Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

Części Nissana - iParts.pl

QASHQAI J11 a inne modele,oferty.

ceny porównania

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   pawcio

pawcio

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 594 postów
  • Flaga:
  • Model:QQII J11 Tekna Xtronic MY16
  • Silnik:1.2 DIG-T
  • Nr rejestracyjny:WU
  • Time Online: 68d 22h 43m 21s

Napisano 10 styczeń 2017, 08:59

Widzisz Ty o tym wiedziałeś, a ja po weekendowym obcowaniu z Passatem doznałem szoku. Ja oczywiście wiem, że VW też ma swoje przeróżne problemy i nie zamierzam nagle stać się maniakiem VW, ale muszę uczciwie przyznać, że Passat bije na głowę Nissana praktycznie w każdej kategorii. Lepiej przyśpiesza, lepiej spala, lepiej tłumi nierówności, jest zdecydowanie lepiej wyciszony, lepiej zmienia biegi, lepiej świeci swoimi rewelacyjnymi światłami LEDowymi, które znacznie lepiej świecą niż ich odpowiedniki w Qashqai'u, ma lepszą tapicerkę, jest wykonany ze znacznie lepszych materiałów, ma lepszą nawigację i lepsze audio (już na poziomie standardowego radia)... itd.

Co z tego, że jest nudny? :D

I można tyle zapłacić za nudne auto ;) 
https://www.otomoto....html#06b99adada

Wracając do tematu - czyli faceliftingu:

Wczoraj w Detroit Nissan zaprezentował "nowego" Rogue Sport. Zwykły Rogue to nasz X-trail, a wersja sport to nasz Qashqai:)

http://moto.pl/MotoP...zza-oceanu.html

Pierwsza w oczy rzuca się nowa kierownica (podoba mi się bardziej niż obecna), ale zwróćcie też uwagę na inny soft w NissanConnect, złącze jack3,5mm i USB w przedniej konsoli obok złącza zapalniczki, nawiewy na tył (ruscy mają to od początku), a na dachu mały szyberdach zamiast panoramy. Trochę inaczej wygląda też tunel środkowy wokół lewarka zmiany biegów i inaczej przeszyli podłokietnik :)

I nareszcie może będzie dostępna jasna skóra. 

• 0

#82 OFFLINE   Strider

Strider

Turbo Nissanmaniak

• Eksperci

• 7231 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Flaga:
  • Kraj:POLAND
  • Model:VW Passat B8
  • Silnik:2.0 TDI
  • Nr rejestracyjny:WI
  • Time Online: 108d 22h 40m 56s

Napisano 10 styczeń 2017, 09:05

I można tyle zapłacić za nudne auto ;) 
https://www.otomoto....html#06b99adada

(...)

Dwie sprawy:

1) To jest tylko wydruk specyfikacji bez rabatu i z całą pewnością tyle nie zapłacił.

2) Oczywiście, że można bardzo dużo zapłacić za Passata, ale z tym silnikiem, napędem 4x4 i przyśpieszeniem jak Subaru Impreza STI to już raczej nie jest nudny samochód. Można też kupić Passata z wyprzedaży 150KM w wersji Comfortline + kilka dodatków za jakieś 99k.

• 0

#83 OFFLINE   manix

manix

Turbo Nissanmaniak

• Eksperci

• 5659 postów
  • Flaga:
  • Model:z Nysek jest k12/80KM były N15 i SC11X inne: jest H tucson
  • Silnik:1.6 gdi
  • Nr rejestracyjny:ZS
  • Time Online: 35d 13h 31m 39s

Napisano 10 styczeń 2017, 11:38

No i co wspolnego na ten passat z face lifting QQ? (notabene można go kupić za 106k z tego roku do produkcji w specyfikacji która podałeś )
  • 0

#84 OFFLINE   JACKO29

JACKO29

Turbo Nissanmaniak

• Moderatorzy

• 10443 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Flaga:
  • Model:Był NOTE Acenta 1.4 Jest Qashqai Acenta +NC 1.2 DIG-T
  • Silnik:1.2

Napisano 10 styczeń 2017, 14:05

Jako ,że notorycznie w wielu postach schodzimy na temat cen,wyposażenia i ofert innych marek zakładam ten temat aby nie zaśmiecać sedna tego,co było głównym tematem.

• 0

#85 OFFLINE   Strider

Strider

Turbo Nissanmaniak

• Eksperci

• 7231 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Flaga:

Napisano 10 styczeń 2017, 14:33

Jako ,że notorycznie w wielu postach schodzimy na temat cen,wyposażenia i ofert innych marek zakładam ten temat aby nie zaśmiecać sedna tego,co było głównym tematem.

