Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Temperatura za niska TII R20 95r


dario33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Samochód (Terrano 2, rocznik 95 2.4benzyna + sekwencja gaz) ewidentnie trzyma za niską temperaturę.Wskazówka po nagrzaniu staje na tej wysokości (około 1/3 skali) i ani drgnie w górę i dół - czy zima czy lato. Płyn jest wymieniony, poziom nie schodzi. Nie wiem od czego zacząć? Wymienić termostat czy może wina sprzęgła wiskozy. Czytałem trochę by sprawdzić wiskozę należy pokręcić w obie strony wiatrakiem wiskozy i mój nie stawia oporu czyli kręci sie w jedną i drugą stronę tak samo lekko. Ale czytałem też, że po wymianie niektórym temperatura zaczynała skakać góra/dół a u mnie stoi stabilnie jednak za nisko. Czy może coś jeszcze innego? Co radzicie?

bc823bb1751e0630.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat jest najtańsza i najprostsza rzeczą do wymiany, w tym przypadku jak i tez moim zdaniem najbardziej prawdopodobnym winowajcą.

Odpal silnik - sprawdź czy przewody od chłodnicy nagrzewają się tak samo szybko jak te do kabiny > tak > termostat

Doraźnie to zasłoń chłodnicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sprawdziłem i nagrzewają się, jakiej firmy kupić? W IC są - Vernet, TAMA, Herth, Vemo, EPS, Febi Bilstein i po 2-3 rodzaje z tych producentów. Jakiś godny polecenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogółem brał bym Febi, nie miałem jeszcze nigdy problemów z ich częściami w różnych autach :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja biore termostaty verneta i wahlera do kazdego auta i nigdy zadnych problemow.

w moim 2.4 tez byl padniety termo po kupnie i wstawilem verneta.

sprawdz sobie tylko czy sa rozne temp otwarcia jesli tak to wybierz  troche nizsza temp jesli uzywasz auta w terenie, ja tak robilem jak skladalem auto do upalania bokami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Terrano są dwa z grubsza rodzaje termostatów.. różniące się temperaturą otwarcia. 100% masz ten 82stC, weź 88 i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

po wymianie na Vernet - temperatura osiąga 1mm poniżej połowy i staje w miejscu, czyli te 88stC ma około, jeden problem rozwiązany, dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...