Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[n15] miękki pedał hamulca, płyn nie ucieka


Gość Qrchix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Przedwczoraj gdy wracałem do domu podczas jazdy wysiadły mi hamulce .
po przejechaniu jakichś 30 km nagle pedał stał się miękki a ja mało co nie wjechałem w tył drugiego samochodu.
po dwukrotnym wcisnięciu pedału hamulca zauważylem że twardnieje a samochód zaczyna hamować .
Po dojechaniu do domu sprawdziłem stan płynu hamulcowego ale był ok czyli układ też nie ma żadnych wycieków .
możecie mi podpowiedzieć od czego zacząć i czy to może być winna mrozu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie układ jest zapowietrzony a ponadto może być też zbyt stary płyn hamulcowy, kiedy był wymieniany ostatnio (ile lat temu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

pewnie układ jest zapowietrzony a ponadto może być też zbyt stary płyn hamulcowy, kiedy był wymieniany ostatnio (ile lat temu)?

Innej możliwości nie widzę. Płyn w przewodach pewnie zalewała jeszcze fabryka :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wymiana płynu nie pomoże (bo od tego powinieneś zacząć) to bardzo możliwe że padła Ci pierwsza sekcja w pompie i dlatego nie widać wycieku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wymiana płynu nie pomoże (bo od tego powinieneś zacząć) to bardzo możliwe że padła Ci pierwsza sekcja w pompie i dlatego nie widać wycieku

dokładnie jak powyżej, pompa jest dwu-sekcyjna, najprawdopodobniej będzie do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...