Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Cruise set - jak dziala i czy dziala?


Swiss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czesc,

od 2 dni jestem posiadaczem pathfinera i mam maly problem na poczatek.

nie wiem jak ustawic tempomat, naciskam crusise i zapala mi sie lampka na zielono na desce rozdzielczej, i jest OK.

niestety nie moge zrobic set, nic mi sie nie zapala na desce ani predkosc sie nie utrzmuje. robie to poprzez przesuniecie przycisku w dol.

w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpędź się do 80km/h włącz cruise a następnie set i puść nogę z gazu. Powinien utrzymywać prędkość w okolicach 80km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa od 40km/h w górę.

Włącz CRUISE środkowym przyciskiem na kierownicy żeby lampka świeciła się na zielono. Rozpędz pojazd do powyżej 40km/h i górny przycisk (+/-)wciśnij raz w dół czyli na -. Jak nie będzie jechał z tą prędkością co masz na liczniku to coś jest zdupcone.

Upewnij się że pedał od sprzęgła (jeżeli to manual) jest cofnięty do samej góry. U mnie nie dochodził do końca i tempomat nie działał.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie pedal sprzegla czasami nie wraca do samej gory, czym to bylo spowodowane u ciebie?

natomiast nawet jesli przytrzymam pedal do gory to tempomat nie dziala. 

gdzies czytalem ze to podobno Czujnik luzu w skrzyni biegów, bo naprzyklad gdy wlaczam przespieszone obroty biegu jalowego i nastepnie sprzeglo + jakikolwiek bieg to obroty nie maleja (nie puszczam sprzegla gdy auto jest na biegu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik PNP w skrzyni , temat obszernie opisany na forum. Możesz wymienic na nowy bądz odpowiednio zeszlifować aby głebiej się wkręcał.

A czujnik pedału sprzęgła jest łatwy w regulacji, wkreca sie go lub wykręca.

Sam pedal jesli nie odskakuje do góry trzeba podregulować na trzpieniu/popychaczu który wchodzi do serwa. (patrz regulacja sprzęgła)

Edytowane przez KrisT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...