Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QASHQAI J11 a inne modele,oferty.


colins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam 2.5 mazdy, silnik marzenie i do tego ekonomiczny.

Mitsu ma strasznie stare wnętrze ale poza tym bezproblemowy, za to szybko pojawia się rdzawy nalot na el. podwozia. Nie jest to groźne ale źle wygląda.Do tego spore spalanie.

Mam też 1.6 gdi w Tucsonie, ale to tylko 132KM i raczej do miasta, oczywiście da się jeździć, ale każdy wolnossacy przegra "wrażeniami" z turbo. Zresztą to już też prawie historia, bo w liftowym Tucsonie (drugi kwartał) zastąpiony zostanie świetnym według amerykanów 1.4 T-gdi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam 2.5 mazdy, silnik marzenie i do tego ekonomiczny.

Mitsu ma strasznie stare wnętrze ale poza tym bezproblemowy, za to szybko pojawia się rdzawy nalot na el. podwozia. Nie jest to groźne ale źle wygląda.Do tego spore spalanie.

Mam też 1.6 gdi w Tucsonie, ale to tylko 132KM i raczej do miasta, oczywiście da się jeździć, ale każdy wolnossacy przegra "wrażeniami" z turbo. Zresztą to już też prawie historia, bo w liftowym Tucsonie (drugi kwartał) zastąpiony zostanie świetnym według amerykanów 1.4 T-gdi.

Powiedz mi jak kształtuje się spalanie w tym tusconie bo chyba raczej zrezygnuje z QQ na rzecz tej maszyny. 1.4 Tgdi mnie nie interesuje wole wolniejszą ale prostą konstrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jak kształtuje się spalanie w tym tusconie bo chyba raczej zrezygnuje z QQ na rzecz tej maszyny. 1.4 Tgdi mnie nie interesuje wole wolniejszą ale prostą konstrukcje.

Przy absolutnie normalnej jeździe 90% miasto i podmiejskie wychodzi wg.kompa 7.4- 7.7 co przy dystrybutorze przekłada się na 7.8- 8.2 l/100

Wielkim wyczynem nie jest zejście np. do 7.0 jak i 9.0 w zależności od stylu.

Auto kompletnie bezproblemowe z tym silnikiem nigdy nie zapikał mi bez powodu żaden czujnik, super wyciszony i spasowany jak monolit. Duży bagażnik dużo miejsca w środku, darmowa aktualizacja map na 7 lat grzane fotele 3 stopniowo i kanapa tyl 2 stopniowo, grzane kierownica system bezkluczykowy mocne ledy mijania doświetlenie zakrętów ledwie z reflektorów, wi-fi, kamefa cofania, czujniki przód tył wyswietlacz 8" system utrzymuhacy auto w pasach jest aktywny, to zaczy prowadzi sam ale rece i tak musisz trzynac na kierownicy bo po chwili wyje i wywala napis trzymaj ręce na kierownicy, całe menu po Polsku i wiele innych ale ja mam najbogatszą wersję dostępną z tym silnikiem.

Tani serwis ( co 2 lata przegląd/ 30kkm) jak i filtry części itp.

Ja mimo to olej wymieniłem po roku/ 15kkm cena wymiany z ich filtrem OE i darmowym małym przeglądem po roku 114zł olej mój 5w30 Professional AF.

Mnie rok temu w grudniu kosztowal 95.5k brutto z metalikiem 2× dywaniki

Rabat wynegocjowany wtedy to ok 16k od cennika podstawowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 14,4% Dzisiaj cennik wygląda trochę inaczej ;)

Z moimi wymaganiami startuję więc od 158 490 na wyprzedaży lub 164 990... 
Edit: A nie Ty nie masz T-GDi tylko GDi. sorry za zamieszanie. 

post-99427-0-05152000-1515076781_thumb.png

post-99427-0-22916300-1515077269_thumb.png

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jednak coś z turbinką? Chyba są silniki na które użytkownicy nie narzekają? Może 1.5 T Hondy w nowym modelu CRV albo 1.4 TSI 150 KM z obecnej serii w Tiguanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabat wynegocjowany wtedy to ok 16k od cennika podstawowego.

Ja uderzę raczej  w comfort widziałem na wyprzedaży są po 82-83 na otomoto. za tą cenę nie kupię QQ n-teca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Comfort z navi+ metalic 86-87k można wyhaczyć ma też asystenta pasa ruchu i inne udogodnienia choć tego nie ma w specyfikacji.

Tyle że schodzą jak ciepłe bułki z tego co chłopaki pisali.

http://tvn24bis.pl/moto,99/sprzedaz-samochodow-w-2017-roku,802161.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem Outlanderem benzynowym niespełna 4 dni - autem firmowym. W środku klimat lat 90-tych. Samochód palił jak smok, nieprawdopodobnie wiele, ale dlatego, że wciąż trzeba bylo go kręcić na obroty. 8,5 l w spokojnej jeździe na trasie to był mój rekord minimum. Auto kołysze się przy nerwowych ruchach, trzeba uważać. Poza tym jednak całkiem OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitsubishi przespało długi czas i zarówno asx 1.6 116KM z 5 biegowa skrzynią! Jak i Outlander z 2.0 to w środku jak i mechanicznie dinozaury. Teraz wypuścili wreszcie eclipse i to już jakis wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seta21, Manix - zgadzam się co do prostoty w Mitsubishi i że nie wygląda jak inne auta - jest trochę do tyłu - ale ja miałem poprzedniego QQ 1,6 117 KM gdzie silnik był słaby , wersja Acenta też szału technologicznego nie miała. Ale przez 5 lat nic się nie działo - co rok wymiana oleju , tankowanie paliwa i jazda. Spokojna lecz bezproblemowa. Obecny QQ 1,6 DiG-T auto nowoczesne , silnik dynamiczny. Bajerów pełno w wersji Tekna - i co z tego skoro auto mam 19 miesięcy i już 7 razy byłem w serwisie z sondą lambda - dla mnie to dyskryminuje QQ i dlatego szukam czegoś innego , z normalnym silnikiem który nie musi być demonem prędkości.

