Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Airbag - migająca kontrolka [Z50]


xel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wyjeździe w Słowacji przy -35 zaczęła mi mrugać kontrolka z airbag (myślę, że to przez temperaturę)
Mruga ciągle krótko.

Wykonałem czynność z kluczykiem (ON, 3s ACC, ON itd.)

Po tej czynności kontrolka airbagu zaczyna mrugać ale inaczej tzn. Zapala się na ok 3 sekundy i później mruga 7 razy i znowu 3sec i 7 razy.
Tak mruga cały czas nawet podczas jazdy. Aby wyłączyć to mruganie to muszę ponownie wykonać schemat z kluczykiem i powraca zwykłe mruganie kontrolki.

 

Ktoś coś pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

prawdopodobnie uszkodzona jest taśma air baga w kierownicy. Dodam że taśma pasuje od 350 Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam. Też miałem ten problem ostatnio. Winę miał czujnik zderzeniowy przedni. Znajduje się pod zamkiem przedniej maski, sprawdź kostkę może zaśniedziała. Błąd skasujesz ręcznie kluczykiem. Instrukcja znajduje się na forum. Ogólnie prosta robota. Przyczyn może być więcej taśma airbag albo kostka pod siedzeniem. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Źeby ustalić gdzie jest usterka naleźy odczytać kod błędu  w OBD.

To jest informacja o nie kontaktowaniu któregoś z modułów np czujników uderzeń, poduszki lewej, pasa lewego, napinacza, kurtyny bocznej przód tył itd. druga strona tak w sumie ok 12 modułów i ok 25 złącz.

Pzdr. wkar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, troix said:

Witam. Też miałem ten problem ostatnio. Winę miał czujnik zderzeniowy przedni. Znajduje się pod zamkiem przedniej maski, sprawdź kostkę może zaśniedziała.

taka drobna uwaga, jakiekolwiek sprawdzanie kostek od airbagu, sensorów, rozłączanie, włączanie, czyszczenie, proponuje odłączyć klemę od aku..............

 

airbag.jpg

jak robiłem u siebie w chevy taką diagnostykę to podstawowy czytnik błędów OBDII, nie dał rady dokładnie odczytać błędów ABS/SRS, musiałem zdobyć tkz. czytnik 2 poziomu, oraz skonstruować pewne proste urządzenie elektroniczne do diagnostyki. Na desce miałem tylko "Airbag error"   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...