Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QASHQAI J11 a inne modele,oferty.


colins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeździłem civikiem z 3c.
Bardzo fajne.
Na tyle ciche że nie wiedziałem kiedy podchodził pod 5k obrotów.
Nie rozpoznałem że to 3c.
Ale bak to tylko 30 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2019 o 17:31, Pawcio29 napisał:

Lepsze jest wrogiem dobrego... Nie wiem co mnie pcha do ciągłego porównywania innych modeli do mojej J11. Jeszcze rok nie minął znajomości, a ja rozgladam się za innymi , choć nie mam powodu do narzekań... Wpadł mi w oko Seat Ateca 1.0 TSI, wersja Style z 2018 (wystawiony za 89500) ma w stosunku do mojej Acenty 2017 dodatkowo: kamerę cofania, bezkluczykowy dostęp, nawiewy z tyłu, większy bagażnik , relingi, pampersy. Natomiast nie ma: podgrzewanej szyby i siedzeń oraz przyciemnianych szyb. Z ciekawości podjadę jutro do dealera i zapytami ile musiałbym dopłacić przy wymianie...

Odbyłem zapowiedzianą wizytę referencyjną:) Atecę 1.0 mogłem tylko odpalić i posłuchać tych 3 cylindrów, natomiast przejechałem się 1.5, nie jest źle, ale jednak sporo głośniejszy przy mocniejszym przyspieszeniu od QQ i wyraźnie sztywniejszy co niekoniecznie może się podobać. W sumie mam mieszane uczucia. Na plus to full ledy , pięknie świecą ale chciałem zaoszczędzić na Acencie to mam... Precyzyjna skrzynia biegów, tutaj QQ wypada słabo. Bagaznik wyraźnie większy (głębszy). Fajne audio (8 głośników) i niezłe multimedia, można sparowac z telefonem i odpalić na dotykowym wyświetlaczu np. google maps, czy co tam kto chce;). Wizualnie typowy VAG, praktyczny i kanciasty do bólu, tu jednak QQ jak dla mnie milszy dla oka, ma przyjemniejsze materiały i w ogóle weselszy środek. W porównaniu do QQ, Ateca ma dużo mniejszy schowek pasażera i schowek pod łokietnikiem, na plus to ten podłokietnik ma większy zakres regulacji w poziomie i jest nawet regulacja w pionie oraz są regulowane nadmuchy na tylny rząd siedzeń. W tylnej kanapie mozna wykorzystać otwór na narty. W wersji Ateca Style jest już płetwa rekina i pampersy.

Porównałem aktualne ceny QQ Acenta 1.4 i Seata Ateca 1.0 Style (porównywalne pakiety) z dodanym pakietem zimowym i wyszło:

QQ Acenta - 99840 zł

Ateca Style - 108999 zł

Moja Acenta 1.2 z 2017 r. w porównywalnym do Acenty 1.4  2019  zestawieniu wyposażenia, kosztowała (przed rabatami) 93000 zł. Tak wiem... zapłacę za remont silnika....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Hej koledzy. Co sądzicie o nowej KIA XCEED? Powiem, że jestem pod wrażeniem i myślę o wycieczce do salonu, żeby zweryfikować wyobrażenia na to co można znaleźć w sieci. Silnik 1.4 140 KM T-GDI. Może ktoś poznał bliżej i podzieli się wrażeniami? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem pisać, że szajs, ale się okazało, że kolega remontował 1,4 dohc. 7000 zł w plecy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z tego co wiem to ta konfiguracja (silnik 2.5) jest tylko z automatem. 

Nie zebym byl jakos bardzo zainteresowany tym samochodem - jazde odbywalem bardziej dla zabicia czasu - w tym czasie robiony byl przeglad mazdy mojej zony. Cena  troche odstrasza (170k za najwyzsza wersje wyposazenia + jakies dodatki typu opony i alufelgi, nakladki na progi etc). Bardzo chetni sa na odkupienie mojego QQ :P 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...