Ale wiem że mamy czasy jakie mamy i trudno będzie znaleźć - ale będę szukał :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 auto mam 19 miesięcy i już 7 razy byłem w serwisie z sondą lambda - dla mnie to dyskryminuje QQ i dlatego szukam czegoś innego

 

Chyba dyskwalifikuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dyskwalifikuje ;)

 

Oczywiście :) dyskwalifikuje, dyskryminuje, dyskredytuje i inne uje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w skrócie - po polsku .uja wart :)

Dla mnie niezrozumiałe ? Ewenement!

Aby po tylu przypadkach servis nie usunął przyczyn ??? Zastanawiam się czy Tobie nie przysługuje wymiana na nowego Qq po tylu nieskutecznych naprawach ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy - właśnie tak chce teraz zadziałać - wcześniej wywaliłem te kwity z przyjęcia auta do serwisu i potem po odebraniu - teraz mam już kilka i chce się udać do prawnika. Zobaczymy co powie bo czytałem że od 2015 roku zmieniło się prawo w tej dziedzinie i również obejmuje samochody. Jeżeli występuje ciagle awaria tego samego elementu istotnego układu to należy się wymiana.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy - właśnie tak chce teraz zadziałać - wcześniej wywaliłem te kwity z przyjęcia auta do serwisu i potem po odebraniu - teraz mam już kilka i chce się udać do prawnika. Zobaczymy co powie bo czytałem że od 2015 roku zmieniło się prawo w tej dziedzinie i również obejmuje samochody. Jeżeli występuje ciagle awaria tego samego elementu istotnego układu to należy się wymiana.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Szkoda że wywaliłes kwity jednak najgorsze dla ciebie że cały czas zgłaszasz to z gwarancji a nie z rękojmi gdyż przy rękojmi masz że już przy drugiej usterce zgłoszonej z rękojmi możesz żądać wymiany na nowy. Jednak jak pójdziesz do prawnika pochwal się co ci powiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kulę kryształową i widzę...walka z wiatrakami Znam kilka prób walki z tytułu rękojmi i lekko nie jest, a już wymiana auta na nowe...wymiana dwukrotna skrzyni biegów + naprawy kilkukrotne ( bez efektów) były "mało istotne" dla funkcjinowania auta . Generalnie tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi ostatnio w ramach rękojmi wymienili... dysk twardy.  :whistle: Ale ogólnie, to sklep wił się jak piskorz żeby uniknąć wymiany. Tak więc w przypadku próby wymiany całego samochodu skłaniam się chyba też do wróżby z kryształowej kuli manixia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru się mądrzyć bo to nie na tym polega jednak  dwukrotna reklamacja z rękojmi rdzewiejącej klapy bagażnika w PÓŁROCZNYM Koleosie i mój brak zgody na kolejne malowanie spowodowały powołanie RZECZOZNAWCY a on już to ładnie opisał i pozbawił sprzedawcy pewności siebie.......

Dlatego jeżeli coś się dzieje po raz kolejny to rękojmia gdyż w niej nie ma niekorzystnych zapisów karty gwarancyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytajac te wszystkie wpisy zadnego auta lepiej nie kupowac. Chce kupic qashqaia ale jako inna opcje mialem jeszcze mazde cx5. Co jest najbardziej bez awaryjne z tych wszystkich suvow? Mazda kia huyndai itp??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te trzy co wymieniłeś na pewno ponadprzeciętne bezproblemowe, ale każdy ma jakieś ale i wybrać musisz sam.

Ja jeździldm 11 autami zanim wybrałem.

 

@Grika tu jeż był rzeczoznawca i właściciela i producenta, nic nie zmieniło.Teraz jest etap media, a jak nie pomoże to pozew.

Generalnie już rok przeciągania liny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bambus. Takim jezdze teraz. Zimno w piety ale odbiegamy od tematu. Brac qq czy pakowac sie w mazde czy kie? Chodzi mi tu o to co sie szybciej spierdzieli ;)

 

Manix. A ty co bys bral? Albo co wybrales

Edytowane przez Olimpkrk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o SUV'a wybralem Tucsona jeżdżę od 13mc i wiem że dobrze wybrałem

Zero problemów (poza akcją na wymianę tarcz i trzeciego światła stopu)

5 lat gwarancji, 7 lat darmowej aktualizacji map (potem też można za Free bo można wchodzić w system) do tego tanie serwis co 2 lata i poprzednik w rodzinie IX35 od 6 lat bezproblemowo, przeważyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poki co na mojego Nissana (N-Connecta '16) zlego slowa nie moge powiedziec. 31k przejechane, zero problemow (odpukac!). Na przelomie listopada/grudnia kupilismy nowa Mazde 3 dla zony.

Wiem, ze to dwa rozne typy samochodow ale gdybym teraz stanal przed wyborem kupna miedzy tymi samochodami to wybralbym Mazde. Frajda z jazdy jest duzo wieksza (i tak skrzynia biegow, mmm..).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...