Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ktoś zamawia nową Micrę K14??


degaar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W zasadzie to nie widziałem  na forum żadnego tamatu odnośnie nowej micry więc piszę tutaj;)

Jak wiadomo jeszcze jej nie ma ale już tuż tuż.... jest sporo filmów, specyfikacji itd...

Ja już ją widziałem na żywo i sam jestem zainteresowany kupnem więc może ktoś się podzieli tutaj jakimiś newsami??

 

Ja mam dużo informacji(zapewne nie wszystkich) na temat tego modelu więc z chęcią się podzielę oraz wysłucham innych,

 

Jako pierwszą ciekawostkę dodam, że wersja Tekna nie będzie już full opcją-skóra, kamery 360', lampy LED będą extra opcją !!!

 

Długo sam szukałem informacji na temat podłokietnika i już teraz wiem, że będzie ale tylko w teknie(wg moich danych wyposażenia nie będzie on dostępny w niższych wersjach)

 

Jeśli ten tamat jest w łym dziale proszę o przeniesienie ale nie kasowanie;)

 

Liczę że debata się rozwinie;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedziałem(wygodny) ;) nie mówię o zamawianiu auta przed jakąkolwiek jazdą , chodzi mi bardziej o dzielenie sie informacjami i ewentualnymi spostrzeżeniami  :)

Edytowane przez degaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

może was zaskoczę ale ja już zamówiłem;) bez jeżdżenia. :dribble: jak odbiorę to się pochwalę .:) myślę że koniec marca-bynajmniej tak obiecuje dealer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że chciałem się poczuć jak kierowca rajdowy za kierwnicą 3 cylindrowego monstera :D:P  a tak na poważnie pracuje dla Nissana i zniżka jaka mi przysługuje skłoniła  mnie do tego;) no i żona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mieszkam za granicą i ceny nie są wogóle adekwatne do tych co będą w pl. ale myślę że za tekne 0.9t zawołają ok 65-70 tys.zł. takie jest moje zdanie ale jak będzie  nie wiem. 

 

Ja mam czerwoną z bordo skórą + ledy.

Edytowane przez degaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj Micry nowej bo to Nissan, jedyny plus to wygląd, reszta będzie się pier***** i rdzewiał szybciej niz myślisz, a lakier w niej porysuje już zderzenie z komarem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

Nie mniej jednak cena, którą podajesz jest strasznie wysoka jak na samochód klasy B

  mam nadzieję że się mylę ale jeżeli np w niemcowni cena jest ok 20 tys e to w pl będzie mniejsza ale nie o wiele. myślę że 65 tys zł trzeba będzie dać.... 

nie kupuj Micry nowej bo to Nissan, jedyny plus to wygląd, reszta będzie się pier***** i rdzewiał szybciej niz myślisz, a lakier w niej porysuje już zderzenie z komarem. 

z tego co widzę to sam Nissanem jeździsz hehe. pracuje w Nissanie i wiem jaka to jakość;) ale ja zamierzam jeżdzić nim 2 -3 lata. jak się będzie kończyć gwarancja to wymiana;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

degaar, dzięki za odpowiedź :)

 

65-70k za Micrę to dużo ;)

obstawiam że acenta będzie w PL w granicach 50k... ciekawe tylko czy już z 0.9t czy z 73 konnym 1.0 :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i z tą rdzą , to już śpiew przeszłości. Co jak co ,ale rdzy zero nawet na naszej 11 letniej k12, parkowanej pod chmurą.


No i z tą rdzą , to już śpiew przeszłości. Co jak co ,ale rdzy zero nawet na naszej 11 letniej k12, parkowanej pod chmurą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że jakość taka na 2-3lata? :P

 

 

nie  twierdzę że jakość na 3 lata ale chodzi mi o to że po 2 latach dostanę kolejną zniżkę więc pewnie kupie coś większego ;)

 

Jeśli chodzi o jakość to za jakość się płaci a nissan nie jest najdroższym autem;) chociaż moim zdaniem nowa micra jest naprawdę dobrze wykończona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i z tą rdzą , to już śpiew przeszłości. Co jak co ,ale rdzy zero nawet na naszej 11 letniej k12, parkowanej pod chmurą.

