Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Mocniejszy alternator T2


Zolwik_Tuptus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

 

W związku z posiadaniem windy i chęcią dołożenia paru dodatkowych urządzeń do wyposażenia, chcę zmienić alternator (70A to trochę mało)

 

Pytanie - czy do T2 2.7 TDI z 2002 roku dobiorę coś co będzie pasowało p&p czy tylko rzeźba? (jeżeli tak to jaka)

 

Podzielcie się swoimi pomysłami (może ktoś dokładał drugi altek?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quuu, a to sylwester jest

Żółwiku, a wrzuć ten film z Transylwanii, do Terenowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ładuje 100-ka z Patha 3.3

Coś kojarzę że @Nisterr przebudowywał T2 na wyprawy i pewnie altek z separatorem ładowania wkładał ;)

 

Ale ten mój od Patha nie podpasuje bo Wy potrzebujecie z vacu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee - oglądałem dzisiaj altka u mnie i wygląda normalnie - mocowanie, przesunięte o 180 stopni ucho do naciągu, rolka na pasek klinowy bez wodotrysków.

 

Ocb z tym vacu?

 

Huhg_h - oryginalnie jest 70 A więc dużego zysku nie ma. Myślisz, że to wystarczy do ładowania dwóch aku? (myślałem bardziej o czymś 120 A)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w td27 jest 45 albo 50A, ale te mają pompę na wałku

możesz pooglądać katalogi tam są podane wymiary.

 

ten co masz też ci naładuje dwa kwestia w ilę czasu,

mocniejszy jest potrzebny jak pobierasz więcej prądu dodatkowe oświetlenie lodówka i takie tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czas ładowania może być dla mnie kluczowy.

Auto użytkuję na co dzień (czyli krótkie dystanse podczas dojazdów do pracy i częste rozruchy, do tego jakieś światła dodatkowe i sporadycznie winda w weekend) i wtedy może braknąć altka.

 

O wyprawy się nie martwię, zanim gdzieś dojadę altek sobie poradzi z obydwoma akumulatorami, a separator zadba, żebym na postoju nie wyładował tego rozruchowego.

 

Dobrze kombinuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre 2,7 miały w serii dwie baterie ;)

( a tak na marginesie ... obydwaj wystawialiście auta na ostatnich targach ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T1 ... nie słyszałem, ale "skandynawskie" T2 miały - wspomaganie rozruchu

Dario88 kiedyś pisał

 

ps: tak, w Wa-wie, TeDe pojechaliście z Eweliną ... miałem dzwonić ale umknęło spod beretu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

I jak tam Panowie, wiedza w temacie pogłębiona? Po ostatniej wtopie aku i altek ledwo podołały. Poważnie rozważam zakup czegoś mocniejszego. Jakieś pomysły??

 

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120A z Opel Vectra B / Zafira / Saab 2.2 CDTI + przerobione kółeczko bo nie było ładowania na postoju.

W silniku wycięte jedno mocowanie by można włożyć standardowy 120A Boscha po przełożeniu kółeczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, widzę że są nawet 140A ale niestety nie mają vacum a tego nie ominiemy. Chyba za jako drugi go zamontować :-)

 

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, niech mi ktoś palcem pokaże o co biega z tym vacuum :/

 

Dwa razy oglądałem dziś altka u mnie i dochodzą co niego kable elektryczne i pasek klinowy. Nic więcej.

Niedokładnie szukam? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W silnikach 2.7 alternator w tylnej części ma zamocowane wacu pompę ktura ma za zadanie wytworzenie podciśnienia dla wspomagania ukł hamulcowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę prześledzić drogę przewodu podciśnieniowego z serwa.

Jeżeli nie idzie do altka, tylko gdzie indziej, to wszystko oki i mogę ludzki alternator zakładać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Widze, że w temacie był omawiany alternator do 2.7.

Możecie mi podpowiedzieć od jakiego innego modelu altek może podejść u mnie? Szukam na biegusiu i nie chciałbym zawężać swojego kręgu poszukiwań do seryjnego z T2 3.0Di 154KM. Mój kwalifikuje się do wyrzucenia, więc to dobra okazja na coś o większym zapasie Amperów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę rzeźbił, altek od Grand Viatry (120A) lub od VW (180 A) ale dopiero w kwietniu - maju. 

Ty potrzebujesz na już więc nie pomogę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jutro zamawiam tą enigme. Nie mam zwyczaju oszczędzać na tym aucie, ale teraz nie mam kasy na nowy alternator(a tak bym najchętniej zrobił).

http://allegro.pl/alternator-patrol-terrano-3-0-di-90a-23100-vc100-i6697109778.html

 

180A? Ooo panie. Ma wypiard-warte rzeźby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat vacuum rozwiązany - u mnie pompa jest na tyle sprężarki od klimy, dzięki czemu mam ludzki alternator.

Dobra wiadomość, bo zdecydowanie zwiększa paletę dostępnych alternatorów.

 

(Jakby ktoś sprawdzał u siebie, niech zobaczy gdzie idzie rurka z serwa hamulców)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witam koledzy piszę w sprawie drugiego aku w terrano bo na fb nie widze zainteresowanych, :( nabyliśmy w drodze kupna w całkiem niezłych pieniądzach żelowy aku 28Ah oraz 68Ah, który z nich podłączyć jako dodatkowy do nissana np dla lodówki czy ledów Podpowiecie??

I taki pomysł jeszcze się zrodził czy zamiast separatora dla tych Aku można by użyć np

http://allegro.pl/ladowarka-skyrc-imax-b6-mini-60w-usb-kontrola-z-pc-i6784731156.html

którą to włączało by się podczas jazdy żeby doładować aku??

Czy lepiej będzie to podłączyć

http://allegro.pl/modul-ladowania-dodatkowego-akumulatora-separator-i6752273340.html

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...