Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

J11 Face Lifting


marib
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@monkahead, rozumiem Twoją perspektywę, ale z mojej perspektywy jeździłem np. QQ 2009 2.0 benzyna i jeździłem QQ 2012 2.0 benzyna z CVT i pomiędzy nimi była przepaść. Stylistyka, zawieszenie, wyciszenie, komputer pokładowy, zegary, tapicerka, system infotainment. Dwa de facto różne samochody z ogromną przewagą FL'a. Podobna sytuacja miała miejsce w X-trailu T31.

 

To jest zbieżne z tym co ja pisałem, J10 vs J10FL to przepaść, J11 vs J11FL już nie. Moim zdaniem spora różnica jest również między J10FL, a J11. Pierwszy QQ z 2007 to było badanie rynku, czy takie nowe coś jak crossover w ogóle się przyjmie, okazało się, że przyjął się doskonale, wyznaczył nawet nowy rodzaj nadwozia, a teraz co drugie auto w mieście to crossover (nie mylić z SUVami). Widziałem fakturę za swój nowy samochód, 78tyś zł, dzisiaj nie ma szans aby kupić J11 Tekna w tej cenie ale trzeba jasno powiedzieć, że J11 to już jest inny samochód, lepszy od J10, ma lepsze materiały, ciekawszy design, to wszystko kosztuje. Do tego jedzie na bardzo dobrej opinii pierwszej generacji QQ. Natomiast ja, starając się myśleć zdrowo rozsądkowo, kupiłbym dzisiaj J11 z tym rabatem 20-25% zamiast J11FL. Myślę, że kierownicę będzie można na upartego przełożyć za rok, jak już pojawią się jakieś używki na necie. Oczywiście jeżeli ktoś nie liczy każdego grosza, to nic tylko brać J11FL i się nie zastanawiać, kto bogatemu zabroni.

 

A jeśli chodzi o inne marki, to uważam że QQ to dobrze wyceniony samochód, mnie podoba się również KIA Sportage oraz Renault Kadjar, grupę VAG omijam szerokim łukiem. Bardzo podoba mi się nowy design Peugeot'ów, z deską skierowaną w stronę kierowcy oraz z tym kokpitem w stylu F16. Dla siebie kupiłbym Infinity QX70 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jakieś poprawki w FL na pewną są ale równie dobrze należy założyć, że księgowi wprowadzili jakieś rozwiązania na których tną koszta, tak aby ogólnie bilans się zgadzał, takie prawa kapitalizmu.

Bardzo trafna uwaga,z każdym FL auta bardziej zabawkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Jaki ten rabat ostatecznie jest? Skąd te 25%?

 

Ktoś tam podawał cenę po rabacie i wyszło chyba około -20%
 

2) Piszesz o liczeniu każdego grosza i zakupie QQ. Moim zdaniem sam zakup nowego QQ w wersji Tekna i silnikiem 1.6 absolutnie nie świadczy o liczeniu każdego grosza, bo podobną użyteczność samochodu można uzyskać znacznie niższym kosztem.

 

Oczywiście że można, kupując np. Dacię Duster
 

3) Czemu VAG omijasz szerokim łukiem?

 

Uważam, że mają awaryjne silniki oraz brzydki design. Obecnie KIA dogania już jakością wykonania VW.

Edytowane przez monkahead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracałem wczoraj jakieś 450 km z pasażerem, właścicielem VW Golf VII, 1.2 TSI. Tylu pochlebstw pod adresem mojej Kasi dawno nie usłyszałem. Tymczasem Golf mojego pasażera, przebieg 108 tys.km i do tej pory dwie awarie turbiny, dwa razy kompletny pad klimy. Kupiliśmy swoje auta w podobnej cenie. On nie ma nawet 50% wyposażenia QQ. Także ten tego... 

Edytowane przez seta21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj, poczekaj, Tobie rozrząd padnie zamiast turbiny. :P

 

Golf jeździ dużo lepiej od QQ. Może nieszczególny silnik Twój kolega wybrał albo nie za bardzo potrafi obchodzić się z turbiną - nie wiem.

