Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T2] Świst powietrza !


simonc2

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy i Koleżanki w moim terrano od prędkości 60km/h zaczyna świszczeć powietrze przy lewych przednich drzwiach czym szybciej tym mocniej, przy 120km/h tak świszczy że nie da sie pogadać w samochodzie. Nie wyobrażacie sobie jak to wkurza na dłuższych trasach. Przeglądałem cała uszczelke drzwi i nic na niej nie widać. Miał ktoś kiedyś taki problem? Może ktoś ma jakiś pomysł aby uporać sie z tym problemem?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczepiałeś czegoś, owiewki czy coś innego.., może szyba się delikatnie nie domyka ..??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem już kilkukrotnie.

Winne jest wygięcie albo błotnika albo drzwi.

Przyjrzyj się dobrze czy w którymś miejscu drzwi nie wystają ponad błotnik - w takiej pozycji chwytają powietrze przy większej prędkości.

Jeśli tak jest trzeba podgiąć błotnik od strony drzwi na zew. tak by wystawał ponad drzwi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem już kilkukrotnie.

Winne jest wygięcie albo błotnika albo drzwi.

Przyjrzyj się dobrze czy w którymś miejscu drzwi nie wystają ponad błotnik - w takiej pozycji chwytają powietrze przy większej prędkości.

Jeśli tak jest trzeba podgiąć błotnik od strony drzwi na zew. tak by wystawał ponad drzwi...

 

Kolego tylko że ja to słysze w górnej części drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tylko że ja to słysze w górnej części drzwi

Dlatego pytałem czy szyba do samego końca Ci dochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@simonc2

Też słyszałem w górnej części.

Po prostu powietrze wpadało tam niżej i szło do góry szukając ujścia.

Tak czy inaczej organoleptycznie sprawdzenie drzwi zajmie Ci minutkę - a wyeliminujesz jedną przyczynę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ok, dzieki kolego napewno sprawdze tylko muszą mrozy ustąpić


odświeżam temat, faktycznie drzwi wystawały ponad błotnik, wyregulowałem błotnik ale świst jest dalej wiec to nie było przyczyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Mam podobny problem w moim Terrano od strony pasażera. Rozmawiałem z bratem mechanikiem i może to być problem z elementami gumowymi wzdłuż przedniej szyby. Są przykręcane do przedniego słupka i czasem nie przylegają całkowicie do szyby. Poprawiłem swój, jest lepiej, ale nadal słychać świst, więc nadal szukam...

Widać w Tyranie czasem trzeba trochę pogrzebać ;)

 

Jest sposób, by sprawdzić skąd wieje....

auto do garażu i używając sprężarki dmuchać od środka sprawdzając ręką skąd wylatuje powietrze przy szybie....

 

W chwili wolnej sprawdzę


Sprawdziłem. U mnie było tak, że mam wymienioną przednią szybę - jeszcze we Francji, bo od...(zrobili) fuszerę. Wzdłuż słupka po stronie pasażera było zbyt mało kleju. Szyba trzyma, ale wiało wzdłuż tej szczeliny. Po zdjęciu osłony ze słupka braki wypełniłem sylikonem i pomogło. 

 

Jeżeli nadal gdzieś szumi to już tylko uszczelki w drzwiach, a to już kosmetyka, wystarczy je przetrzeć np. płynem do naczyń bez rozcieńczania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...