Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Żarówki 5W5


se7ven

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem nowym właścicielem Nissana QQ z 2008 roku.

Wymienialem ostatnio w/w zaroweczki ale po włączeniu opcji AUTO na pokretle światła się nie wlaczaja świecą tylko te drugie jak jest ciemniej...

 

Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nowe żarówki nie są przypadkiem w technologi LED? Jeśli tak, to bardzo prawdopodobne, że zamieniona jest polaryzacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Witam

 

Jestem nowym właścicielem Nissana QQ z 2008 roku.

Wymienialem ostatnio w/w zaroweczki ale po włączeniu opcji AUTO na pokretle światła się nie wlaczaja świecą tylko te drugie jak jest ciemniej...

 

Dlaczego?

Napisz kolego konkretnie o co chodzi, bo tak to można tylko zgadywać i zrobi się śmietnik.

Jakie masz reflektory - zwykłe, czy LED. Masz światła do jazdy dziennej, czy nie.

W5W z przodu w zwykłych reflektorach, to pozycyjne - One nie palą, jeżeli palą "do jazdy dziennej". Jeżeli masz włączony "AUTO", to jak zrobi się ciemniej, zostaną wyłączone "dzienne", a powinny się zapalić mijania i pozycyjne.

PS. Uzupełnij też swój profil - będzie na przyszłość łatwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Opcja AUTO służy do włączania świateł mijania (i zarazem pozycyjnych) po zapadnięciu zmroku. Tak więc to całkiem normalne, że jeśli jest jasno na dworze, żadne światła się nie świecą.

Pomijam oczywiście fakt o którym wspomniał Kolega horte. Żarówki LED mają z reguły polaryzację i ma znaczenie jak włożymy je do gniazda.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Opcja AUTO służy do włączania świateł mijania (i zarazem pozycyjnych) po zapadnięciu zmroku. Tak więc to całkiem normalne, że jeśli jest jasno na dworze, żadne światła się nie świecą.

W QQłce wyposażonej w światła do jazdy dziennej, pozycja AUTO nie włącza "dziennych" z chwilą uruchomienia silnika, by jak się ściemni w otoczeniu (wjazd do garażu, podziemny parking) przełączyć je na "mijania" ??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W QQłce wyposażonej w światła do jazdy dziennej, pozycja AUTO nie włącza "dziennych" z chwilą uruchomienia silnika, by jak się ściemni w otoczeniu (wjazd do garażu, podziemny parking) przełączyć je na "mijania" ??

Pozdrawiam

 

Tego nie wiem. Nie mam fabrycznych dziennych tylko dokładane. Teoretycznie dzienne powinny być włączane od razu po uruchomieniu silnika.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam swiatła dzienne (nie fabryczne, przełącznik swiateł na "auto" i wszystko działa jak powinno. Jak jest jasno palą się dzienne , jak ciemno swiatła zwykłe, istnieje tez możliwość bez pozycji "auto, zapalac swiatła i gasić z tym co na manetce. Ale aby to wszystko zadziałało, bylem z autem w serwisie i tam zmienili mi ustawienia swiateł ze skandynawskich na powiedzmy nasze . Moze kolega ma własnie ustawienia skandynawskie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...