 

Rdza jest problemem. Dwu-trzyletnia Micra K13 z rdzą na podłodze to nie jest jakiś biały kruk, trudny do znalezienia. Z resztą inne Nissany też pięknie korodują.  :D Wiem to chocby po swoim Juke - to co było widać na podłodze po jednej zimie skłoniło mnie do poprawienia tego, czego fabryka nie zrobiła dobrze.  :lol:

 

Prawda jest taka ze jakosc duzo gorsza niz w Toyocie, Hondzie,

 

Jako były własciciel Hondy Civic trudno mi sie z tym zgodzić - co prawda Nissan swoje za uszami ma, ale porównanie z Hondą jest raczej nie na miejscu. Przy przebiegu 12 kkm z hakiem tapicerka w moim Nissanie wygląda jak nowa, plastiki w środku w zasadzie też, żadnych poważnych napraw do tej pory nie zaliczyłem. Civic przy podobnym przebiegu miał już przetartą do gąbki tapicerkę na fotelu kierowcy (drugie poszycie - pierwsze rozleciało sie po 8 kkm, "naturalne zużycie" zdaniem gwaranta), powycierane plastiki na drzwiach (też "naturalne zużycie"), zaliczył też parę wizyt assistance (głównie problemy z elektryką). Pękła obudowa alternatora - zdaniem gwaranta moja wina, bo jeździłem w deszczu.  :) Wreszcie po pięciu latach podłoga zaczęła się rozpadać. Mnie pięć lat z Hondą nauczyło tyle, żeby Hondy więcej nawet kijem nie tykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie Honda robi tylko dobre motocykle. ;) Natomiast to co piszesz to jest jakiś dramat. Samochód po przebiegu ~10kkm powinien wyglądać jak nowy.

 

Co do tej powinności to sa na ten temat różne opinie - spotkałem się już z uszkodzeniem tapicerki przy niespełna 300 kilometrach przebiegu, gwarant twierdził, że to wina użytkownika, który jeździł w jeansach, czego robić nie wolno.  :D Być może w takim kontekście ten Civic nie wypada aż tak źle - ale faktem jest, że najlepiej we wnętrzu było niczego nie dotykać. Następca był podobnie trwały - zdarzyło się nawet kilka razy, że plastiki uszkodzono w myjni jeszcze przed wydaniem auta klientowi, wystarczyła ściereczka z mikrofibry, żeby zetrzeć farbę z deski czy poszycia drzwi. :lol:  

 

Pomijam już take składniki jakości, jak chociażby w ogóle nie oczyszczone zgrzewy widoczne we wnękach drzwi - pod lakierem były kuleczki metalu, które przywarły w trakcie zgrzewania blach, nikt się nawet nie pofatygował żeby to choćby prowizorycznie oczyścić. 

 

Tu jest ostatnie zdjęcie mojej Hondy - już u dealera Nissana na placu (trafiła tam w ramach rozliczenia):

 

a3112de30378ce39.jpg

 

I jeśli czegokolwiek w życiu jestem pewien to tego, że to jest ostatnia moja Honda ;)  - nigdy więcej nie będę już miał auta tej marki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"

 

Nigdy nie mów nigdy, to złota zasada.

Co do hondy, w moim przypadku sedan, mam IDENTYCZNE doświadczenia. Farba z gałki zmiany biegów zeszła po 12kkm! a deska rozdzielcza na bruku, trzeszczała i wydawała odgłosy jakby ktoś wsypał tam garść gwoździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowany zakupem nowej micry trafiłem na to forum. Sporo teorii już za mną teraz czakać praktyki, ocen i CEN! która może "zabić" nawet najlepsze autko. Jeden z kolegów sugerował cenę 65-70 tyś z silnikiem 0.9l i 90KM moim zdaniem taka cena za najbogatszą wersję skazała by ten model od razu na porażkę. Dlaczego? Najlepiej posłużyć sie przykładami wybierając model najtańszy i bliski odpowiednik micry 0.9 - 90KM różnych marek i tak:

 

Fabia                od 41 060 zł do 52330 zł

Polo                  od 44 900 zł do 60909 zł

Peugot 208       od 41 700 zł do 59100 zł (silnik 82KM, z silnikiem 110KM 63800 zł ale to już inne osiągi)

 

