyłu" wyglądało tak samo jak moje...

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michalllo

Nie wiem jak jest z subwooferem obecnie ale wiem ze systemy Bose w naszych autach (przynajmniej ja tak miałem w Maxi) mają osobne wzmacniacze na każdy głośnik lub parę głośników. Więc podłączenie jego będzie się wiązało z montażem dodatkowego wzmacniacza. Współczesne radia raczej wszystkie mają możliwość podłączenia wzmacniacza więc nie powinno być problemu, najlepiej jednak będzie jeśli udasz się do serwisu lub do firmy zajmującej się Car audio oni będą wiedzieli (serwis niekoniecznie :devil: )

Edytowane przez Michalllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, serwis niekoniecznie wzbudza moje zaufanie...

Czytałem, że ten subwoofer ma wbudowany wzmacniacz ale nie znam się na tym kompletnie, nie wiem czy to normalne, czy ułatwia montaż czy wręcz utrudnia :blink:

Zainteresowałem się tym konkretnym subwooferem bo myślałem, że to sprzęt typu plug and play skoro niektóre QQ mają go na wyposażeniu fabrycznym; chciałem uniknąć czasu i kosztów poświęcanych na profesjonalne firmy car audio.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michalllo

Sorki ale nie sprawdzałem jakiego typu chcesz wmontować Subwoofer ale skoro jest on z wbudowanym wzmacniaczem to może faktycznie wystarczy przeprowadzić przewody od radia do tuby i cieszyć się pięknym dźwiękiem :) Nie masz może kogoś znajomego kto się zna na tego typu sprawach nieraz wystarczy tylko spojrzeć i wiadomo co jest grane ja niestety nie miałem jeszcze okazji oglądać nagłośnienia w QQ :( Popatrz może czy nie masz w jakichś końcówek w miejscu montażu tuby czasem ( kolega w astrze miał tak że w tylnej klapie miał zamontowane fabryczne głośniki tylko kostki do nich nie podpięte) producenci tak robią i wystarczy podpiąć tylko Subwoofera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nic nie znalazłem; mam wersję z początku produkcji, system Bose wszedł na wyposażenie ponad rok później. W QQ fabrycznie wyposażonym w subwoofer kabel odchodzi od tuby po podłodze bagażnika i ginie gdzieś przy tylnych fotelach, pod wykładziną. U mnie w tym miejscu jest pusto :(

Może ktoś, kto posiada fabryczne BOSE w QQ, zabawił się w detektywa i sprawdził dokąd idzie ten kabel??? :whistle:

Edytowane przez Synkro
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bose.co.uk/GB/en/Images/NISSAN_Qashqai_EN_tcm6-21759.pdf

 

pkt 5 - cyfrowy wzmacniacz montowany pod fotelem pasażera.

Tyle odnośnie Bose do QQ. Nie wydaje mi się, aby ten sub miał wbudowany wzmacniacz - trochę za mała obudowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś może precyzyjne dane odnośnie mocy głośników, wzmacniacza, subwoofera w tym fabrycznym systemie Bose?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle mam o BOSE w QQ.

A masz w swoim QQ ten system? Ciekawy jestem jak to wszystko jest podłączone, nie znam się na tym zupełnie. Nie wiem np. czy w tej instalacji wszystkie głośniki podpięte są pod wzmacniacz pod fotelem pasażera? Jeśli tak to rozumiem, że powinno być do wzmacniacza podpiętych 10 kabli. Jeśli tylko subwoofer to 2 kable. Czy mógłby ktoś pomacać pod fotelem jak to jest zrobiony oryginalnie?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam zakupiłem sobie subwoofer +wzmacniacz BOSE oryginalny z qashqai,pojechalem do serwisu nissana i poprosilem o montaz .Mam wersje i-way ,Pan w serwisie sprawdzil ,ze wiazka przewodow ma te same oznaczenia jak w wersji z oryginalne montowanym systemem Bose w Teknie i stwierdzil ze nie bedzie problemu z montazem..(ja nie umialem odszukac jakichkolwiek dodatkowych wtyczek ani w bagazniku ani pod fotelem pasazera)po godzinie niestety Pan poinformoal mnie ze jednak wiązka sie rozni i chyba nie ma mozliwosci!!zamontowania haha pusty smiech mnie ogarnął jak nie ma mozliwosci:) poinformowano mnie ,ze wysla zapytanie do Nissan Polska o mozliwosc montazu i dadza mi znac ....minal tydzien i cisza:)chyba pojade do firmy car audio i zamontuje ten system bez udzialu serwisu..wiem strace gwarancje ale coz jakos to przezyje .Mam jedynie jakis niedosyt bo czuje ,że jesli wiązka jest taka sam to pewnie te wtyczki gdzies są a serwisowi sie poprostu nie chcialo tego dokladnie poszukac woleli mi zaproponowac ewentualna wymiane wiazki stawiajac zaporowa cene ok 2.500 zl haha .Ze zlosci zareklamowalem parujace lampy z tylu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek ten subwoofer w koło zapasowe piszesz + wzmacniacz, ale to znaczy jest to woofer aktywny i ten wzmacniacz jest już w głośniku? Czy masz osobno wzmacniacz i osobno subwoofer. Bo już się pogubiłem. Sam chciałem zamontować, ale nie wiem czy ten głośnik ma wzmacniacz od razu...

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam,

Subwoofer od nissana Murano będzie pasował do mojego Qasqai. Odbieram samochodzik na dniach z salinu weraja iway z kołem zapasowym (nie wiem niestety jakim).

http://allegro.pl/nissan-murano-subwoofer-glosnik-bose-i2034593875.html

Jak go podłączyć? Zapewne kabla nie będzie - muszę dokupić wzmacniacz? http://allegro.pl/wzmacniacz-bose-nissan-350z-350-z-gwarancja-i2031113724.html

Jakie są montowane w waszych autach?

