Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T30]Turkotanie przy naciśnięciu pedału gazu 2.5 benzyna


Gość hubertR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem t30 w benzynce 2.5 i usłyszałem następnego dnia od zakupu ,,terkotanie" w momencie dodawaniu gazu (przy obciążeniu) na luzie tego nie słychać (na postoju). Czy ktoś miał do czynienia z taka ,,usterkę"? Dodam że turkotanie ,,przyśpiesza" wraz ze wzrostem prędkości. Nie wiem skąd dochodzi ten odgłos. Gdzie można takie coś zdiagnozować (usterka w trakcie jazdy słyszalna). Ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzyj na początek mocowania pręta który podpiera otwartą maskę,

jak jest możliwość to wyjmij go całkowicie i sprawdź czy ustąpiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzyj na początek mocowania pręta który podpiera otwartą maskę,

jak jest możliwość to wyjmij go całkowicie i sprawdź czy ustąpiło

Kolega pisze, że jest to związane z jazdą. Na postoju nie ma problemu. Zatem związane jest to z układem jezdnym. Najpewniej z kołami.

Koła obejrzał???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pisze, że jest to związane z jazdą. Na postoju nie ma problemu. Zatem związane jest to z układem jezdnym. Najpewniej z kołami.

Koła obejrzał???

Może być również tak ,że gdy silnik pracuje i koła się kręcą to zsumowane drgania o różnych źródłach mogą powodować wpadanie w wibracje innych elementów. 

Zależy co autor postu rozumie przez "turkotanie"  bo można to różnie interpretować. Terkotać a czasami gwizdać może również alternator zepsuty dający przepięcie na głośniki ( choć nie w tym wypadku bo na postoju też by to robił raczej ) Mi się terkot kojarzy z dźwiękiem działającego ABSu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być również tak ,że gdy silnik pracuje i koła się kręcą to zsumowane drgania o różnych źródłach mogą powodować wpadanie w wibracje innych elementów. 

..........................................

 

coś takiego właśnie miałem na myśli w swoim poprzednim poście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam to samo. Dźwięk dochodzi mniej więcej z okolic środka auta, pod silnikiem. Jeszcze się za to nie brałem, ale obstawiam przekładnie kątową, półośkę albo coś w tych rejonach. Najpierw jednak wymienię olej w skrzyni, przekładni i mostach, żeby zobaczyć czy ustanie. Dodam, że trzech mechaników obstawiało skrzynie i jej okolice po jeździe. Nikt nie mówił jeszcze nic konkretniejszego, bo auto nie było jeszcze na windzie.

 

Co prawda mam diesla, ale z tego co wiem, układ jezdny jest taki sam (oprócz samej skrzyni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...