Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Pulsowanie świateł, dmuchawy, podświetlenia


Smakor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie problem się nasilił, nie ma znaczenia czy silnik zimny czy ciepły. Obroty skaczą o prawie 500-700. Muszę chyba pilnie jechać, ktoś jeszcze rozwiązał ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w mojej Kasi to samo ale nie zawsze się pojawia,,tylko jak zimny stoi ,,załączę i czekam by turbina trochę się dogrzała to delikatnie falują obroty i podświetlenia kokpitu delikatnie pływa,,taki ambient.Jak jest ciepły jest ok.Samochód nowy QQ 1,2.Poczekam jeszcze bo w sumie to nie przeszkadza.Jak się nasili to zgłoszę to na przeglądzie,,narazie będziemy śledzić forum,,może to tak ma być? Jakby było to coś złego to myślę że już dawno Nissan ogłosiłby jakąś kampanię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan? Kampanię??? To z problemem brania oleju nie ogłosili kampanii tylko po cichu załatwiają,a na miganie żaróweczek mieliby ogłosić???

Pilnuj forum,dowiedz się od kolegów jak to inne serwisy załatwiły i męcz ASO,po to są...jak papier toaletowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zapeszać ale wygląda na to że wszystko jest ok. Minął tydzień, auto po nocy czy na mrozie odpala normalnie bez falowania obrotów i przygasania świateł.Dmuchawa też pracuje równo. Jeśli macie takie problemy możecie sugerować w serwisie żeby sprawdzili masę !! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie zapamiętać tą usterkę.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Napiszę tylko, że odebrałem nowego QQ i niestety ta sama usterka. Co prawda nieco mniej migocze ale jednak... Jakaś masakra. Nie bardzo mi pasuje wyjazd do serwisu i tym bardziej zostawianie autka na kilka dni. Zadzwonię może i zobaczę co powiedzą czy znają problem czy będą dywagować... (może ktoś wie czy ASO Wrocław lub Opole poznał już problem?)

Dziwne, że na 3 sztuki moich QQ,, dwa mają ta dolegliwość i nikt z tym nic nie robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, wczoraj bylem w ASO w Poznaniu i stwierdzili ze te falowanie obrotów przy zimnym silniku to normalne - niby jakas grzałka sie zalącza w celu dogrzania auta a ze pobiera 1000 W to takie sa tego objawy.... juz nie wiem czy mam im dzwonic i spytac o ta mase ? ciekawe czy cos wiedza na ten temat...bo przy przegladzie okresowym pewnie tej usterki nie doswiadcze bo bedzie to w lecie a wtedy wszystko jest ok

Edytowane przez poldik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w serwisie między innymi z tym problemem. Auto mam od miesiąca ale zauważyłem dopiero jak pierwszą noc spędziło poza garażem. Mrugające światła, wariująca dmuchawa itp. Usłyszałem że tak musi być ponieważ jeśli wszystkie systemy są włączone to komputer sam decyduje gdzie przeznaczyć napięcie. Tyle że po przejechaniu 20km światła w środku nadal mrugały. Niestety całe podsumowanie mojej wizyty w serwisie można zamknąć stwierdzeniem żebym wrócił jak będzie większy przebieg a nie byle tam 700km. Na ten moment jestem trochę zniesmaczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego,jak "komputer decyduje gdzie przeznaczyć napięcie" Mam Kaśkę z 2014 i pulsowanie nie występuje!!! Nie ma wariacji wentylatora,przygasania świateł.Komputer zdecyduje,jak chcę włączyć nadmuch na zaparowane szyby to nie włączy bo właśnie siedzisko podgrzewa??? Paranoja.Po prostu serwisy,albo nie wiedzą,albo nie chcą w tym grzebać,a na pewno jest to ustawione w oprogramowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy jutro co mi powiedza w innym ASO bo zostawiam im auto dzisiaj popoludniu zeby rano mieli zimne !!! dzisiaj przy temp ok 8 stopni pulsowania nie bylo wiec jesli jutro bedzie podobna temperatura to stwierdza ze usterki nie ma... na infolinii nissana powiedzieli ze takiego pulsowania nie moze byc i jezeli usterki nie naprawia mam zlozyc reklamacje poprzez infolinie i usterke beda musieli usunac !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Potwierdzenie moich słów! To jest wina regulatora napięcia,źle ustawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak,ale u wielu tu wypowiadających się byłaby wina przewodu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ale zobacze jutro co mi powiedza po serwisie ... auto zostalo u nich zeby zauwazyli usterke rano odpalajac samochod i wlaczajac swiatla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh Coś mi się wydaje że będę musiał rozpocząć kampanie z serwisem. Człowiek kupuje nowe auto żeby mieć spokój od napraw a tu proszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem warto też nagrać coś komórką:).

 

Miałem też kiedyś dziwny objaw ( w innym wozie ) że na autostradzie miałem 1000 obrotów a na postoju 4000 bez gazu. ( przy normalnej jeździe )

Tylko komórka mi pomogła w naprawie,

Ale to off top.

 

Mnie tez falują ale raczej obroty skaczą co 2-3 sek  o ok 500 obr. a nie powiedzmy 1sek w górę i w dól ( jak to jest na LPG hehehe ).

Albo przy wciśnięciu sprzęgła trzymaja sie na 1500.

Jacko mówil że pulsowanie mryganie światełka podsufitki to każdy ma .( o ile dobrze pamiętam ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz coś zrypane,na wciśniętym sprzęgle obroty takie mam jak na luzie,820

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa....jak się rozgrzewa to jeszcze ssanie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocilem z drugiego ASO - oczywiscie z rana byla zbyt wysoka temperatura, i QQ nie dawal oznak pulsowania swiatel i skakania obrotow...ale zeby problem sie nie powtorzyl, wyczyscili mi wszystkie styki i zlacza oraz wgrali podobno nowy soft. Czekam na mrozy by sprawdzic czy to pomoglo

 

PS. no i chyba najwazniejsza sprawa - dolali 1L oleju do silnika - 6k km i juz 1 L ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że nadal wszystko zależy od tego na jaki silnik się trafi. Bo mimo zapowiedzi producenta, że nie będą już żarły oleju, to one nadal żrą wybiórczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...