Najbliższy krewny, czyli clio od 42 400 zł do 58 900 (własnie z tym samym silnikiem 90KM)

 

Najnowsze modele z segmentu B

Kia rio              od 45 990 zł do 52 490 zł silnikiem 84KM (55490 zł z silnikiem 109KM)

Citroen C3       od 39 900 zł do 53 900 z silnikiem 82KM ( z silnikiem 110KM 58 900 zł )

Suzuki baleno  od 43 900 zł do 58 900 zł ( naprawdę wypasione, większy bagażnik, silnik 90KM)

 

Po tej analizie nasuwa się wniosek, że aby micra mogła zamieszać w segmencie to ceny nie mogą odbiegać od rywali, czyli z silnikiem 90KM i najbogatszą wersja muszą kręcić się ok 60 tyś chyba, że można zrobić tak jak przykładowo w baleno, większość cen atrakcyjnych a wersja z silnikiem boostera chyba tylko żeby lepiej wyglądała oferta i zachęcała do silnika głównego ( kto dopłaci za silnik o podobnych parametrach 10tyś zł więcej). To tylko gdybanie i nawiązanie do poprzednich wypowiedzi, a czas pokaże co nam zaoferują, oby tylko jak wspomniałem na początku, na zabili tego obiecującego autka ceną. Pozdr

 

PS

Z całego mnóstwa artykułów które już przeglądnąłem, najciekawszy i najdokładniej opisujący micrę jest chyba ten http://www.autotrends.pl/?p=4744

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniałem obstawiam ok 60 tys zł za teknę + oczywiście extra opcję i cena rośnie. :) ja już zamówiłem ale nie w PL więc nie chcę się mądrzyć na temat cen w zł. Jeśli ktoś ma jakieś pytania odnośnie wyposażenia  itd to służę pomocą;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...  myślę że za tekne 0.9t zawołają ok 65-70 tys.zł. takie jest moje zdanie ale jak będzie  nie wiem. 

 

 

Tym mnie zachęciłeś do napisania pierwszego posta na forum, :shifty: a co  do pytań to może kilka na początek:

1) Z jakiego roku są mapy (w którym miesiącu są aktualizowane na rok nastepny) czy jest polskie menu i polski głos w navi czy mapy są na karcie czy w pamięci..

2) Jak można najlepiej rozwiązać problem przekładki kół lato-zima, chodzi o rozpoznanie czujników, czy można klonować, czy trzeba podjechać do serwisu na zatwierdzenie, czy sam będzie rozpoznawał, czy ewentualnie wejdzie koło 17" z profilem opony 205/55 (np:crossclimate).  Wiem, że jeszcze trudno o odpowiedzi, ale jesli @degaar nie zdobędzie tych informacji teraz, to z czasem się pojawią i na pewno się też komuś przydadzą. Pozdr

 

Edit:

Ceny w innych krajach są całowicie oderwane od naszych i też się sporo różnią dla przykładu Niemcy i Hiszpania.

 

Niemcy:

Ceny startują od 12 990 Euro (polo o 660 Euro droższe, a fabiao 140Euro tańsza a clio o 1000Euro )

 

Hiszpania:

 

Nissan Micra 1.0 Visia 73 KM € 13.500

Nissan Micra 0.9 Visia 90 KM € 14.600

Nissan Micra 1.5 dCi Visia 90 KM 15.200 euro

N-Connecta jest o 600Euro droższa od Acenta a Tekna o 1300 Euro (dane za interia motoryzacja i Motor espania)

Edytowane przez jackyX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Andrzej G

Trudno tutaj mówić o gustach, ale mnie nowa Micra bardzo, ale to bardzo się podoba. Wreszcie nie jest to jakiś dziwoląg, jak jej poprzedniczki, a przyjazna dla oka bryła.

Dziwi mnie tylko fakt, że nawet na stronie Nissana nie ma szczegółowej specyfikacji. Jest wyposażenie poszczególnych wersji, ale próżno szukać innych istotnych informacji, już nie wspomnę o pojemności bagażnika.

Zastanawiam się też, kiedy w końcu Nissan wpadnie na pomysł, by np. w opcji proponować ogumienie całoroczne. Pewnie wielu klientów by z tej możliwości skorzystało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...