Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Zima /akumulator/ check engine


retros

Rekomendowane odpowiedzi

Parę dni temu ,podczas minusowych temperatur nie mogłem odpalić auta .

Parę prób odpalenia i padł akumulator ( z 8 letni ) . Odpiąłem aku i podładowałem go .

Po zamontowaniu auto odpaliło i wywaliło check enigme .

Elm stwierdził błąd czujnika wału - bład p0335 ( owy czujnik wymieniałem już w lipcu 2016 na używkę )

Mimo skasowania błędu ,błąd był widoczny cały czas  ---> check świecił nadal .

Zakupiłem oryginalny czujnik i po zamontowaniu skasowałem błąd ( już się nie pojawia a check świeci nadal .

Więcej  błędów elm nie widzi . > Jakieś pomysły ? wskazówki ?

 

 

Rozrząd wymieniony około 1,5 roku temu

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiennik ale jakiś tzw "lepszy" dokładnie nie pamiętam - ale nie obstawiam łańcucha ... auto chodzi normalnie ( nic nie faluje itp. ) . tylko świeci ten check a błędu nie elm nie  pokazuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcucha może nie, ale wystarczy ze napinacz poszedł albo zębatka jest już wysmigana. Wymiana rozrządu nie polega na zmianie samego łańcucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcucha może nie, ale wystarczy ze napinacz poszedł albo zębatka jest już wysmigana. Wymiana rozrządu nie polega na zmianie samego łańcucha.

Wymieniany był komplet 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiele zmienia, trzeba sprawdzić czy pracuje prawidłowo, czy MAX ustawienie odpowiada max, i odwrotnie. Znając problemy z olejem w tych silnikach, można się spodziewać, że on już tam nic nie zmienia i zablokował się w jakiejś pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja obstawiałem ze to jakaś pierdoła. bo do czasu rozładowania się aku wszystko było ok. Auto odpala czasami za drugim razem ( podobna sytuacja była jak miałem "umierający " rozrusznik ....

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...