Ciekawe ile wezmą za montaż w serwisie.

Może ktoś z Was chciałby odsprzedać?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra chyba nie jest warta świeczki... Trzeba by było jeszcze inne głośniki wymieniać, a seryjne audio Bose nie gra moim zdaniem na tyle dobrze by tyle modzić. Może lepiej pójść w kierunku czegoś alternatywnego nieseryjnego?

 

Tak oczywiście inne głośniki mogą być innego producenta. Chciałbym zamontować suba tak jak oryginalnie jest przewidziane czyli w kole zapasowym. Ale nie wykluczam także innego rozwiązania. Wzmacniacz chyba wezmę nowy.

 

Może się orientujesz czy wejdzie?

 

http://allegro.pl/gl...2060863945.html

 

Ciekawe czy pasują inne suby od inncyh aut.

Mam do odebrania w moim mieście. Dziś albo jutro odbieram samochód to nawet mogę tam podjechać i zobaczyć.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez tomis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam,

Również chodzi mi po głowie montaż systemu BOSE. Jednak ja bym się ograniczył do instalacji głośnika niskotonowego w kole zapasowym i wzmacniacza (chyba jest wymagany). Pytanko czy ktoś przerabiał ten temat od tej strony?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zamontować subwoofer aktywny w kole bo takie też występują. Mniej kabli i wzmacniacz miejsca nie zabiera... a ogólnie rzecz biorąc kojarzę, że podobny temat był już na forum. Warto poszukać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytanko - wzmacniacz oraz subwoofer bose od nissana murano Z350 będzie pasował do tego samochodu?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacza nie musisz kupowac, wzmacniacz jest tylko do glosnikow w drzwiach i podszybiu (patrz PDF w poscie # 11), subwoofer ma swoj wmacniacz zamontowany w obudowie

tak jest przynajmniej w X-Trailu i podejrzewam ze poddobnie w QQ ale musisz byc czujny bo numery czesci np. pomiedzy Murano a QQ sa rozne i nie wiadomo czy beda kompatybilne : /

 

pozdrawiam

post-92821-0-93685900-1460093946_thumb.jpg

post-92821-0-23947800-1460093947_thumb.jpg

post-92821-0-47643000-1460093947_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz. Zapomniałem dodać, że chodzi mi o subwoofer montowany w kole zapasowym. On chyba nie ma wbudowanego wzmacniacza?

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma wzmacniacz, wlasnie o takim dyskutujemy ; )

przynajmniej tak jest w X-Trailu, Murano i innych dlatego nie sadze zeby w QQ bylo inaczej

jednak moja wiedza nie opiera sie na doswiadczeniu osobistym tylko na informacjach z sieci

oraz rozmowie z czlowiekim zajmujacym sie caraudio z mojego miasta, poniewaz przymierzam sie rowniez do takiego suba

 

pozdrawiam

post-92821-0-19943200-1460142163_thumb.jpg

post-92821-0-91962900-1460142169_thumb.jpg

Edytowane przez borge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma wzmacniacz, wlasnie o takim dyskutujemy ; )

przynajmniej tak jest w X-Trailu, Murano i innych dlatego nie sadze zeby w QQ bylo inaczej

jednak moja wiedza nie opiera sie na doswiadczeniu osobistym tylko na informacjach z sieci

oraz rozmowie z czlowiekim zajmujacym sie caraudio z mojego miasta, poniewaz przymierzam sie rowniez do takiego suba

 

pozdrawiam

Lasiat, dnia 08 Kwie 2016 - 22:03, napisał:

 

 

borge, dnia 08 Kwie 2016 - 21:03, napisał:

 

ma wzmacniacz, wlasnie o takim dyskutujemy ; )

przynajmniej tak jest w X-Trailu, Murano i innych dlatego nie sadze zeby w QQ bylo inaczej

jednak moja wiedza nie opiera sie na doswiadczeniu osobistym tylko na informacjach z sieci

oraz rozmowie z czlowiekim zajmujacym sie caraudio z mojego miasta, poniewaz przymierzam sie rowniez do takiego suba

 

pozdrawiam

Lasiat, dnia 08 Kwie 2016 - 22:03, napisał:

 

 

borge, dnia 08 Kwie 2016 - 21:03, napisał:

 

ma wzmacniacz, wlasnie o takim dyskutujemy ; )

przynajmniej tak jest w X-Trailu, Murano i innych dlatego nie sadze zeby w QQ bylo inaczej

jednak moja wiedza nie opiera sie na doswiadczeniu osobistym tylko na informacjach z sieci

oraz rozmowie z czlowiekim zajmujacym sie caraudio z mojego miasta, poniewaz przymierzam sie rowniez do takiego suba

 

pozdrawiam

Nie wiem czemu ale jakoś mi nie poprawnie działa odpowiadanie na posty. Wracając do tematu to chodziło mi o subwoofer widoczny w powyższym poście.

post-95734-0-16877900-1460145788_thumb.jpg

Edytowane przez Lasiat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak odpowiadasz bezposrednio pod czyims postem, odpowiadaj bez cytatu

 

ponizej masz sub Bose pochodzacy z wyposazenia Mazdy (zainstalowany w Skodzie Octavi VRS), z duzym prawdopodobienstwem ten z Twojego zdjecia tez bedzie mial wzmacniacz

zadzwon do ktoregos ze sprzedawcow z portalu aukcyjnego na 'A' i zapytaj, powinni odpowiedziec

 

pozdrawiam

post-92821-0-94183800-1460152734_thumb.jpg

Edytowane przez borge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...