 

Strider - Passat jeździ o wiele lepiej niż QQ to pewne ale akurat co do Golfa to już nie mogę powiedzieć - na pewno jeździ się inaczej ale dla mnie tu wygrywa akurat QQ - jak dla mnie to Golf jeździ jak Octavia a ta mnie nie przekonuje wcale - wiem co mówię bo w półtora roku przejechałem nią 150 tyś km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie ponownie,

W środę odbieram nowiutkiego QQ 1,6 w wersji Tekna, oczywiście benzyna.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :)

Z testu wersji FL nie wynikają jakieś przełomowe zmiany.

W takiej cenie jak podałeś nie było się co zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo oryginalna płetwa i dwa komplety dywaników zima ( guma ) i lato ( welur ).

Cena 97 900 zł ( z dacheM panoramicznym i podgrzewaną szybą ), czarny;  ;)

Już się nie mogę doczekać.

Edytowane przez nasedoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry interes ale nie ten kolor ;-)

Edytowane przez monkahead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie czarny?! ;-)))) Bardzo ładny. Gratuluję. Wracając do Golfa - jakość wykonania plastików duuuzo lepsza, aniżeli w QQ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że czarny jest ładny, ale koszmarnie trudno go utrzymać w dobrym stanie, a w pełnym słońcu latem rysuje się nawet od paznokcia. Proponuję na samym początku pokryć go jakąś powłoką ceramiczną.

 

Strid - przy tych nowych lakierach ( farbkach ) wodnych to kolor nie ma znaczenie - rysuje się od samego patrzenia na auto - co do powłoki to masz rację - sam się przymierzałem i żałuje , że od razu z salonu nie pojechałem bo po kilku dniach już nie było sensu .

Stara prawda mówi - najbardziej boli pierwsza rysa kolejne już nie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz tak popatrzę na J11FL, to trochę za bardzo przypomina mi Hondę CRV, nie wiem czy o to im chodziło ;)

 

post-88157-0-58402000-1498159880_thumb.jpg

post-88157-0-27371900-1498159885_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz tak popatrzę na J11FL, to trochę za bardzo przypomina mi Hondę CRV, nie wiem czy o to im chodziło ;)

 

attachicon.gifz21465019Q,Nissan-Qashqai-2017.jpg

attachicon.gif2017-honda-cr-v-starts-at-24945-spools-up-turbos-for-27595-photo-673224-s-450x274.jpg

 

A na Alledrogo już lampy są do wersji poliftowej :D Przedsiębiorczośc Polaków nie przestaje mnie zadziwiać. Skąd oni biorą takie rzeczy? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Czy ktoś może posiada instrukcję obsługi do QQ w wersji elektronicznej ?

pozdr,

 

 

Ponawiam zapytanie.

Edytowane przez nasedoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieje, że niedługo na Alledrogo będzie nowa kierownica do sprzedania :banan:.

 

 

 

tylko czy będzie tak jak np. w VW/Audi itd ,że wszystko będzie pasowało 

w wersji po liftingu lampy full LED będą z doświetlaniem zakrętów ( kierunkowskaz LED ) i jako opcja do N-Connecta , wszystkie przełączniki okien podświetlane i z funkcją auto , wersja z nawigacją w std. z płetwą rekina a elektryczne fotele w wersji Tekna+ z pamięcią ustawień fotela kierowcy i lusterek i jak dobrze przeczytałem to w wersji Tekna+ relingi będą aluminiowe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Czy ktoś może posiada instrukcję obsługi do QQ w wersji elektronicznej ?

pozdr,

 

 

Ponawiam zapytanie.

Ponawiam zapytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dawali również wersję elektroniczną? Bo o taką kolega pyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No samochód odbieram w środe lub w czwartek. Tak że chciałem sobie trochę poczytać. o obsłudze.

Komputer  i nawigacja.

Mój adres:   nasedoo@op.pl

 

z góry dziękuje.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...