Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

lusterka ogrzewane w T1


hugh_h
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś w T1 ma podgrzewane lusterka ?

Ciekawy jestem jak to wygląda i jak jest wiązka prowadzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie w T, ale kiedyś montowałem to w skodzie.

Podpięcie pod ogrzewanie tylej szybu w bezpiecznikach i po kłopocie. Aha, kupowałem całe wkłady z już naklejoną matą i termistorem, który rozłączał ich ogrzewanie po nagrzaniu do jakieś temperatury - wydaje mi sie to dobrym rozwiązaniem.

Wiązka to raptem dwa cieknie dosyć przewody (moc maty to 5-10W), które owijałem taśmą izolacyjną materiałową i puszczałem przez oryginalne przelotki słupek-drzwi. Tutaj naprawdę pracy nie dużo.

 

W WD21 wydaje mi się (ale tylko wydaje), że nie ma przekaźnika od ogrzewania tylnej szyby, Przewody są dosyć grube przy włączniku i proponowałbym podłączyć to właśnie pod niego, bo łatwy jest dostęp (5 wkrętów od daszka/osłony zegarów i wszystko na wierzchy), a masę do nadwozia. Przejście ze środka drzwi do lusterka puścić wraz z przewodami do silniczka od ustawiania lusterek by nic się nie przecierało. I to chyba wszystko.

 

Też myślałem nad założeniem mat u siebie, ale wstyd się przyznać nie potrafię wyjąć wkładu lusterka - nie wiem w którym miejscy są zaczepy lub czy jest wklejony i trzeba się liczyć że nie przeżyje tej operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie napisałeś może komuś się przyda tylko nic co by odpowiadało na moje pytanie. Nie pytam jak to zrobić.

 

Jestem zainteresowany jak wyglądał oryginał, w moim lusterku nie ma miejsca na wiązkę stąd jest pytanie. Pewnie było inne całe razem z mocowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert wiązka przechodzi przez oś obrotu lustra,na zdjęciach twojego widzę że powinno się to udać, nawet jeżeli twoja oś jest pełna w co wątpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert wiązka przechodzi przez oś obrotu lustra,na zdjęciach twojego widzę że powinno się to udać, nawet jeżeli twoja oś jest pełna w co wątpie.

u mnie przez środek jest śruba !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem jeszcze raz Twoje pytanie i faktycznie, nie do końca zrozumiałem (chyba za późno było).

 

Patrząc na link podany przez @wojtus i na ten

https://www.nissanpartsdeal.com/parts/nissan-mirror-door-lh~96302-07g00.html?Make=Nissan&Model=Pathfinder&Year=1993&Submodel=&Filter=()

przy sterownych elektrycznie nie ma problemu z wiązką i by zrobić to bez kombinacji należałoby wymienić lusterka.

W innym wypadku zostaje rzeźbienie, ale mówię to patrząc tylko na obrazki bo u siebie mam te elektryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich sterowanych elektrycznie to pewnie ze sprawa prosta, przecież tam już idzie wiązka.

Tutaj musiałbym kable po prostu na zewnątrz puścić.

post-27068-0-33683800-1484307566_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest zaślepka pod którą jest śruba dociskająca przegub ... no składanie nazwijmy to to kiepski pomysł w tym lustru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w takim razie zrezygnujesz ze składania i znajdziesz miejsce przy tej śrubie na otwór o średnicy 2mm lub 2 x 1mm to od dołu pod tą zaślepką można przeprowadzić przewody (potrzeba 2 x 0,5mm2, z izolacją każdy z nich ma poniżej 1mm średnicy). A by nie wisiały pod lusterkiem zalać plastikiem wyrównując jednocześnie od dołu podstawę.

To tak czysto teoretycznie, bo nie miałem w ręku takiego lusterka i nie widzę pewnie wielu innych rzeczy, które mogą przeszkadzać.

A najważniejsze to czy takie rozwiązanie nie gwałci Twojego poczucia estetyki (choć to już zależy od wykonania - chęci i umiejętności, te to raczej posiadasz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zaangażowanie ... natomiast nie wchodzi to w grę.

a z przekrojem to przesadziłeś, ja wiem że moc niewielka ale tak cienkich przewodów raczej się nie stosuje - są zbyt delikatne mechanicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki, a zrób im zdjęcie tak po prostu, żebym wiedział jak wyglądają i czego szukać i z ciekawości zmierz wymiary szkła bo te sterowane elektrycznie wyglądają mi na mniejsze od moich.... a nie bardzo bym chciał mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...