Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stacyjka / kluczyk


slik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

od kilku dni mam taki problem - kluczyk ze stacyjki sie blokuje i ciężko wyjmuje. Z włożeniem, odpalaniem itp żadnego problemu nie ma. Niestety obecnie nie jestem w stanie sprawdzić czy na innym kluczyku też jest taki problem, nie wiem czy można np użyć smaru silikonowego albo wd 40 do stacyjki? Czy ktoś miał podobny problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD 40 może pomóc tylko nie za dużo żebyś elektroniki nie zalało.

 

W trakcie wyciągania kluczyka próbuj też kierownicą poruszać prawo lewo w położeniu blokady kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

od kilku dni mam taki problem - kluczyk ze stacyjki sie blokuje i ciężko wyjmuje. Z włożeniem, odpalaniem itp żadnego problemu nie ma. Niestety obecnie nie jestem w stanie sprawdzić czy na innym kluczyku też jest taki problem, nie wiem czy można np użyć smaru silikonowego albo wd 40 do stacyjki? Czy ktoś miał podobny problem ?

 

Tu był omawiany podobny problem

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/99270-zacina-si%C4%99-kluczyk-w-stacyjce-qq2-2009/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD raczej nie stosuj bo może być efekt odwrotny, spróbował bym olejem silikonowym potraktować stacyjkę a jak to nie pomoże udał bym się do fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na drugim kluczyku to samo. Czyli wina stacyjki. Zastanawiam sie nad tym olejem silikonowym - jedni piszą, że można (ale nie za dużo) inni, że do stacyjki żadnych silikonów olejów itp nie stosować. Więc jak to z tym jest? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na drugim kluczyku to samo. Czyli wina stacyjki. Zastanawiam sie nad tym olejem silikonowym - jedni piszą, że można (ale nie za dużo) inni, że do stacyjki żadnych silikonów olejów itp nie stosować. Więc jak to z tym jest? 

Zamków i stacyjek nie powinno się smarować. Szybciej przyjmują wtedy brud. Może też dojść do zawieszenia się sprężynek i bolców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak się zacina odrobina oleju nie zaszkodzi, stacyjka ma zabezpieczenie przed brudem, czy kurzem tak że syf się nie dostanie a sprawność jej podniesie.


Sam u siebie z półtora roku temu też stacyjką silikonem potraktowałem bo trochę się jakby przycierała i jak na razie jest wszystko OK.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo było stacyjka moja ma trzy położenia i na tym ostatnim się zacięła pomogły kombinerki aby kluczyk wrócił na zerowe położenie, żeby było można go wyjąć i psikniecie WD 40.

Mija już rok i działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli WD też nie zaszkodzi, choć wysusza w przeciwieństwie do oleju który pozostawia trochę tłustości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak się zacina odrobina oleju nie zaszkodzi, stacyjka ma zabezpieczenie przed brudem, czy kurzem tak że syf się nie dostanie a sprawność jej podniesie.

 

Stacyjka ma zabezpieczenie ale kluczyk już nie. Do tłustego kluczyka szybciej przylgnie jakiś paproch, choćby z kieszeni. Przed włożeniem do stacyjki warto sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaryzykowałem olej silikonowy, tak na szybko różnicy nie ma :( jeżeli chodzi o wyjecie stacyjki to jest to bardzo skomplikowane? i Jaki może byc koszt jej rozebrania, czyszczenia itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest coraz gorzej, na wtorek wizyta u mechanika. Ile czasu może trwać takie wyjęcie i naprawa stacyjki zakładając że wystarczy przeczyścić ewentulanie wymiana wkładki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest coraz gorzej, na wtorek wizyta u mechanika. Ile czasu może trwać takie wyjęcie i naprawa stacyjki zakładając że wystarczy przeczyścić ewentulanie wymiana wkładki ?

Fachowiec zrobi to w ciągu godziny ale jeśli nie zadziała to trzeba będzie wymienić na nową a co za tym idzie trzeba będzie wymienić również i w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

powodem zacinania sie kluczyka przy wyjmowaniu jest taki maly cyngiel . Wada fabryczna w Nissanie  Ulamany cyngiel powoduje wlaczenie blokady kierownicy w polozeniu 0 , a nie tak jak powinno byc dopiero po wyjeciu kluczyka

Ja wymienilem i smiga ja ta lala

Nie rozwiercajcie srub przy kolumnie ,jest prostrzy sposob

koszt naprawy ok 20zl

 

 

http://allegro.pl/nissan-qashqai-j10-stacyjka-kluczyk-zaplon-cyngiel-i6686508204.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powodem zacinania sie kluczyka przy wyjmowaniu jest taki maly cyngiel . Wada fabryczna w Nissanie  Ulamany cyngiel powoduje wlaczenie blokady kierownicy w polozeniu 0 , a nie tak jak powinno byc dopiero po wyjeciu kluczyka

Ja wymienilem i smiga ja ta lala

Nie rozwiercajcie srub przy kolumnie ,jest prostrzy sposob

koszt naprawy ok 20zl

 

 

Dobry sposób i działa ale ...  Jak dostać się do tego cyngla? Są tam w obudowie dwa bolce albo ucięte śruby. Jak się z nimi uporać?

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry sposób i działa ale ...  Jak dostać się do tego cyngla? Są tam w obudowie dwa bolce albo ucięte śruby. Jak się z nimi uporać?

musisz je przyblokowac delikatnie z boku , nawierc wiertlem  2mm  tylko nie gleboko ich dlugosc ok 4 mm. 

Ja wyciagnalem je wiertlem ale zabawa trwala dosc dlugo. Powodzenia

Jeszcze jedna uwaga- nie wyciagaj kluczyka z wkladki jezeli wyciagniesz ja z wewnetrznego bebenka 

Edytowane przez arttele
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz je przyblokowac delikatnie z boku , nawierc wiertlem  2mm  tylko nie gleboko ich dlugosc ok 4 mm. 

Ja wyciagnalem je wiertlem ale zabawa trwala dosc dlugo. Powodzenia

Jeszcze jedna uwaga- nie wyciagaj kluczyka z wkladki jezeli wyciagniesz ja z wewnetrznego bebenka 

Dziękuje za cenne uwagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...