Masz rację, ale czasem ciężko się powstrzymać. Nie robię tego w złej wierze... :P

• 0

#86 OFFLINE   luis

luis

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 11 postów
  • Flaga:
  • Model:QQ J11
  • Silnik:1,2 DIG-T
  • Time Online: 22h 13m 15s

Napisano 10 styczeń 2017, 18:44

Dla tego u mnie wygrał tucson bo prawie podstawa cx5 kosztowała tyle co mój na full tylko bez skóry i szyberdachu.A mam ledy super rozbudowany climatronik wspomagacze , grzane 4 fotele i kierownica a nawet takie bajery jak podświetlane klamki czy światła oswietlajace podloze w lusterkach .I co najważniejsze spasowanie to monolit , a wszelakie czujniki nie wariują.Nawet WiFi jest.
W hyundai u bez problemu można zbić cenę o dobre kilkanaście % taka polityka.W maździe kola+felgi i dodatkowa gwarancja ot wsio.

Witam!

Ja bardzo poważnie rozważałem Tucsona, ale niestety te plastiki w całym środku są do bani i nie chodzi o to nawet, że to plastiki tylko o to, że bardzo łatwo się rysują. No i cena, z którą Hyundai zdecydowanie przesadził!!

• 0

#87 OFFLINE   nowy 2011

nowy 2011

Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 1231 postów
  • Flaga:
  • Model:Był - Qq 1.6 Acenta Night Shade FL
  • Silnik:Jest - Mazda CX 3, 2.0 Pb AT Soul Red
  • Nr rejestracyjny:CT
  • Time Online: 25d 7h 49m 40s

Napisano 11 styczeń 2017, 09:21

O właśnie. Dobrze, że wspomniałeś o wariujących czujnikach.

No więc dziś rano Mazda uraczyła mnie komunikatem, że czujniki parkowania nie będą ze mną współpracować, bo im zimno. :D

Jak widać wariujące czujniki to nie tylko przypadłość QQ.

--------------------------------------------------------------------------------

Doprowadzając moją opowieść powoli do końca chciałem wspomnieć, że jutro jadę odebrać (mam nadzieję) mojego Kaszalota z serwisu.

No zobaczymy jak go skrzywdzili.

Natomiast zastępczą CX-5 oddam bez żalu. Ze swoim spalaniem 10-12 l/100 km w mieście to nie jest samochód dla mnie. Przy nim mój QQ zadowalający się w podobnych warunkach góra 8 literkami, to jest normalnie mistrz oszczędzania.

Czytałem , że i   Qq też tak niektórym palą ...  :( Zgodzę się z Manixem, że tak też i Mazdą można jeżdzić i spalać jak On  :spoko:

Ale jeśli pozwolisz to załączę fotkę i choć na słowo to uwierz , że to jest wynik z ostatnich przebiegów podkreślę - tylko po mieście mojego 2l. motoru (7,1l) . Dla ciekawości powiem ,że w trasie mieści się spalanie w ok. 5l./!00km. 

Może ten wynik po części jest też odpowiedzią dlaczego "warto" kupować auto "na miarę" .

:wave:

Załączone pliki

• 0

#88 OFFLINE   kiego

kiego

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 305 postów
  • Flaga:
  • Model:Qq j11 1.5 dci tekna
  • Silnik:1.5dci
  • Nr rejestracyjny:fh
  • Time Online: 9d 15h 38m 36s

Napisano 11 styczeń 2017, 12:25

Mazda w dieslu,którą testowalem paliła mi więcej więc przypuszczam że nasz styl jazdy różni się diametralnie.W kazdym razie qq zaczyna powoli już mnie wk.....ac i zabukowalismy hondę crv oraz kia sportage kx4 gt line na testy przez następne dwa weekendy.Kia ma świetną ofertę cenową na ten moment i daje mi dobrą cenę za qq w rozliczeniu wiec zobaczymy.
  • 0

#89 OFFLINE   JACKO29

JACKO29

Turbo Nissanmaniak

• Moderatorzy

• 10443 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Flaga:
  • Model:Był NOTE Acenta 1.4 Jest Qashqai Acenta +NC 1.2 DIG-T
  • Silnik:1.2

Napisano 11 styczeń 2017, 12:42

Dają Ci dobrą cenę bo Kaśki dobrze schodzą.

