Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Festiwal zgrzytów, trzasków i chrobotów


Tazor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest ktoś w stanie napisać, jak to możliwe, że siedzisko od strony kierowcy po 11tys. skrzypi jak stara wersalka ?

W serwisie usłyszałem, że 11 tys. to dużo i siedzenie ma prawo skrzypieć ? :wtf2: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mu było powiedzieć,że po 11 latach z wersalki byłyby wióry...Debil jakiś! Ponad 50 tys i cisza Nie chce się ciulowi smarować sprężyn,bo trzeba się naschylać,a pieniążków za robotę nie ma .Dziwnym trafem serwis w DG posiada i wykorzystuje suche silikony do uciszania takich skrzypiących wkur***czy.Im się chce.


Nie mierzyłem.Natomiast grubość podstawy uchwytu to 10mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Jacko, pytanie, czy aby na pewno to sprężyny ? Wydaje mi się, że wina leży po stronie gąbek bądź plasitku w obrębie siedzenia - tak jakby fotel ocierał o ten plastik. Takie odnoszę wrażenie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne! Ten suchy silikon nie brudzi! Używa się go też do smarowania elementów ruchomych pasów bezpieczeństwa i samej taśmy również!

Jaki problem popsikać pomiędzy materiał ,a plastik,po sprężynach i wszystkich połączeniach? Po prostu olać klienta i tyle,nie chce im się!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. Powiem, jak tylko zjawię się w serwisie. Dalej walczę z radiem(od ponad roku) aż wreszcie coś zaczyna się ruszać w tym temacie. Teraz czekam na informację co Nissan wymyśli na przypadłość samoczynnego ściszania się radia i wartości sięgających 26-27 dB na stacjach radiowych, gdzie Nissan już przyjął po mojej interwencji wartość powyżej 50 dB :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostosowują się do klienta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Ciężko mnie wyprowadzić z równowagi, ale jak już nadejdzie ten moment, to trzeba się chować :gun:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wymienili te wad uszczelnienia mocowania kolumn Macpherson czy jak go tam zwał i znowu chrobocze, ja nie wiem znowu tam muszę jechać... Kilka rzeczy mi ostatnio tak w QQ trzeszczy, przebieg 20000 a dziadek się z niego zrobił!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diana,ale chrobocze kiedy?Podczas przejeżdżania przez dziury-muldy?czy podczas kręcenia kierownicą???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas kręcenia. Już wiem że nie wymienili łożysk ani niczego a tylko przelotkę! To jak już pojadę z tymi wszystkimi trzaskami i innymi to  co mówić żeby wymienili? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No konkretnie łożyska!Możesz też zażądać wymiany osłon,skoro nie spełniły swojej roli więc można postawić na swoim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długo mnie na forum nie było, bo i z samochodem nic się nie działo. Mrozo-trzaski mam już za sobą, teraz pojawiły się trzaski przy dziurach, jakby z tyłu  samochodu, przy dziurach, dziurkach, studzienkach, progach = niedużych, trochę to wkurzające.

 

Gwarancja trwa 3 lata? no to jestem już ostatniej fazie,

jakaś akcja serwisowa znowu była (nadkole mam już za sobą, zrobili przy przeglądzie w grudniu)?

swoją drogą jak się o nich dowiadujecie?

ja przypadkiem, albo właśnie z forum, nie dzwonią, nie piszą jak coś jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mają wzywać? Nissany są bezawaryjne...nie to co Toyoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie dzisiaj odebrałem swój samochód z serwisu (inny powód), zostawiłem zastępczy 1,6 z idealnie cichutkim tylnym zawieszeniem. Zastępczym jeździłem ponad tydzień, więc wsiadając do swojego 1,2 stwierdzam iż z tyłu coś skrzypi, zwłaszcza przy wolnej jeździe jak najadę na nie nierówności itp i to skrzypi dość mocno. Ktoś wie co to jest i co jest tego przyczyną? Dodam iż na bank pochodzi to z tylnego zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzisiaj odebrałem swój samochód z serwisu (inny powód), zostawiłem zastępczy 1,6 z idealnie cichutkim tylnym zawieszeniem. Zastępczym jeździłem ponad tydzień, więc wsiadając do swojego 1,2 stwierdzam iż z tyłu coś skrzypi, zwłaszcza przy wolnej jeździe jak najadę na nie nierówności itp i to skrzypi dość mocno. Ktoś wie co to jest i co jest tego przyczyną? Dodam iż na bank pochodzi to z tylnego zawieszenia.

Jedyne temu winne skrzypaczki to silent bloki belki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze wracając do tego wątku, to dokręcenie zruszonego, telepiącego się tłumika miało jeszcze jeden pozytywny efekt. Jakiś czas temu, w innym wątku, pisałem, że w moim QQ przy 3 tysiącach obrotów pojawia się głośne buczenie (jakieś wibracje), których serwis nie potrafił zdiagnozować. Otóż po dokręceniu nieszczęsnego tłumika buczenie to... zniknęło :) I teraz mogę śmigać po S17 jedynie w towarzystwie świstu wiatru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne temu winne skrzypaczki to silent bloki belki

No dobra a można to podciągnąć pod gwar? Wymieniają to gdzieś bezproblemowo na gwar? Denerwują mnie te odgłosy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdaje się zależy od rocznika,silnika i wyposażenie. Ale faktycznie 1.2 ma belkę a przynajmniej w diesla 1.6 jest wielowahaczowe.

Edytowane przez kiego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a można to podciągnąć pod gwar? Wymieniają to gdzieś bezproblemowo na gwar? Denerwują mnie te odgłosy....

Jak najbardziej na gwarancji.Musisz im to pokazać i zobrazować naocznie (nausznie :D )jak to jest i wymiana na gwarancji pewna.Mnie robili gumy z przodu od stabilizatora na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdaje się zależy od rocznika,silnika i wyposażenie. Ale faktycznie 1.2 ma belkę a przynajmniej w diesla 1.6 jest wielowahaczowe.

W 2016 roku wyglądało to tak. 

W przypadku 1.2 + CVT było już niezależne, 5 drążkowe. Dziwnie to wykombinowali. Sami sobie chyba utrudnili na etapie produkcji tymi wariantami. 

post-99427-0-58463900-1490085107_thumb.png

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...