Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

Części Nissana - iParts.pl

- - - - -

[T32 ]Miejsce na gaśnicę?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   hetman8

hetman8

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 2 postów
  • Flaga:
  • Model:X-TRIAL
  • Silnik:1.6 dci 4x4
  • Time Online: 8h 56m 34s

Napisano 11 styczeń 2017, 17:53

Witam,

Od 3 tygodni użytkuję nowego X-Traila (dCi)

Być może moje pytanie wyda się prozaiczne albo wręcz śmieszne :)...ale nie specjalnie wiem gdzie można umieścić gaśnicę.

Wraz z zakupem auta w salonie dostałem (luzem) gaśnicę z obejmą (mocowanie na dwie śruby) . Wydaje mi się, że przejrzałem już wszystkie możliwe "zakamarki" i raczej nie ma miejsca do którego gaśnica pasowałaby "fabrycznie" - więc póki co gaśnica miota się pod siedzeniem pasażera.

...jak ten problem rozwiązaliście w swoich samochodach ?

Pozdrawiam serdecznie

• 0

#2 OFFLINE   johnson

johnson

Już trochę się ogarnąłem

• Użytkownik
  • 33 postów
  • Model:Duster
  • Time Online: 1d 16h 13m 53s

Napisano 11 styczeń 2017, 19:03

Ja trzymam w zapasie owinieta gabka
  • 0

#3 OFFLINE   Sky

Sky

Modka na emeryturze :D

• VIP

• 4560 postów
  • Flaga:
  • Kraj:POLAND
  • Model:najładniejszy :P
  • Silnik:za słaby
  • Time Online: 180d 23h 37m 8s

Napisano 11 styczeń 2017, 19:47

Gaśnica powinna znajdować się najlepiej w zasięgu ręki kierowcy.

Powinna być ona unieruchomiona i umieszczona optymalnie gdzieś w pobliżu przednich siedzeń samochodu.

Pod żadnym pozorem gaśnicy nie wolno niedbale wrzucać do wnętrza auta  lub do bagażnika (i  jego dodatkowych schowków)

Podczas wypadku, dachowania, a także kolizji gaśnica o masie kilku kilogramów zamieni się w śmiercionośny pocisk. Nawet jeżeli wcisnęliśmy ją pod fotel, nie mamy gwarancji, że nie zacznie "latać" po kabinie.

"Najprostszym ze sposobów na umocowanie gaśnicy są materiałowe torby z rzepami, które można przytwierdzić do tapicerki lub wykładziny podłogi. Alternatywę stanowią uchwyty standardowo dołączane do większości gaśnic. Znajdujące się w nich otwory na śruby dają możliwość solidnego zamocowania gaśnicy. Jedyną trudnością może być znalezienie optymalnego punktu do mocowania."

http://www.autocentr...-niej-wiedziec/

:)

Dziwne czasy teraz ... Gaśnica luzem.

Kiedyś były już na swym miejscu , np. pod siedzeniem / nogami pasażera obok kierowcy.

• 0