• 0

#90 OFFLINE   manix

manix

Turbo Nissanmaniak

• Eksperci

• 5659 postów
  • Flaga:

Napisano 11 styczeń 2017, 14:24

Kiego.
Pamiętaj, źe juź za pół roku w sprzedaży będzie nowa CRV , na wiosnę nowa CX5.Kia GT w wersji 1.6/177KM 2wd była u mnie, na jesień do wzięcia za 105-107k

Luis
Zadowolenia z nissana .Co do plastików Doope nie urywają ale tragedii też nie ma.Jest MONOLIT , a to dla mnie istotne.Brak jakichkolwiek odgłosów i trzasków.I ta cisza :)
  • 0

#91 OFFLINE   kiego

kiego

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 305 postów
  • Flaga:

Napisano 11 styczeń 2017, 16:37

Honda to 24700£ na fulu(skora,navi panorama w dieslu),a kia 23500 też na fulu,również diesel.Co do nowego modelu,to mam straszną awersje do chorób wieku dzieciecego i dlatego trochę obawiam się kia.Planowalem trzymać qq tak ze trzy lata,ale znów musialem jechac do dilera(aku) i juz powoli zaczynają mnie irytować te przypadlosci qashqaia.Pozyjemy,zobaczymy bo żonie honda niezbyt przypadla do gustu,a dla mnie kia jest plastikowa w srodku.Pojezdze to zdam relację.
  • 0

#92 OFFLINE   pawcio

pawcio

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 594 postów
  • Flaga:
  • Model:QQII J11 Tekna Xtronic MY16
  • Silnik:1.2 DIG-T
  • Nr rejestracyjny:WU
  • Time Online: 68d 22h 43m 21s

Napisano 11 styczeń 2017, 17:02

Honda chyba lepiej trzyma wartość. O tym czasami też warto pomyśleć ;) 

• 0

#93 OFFLINE   manix

manix

Turbo Nissanmaniak

• Eksperci

• 5659 postów
  • Flaga:

Napisano 11 styczeń 2017, 18:02

O dziwo sportage trzyma ją równie dobrze i zdecydowanie lepiej i ciszej jeździ od obecnej crv.Do tego dostajesz więcej za mniej , niezłe warunki gwarancji aktualizacje map na 8 lat itp.Honda za to ma przepastmy bagażnik.
Mi osobiście nowy sportage się nie podoba, ani wewnątrz , ani z zewnątrz. To i kilka detali zdecydowało że wziąłem Tucsona.
  • 0

#94 OFFLINE   jacek88

jacek88

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 58 postów
  • Flaga:
  • Model:Audi A4
  • Silnik:1.8T
  • Nr rejestracyjny:PO
  • Time Online: 8d 8h 39m 31s

Napisano 11 styczeń 2017, 18:11

Tylko te słabe silniki 1.6 bez turbo a z turbo cena szybuje w kosmos :/

• 0

#95 OFFLINE   kiego

kiego

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 305 postów
  • Flaga:

Napisano 11 styczeń 2017, 19:39

Jeśli o mnie chodzi to tylko diesel,benzyna jest dla bogatych ;)
Jacko29 kaski schodzą tutaj jak ciepłe bułki,w 2016 uplasowały się na 5 miejscu w sprzedazy na rynku w UK z dość sporą ilością(62300 )sztuk zaraz po fiescie,corsie,fokusie i astrze.Odnosnie wartosci przy odsprzedaży to procentowo qq,kia i honda wyglada bardzo podobnie.
  • 0

#96 OFFLINE   Strider

Strider

Turbo Nissanmaniak

• Eksperci

• 7231 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Flaga:

Napisano 11 styczeń 2017, 20:52

Jeśli o mnie chodzi to tylko diesel,benzyna jest dla bogatych ;)
Jacko29 kaski schodzą tutaj jak ciepłe bułki,w 2016 uplasowały się na 5 miejscu w sprzedazy na rynku w UK z dość sporą ilością(62300 )sztuk zaraz po fiescie,corsie,fokusie i astrze.Odnosnie wartosci przy odsprzedaży to procentowo qq,kia i honda wyglada bardzo podobnie.

Chyba żartujesz... :D Przy dieslu wszelkie oszczędność na paliwie oddajesz w warsztacie przy naprawach i na droższych przeglądach. 

• 0

#97 OFFLINE   kiego

kiego

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 305 postów
  • Flaga:

Napisano 11 styczeń 2017, 22:11

Nigdy jeszcze nie mialem auta dłużej niz wynosi gwarancja(nie licząc pierwszego malucha) ;) a tak na serio to przy moich przebiegach benzyna się nie kalkuluje...
  • 0