Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Pulsowanie świateł, dmuchawy, podświetlenia


Smakor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może dorzucę coś od siebie w tym temacie. U mnie też to występuje, Zauważyłem jedną rzecz- w momencie gdy jest ten efekt włączam menu serwisowe i w menu stanu pracującego systemu widać skoki napięcia z ok. 12,5 V do ok.14,5V i z powrotem, rytmicznie wraz z przygasaniem i normalnym świeceniem. Nie znam się na elektryce, ale to chyba jednak kwestia alternatora lub regulatora napięcia. Może ktoś znający się lepiej coś więcej z tego wywnioskuje.

Z tego co się już zorientowałem to nasze samochody posiadają inteligentny system ładowania akumulatora,dlatego występują skoki napięcia.

Jeżeli u mnie bd występował dalej ten problem to znów pojadę do serwisu i uderze z tym właśnie tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Słuchajcie, zgadzałoby się to, co mi powiedziano jakiś czas temu w salonie, że problem falowania dotyczy wersji z silnikiem 1.2 ? ma to ktoś w wesji 1.6 (najlepiej J11 po FL)? Pytam, bo nie wiem, czy mam przy odbiorze auta wnikliwie tego falowania szukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Qaśkę 1.2 z 2014. Miałem wymieniony akumulator rok temu. Nigdy nie było falowania świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, zgadzałoby się to, co mi powiedziano jakiś czas temu w salonie, że problem falowania dotyczy wersji z silnikiem 1.2 ? ma to ktoś w wesji 1.6 (najlepiej J11 po FL)? Pytam, bo nie wiem, czy mam przy odbiorze auta wnikliwie tego falowania szukać...

W 1.6 takie zjawisko nie występuje.

 

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Wczoraj i dzisiaj zauważyłem, że moje swiatła mijania pracują nierówno raz jasniej raz ciemniej (widzę je w odbiciu na innych samochodach przy zatrzymaniu na skrzyżowaniach). Dzieje się tak przy porannym starcie, gdzie załączam klimę, nawiew full na szybę, grzanie przedniej szyby i foteli. Czy to normalny objaw wynikający ze zwiększonego poboru energii, czy pierwsze oznaki padaki aku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalna rzecz. Efekt od falowania napiecia. W QQ czasami może spaść napięcie poniżej 13V przy pracującym silniku szczególnie w zimie do tego praca układu regulacji jest w tym modelu niezrozumiała.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pawcio29 napisał:

Wczoraj i dzisiaj zauważyłem, że moje swiatła mijania pracują nierówno raz jasniej raz ciemniej (widzę je w odbiciu na innych samochodach przy zatrzymaniu na skrzyżowaniach). Dzieje się tak przy porannym starcie, gdzie załączam klimę, nawiew full na szybę, grzanie przedniej szyby i foteli. Czy to normalny objaw wynikający ze zwiększonego poboru energii, czy pierwsze oznaki padaki aku?

Nawet w starych "kredensach" Fiat 125p" zachodziło takie zjawisko,naturalny efekt ładowania i odcinania napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak czasami zjawisko jest różne dla różnych marek. I tylko dla zwykłych świateł. Led i xenon mają przetwornice, które dbają o stałe parametry zasilania. Dla zwykłych można sprawdzić i poprawić przewody i złącza, bo jak na każdym odłoży się trochę to na żarówce będzie już tragedia :)

Kiedyś jeżdżąc Mondeo, po wrzuceniu na luz nocą robiło się tak ciemno, że przestałem żeglować w celu oszczędzania paliwa. Miałem wrażenie że zaraz zgasną mi światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był już nawet taki wątek na forum. Też to już w zeszłym roku zauważyłem, przy zimniejszej aurze, po rozruchu lekkie pulsowanie świateł mijania i chyba oświetlenia w podsufitce też, trwa to może do około minuty, aż napięcie się ustabilizuje, co jest normą w QQ. Potem nie zauważam tego. Jednakże odwołując się do poprzednich aut nie kojarzę czegoś takiego, a tu zwróciłem na to uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam gdzieś już o tym było. U mnie ten efekt również występuje, wspomniałem o nim przy okazji wizyty w ASO. Podobno to normalne i ma związek z jakąś nagrzewnicą- nie pamiętam szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to chyba jednak nie jest normalne. Dzisiaj po dwóch dniach stania auta na zimnie i odpaleniu przy temperaturze 1 stopnia nic takiego nie zauważyłem aby mi światła w jakikolwiek sposób pulsowały :excl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zauważyłem rano, że światła mi delikatnie pulsują zamiast dawać światło ciągłe.

Wyjechałem z garażu, przejechałem kawałek, stanąłem w korku i na samochodzie, który stał przede mną było wydać wyraźne pulsowanie. Gdy dodawałem gazu, przestawało pulsować.

Też tak macie?

Przebieg 5000 km.

Nie powielaj tematu,używaj wyszukiwarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam kolegów QQ mój samochód morze około 5 m-cy temu miał wymieniany aku bo padł na amen a teraz zaobserwowałem ten sam objaw na zimnym pulsuje i światła pulsują jutro udam się do serwisu zobaczymy co powiedzą dam znać jak rozwiążą problem  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2018 o 19:52, Afrance napisał:

W 1.6 takie zjawisko nie występuje.

 

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Występuje, u mnie widze to tylko po oświetleniu wewnętrznym zaraz po odpaleniu. Mam full ledy, więc swiatla mi nie pulsuja... 

Ale nie jest to jakieś męczące 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aso ma już rozwiązanie tej usterki.  Problemem jest  spowodowany usunięciem przekaźnik nagrzewnicy przez fabrykę co powoduję zmianę obciążenia elektrycznego i nierównomierną pracę oświetlenia i wentylatora . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, WWMOTYL napisał:

Aso ma już rozwiązanie tej usterki.  Problemem jest  spowodowany usunięciem przekaźnik nagrzewnicy przez fabrykę co powoduję zmianę obciążenia elektrycznego i nierównomierną pracę oświetlenia i wentylatora . 

Napisałeś , że znają przyczynę. Pytanie czy mają rozwiązanie  i usuwają  usterkę? Jestem zainteresowany , bo wkrótce mam 2 przegląd. Na pierwszym zgłosiłem to wymienili mi aku lecz problem pozostał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale poszukuję tematu wygaszania świateł do jazdy dziennej po włączeniu kierunkowskazu. Gdzieś go tu widziałem, ale nie pamiętam gdzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też mam falowanie świateł i nagrzewnicy. Akumulator wymieniony w serwisie bo padł po 1,5 roku. Falowanie nie zmieniło się. Proszę o odpowiedź czy ktoś z forumowiczów załatwił sprawę w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisy nissana otrzymały biuletyn odnośnie pulsowania świateł w J11 po lifcie.Jest więc możliwość rozwiązania tego problemy,prawdopodobnie J11 przed liftem też już mają program.

 

Tematy zostały połączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...