Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

J11 Face Lifting


marib
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie znam nikogo takiego ale zobaczyłem, że pojawił się jeszcze nowy przycisk "Auto hold"... tylko że w ogłoszeniu jest manualna skrzynia wiec pewnie będzie to wł/wył automatycznego zaciągania hamilca ręcznego. 
https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-qashqai-najnowszy-qashqai-od-reki-1-6-benzyna-163-km-tekna-najbogatszy-ID6yZGEx.html#dc782a72e7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Qashqai ma wreszcie podświetlane wszystkie przyciski od sterowania szybami w drzwiach kierowcy, co już dawno powinno być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Qashqai ma wreszcie podświetlane wszystkie przyciski od sterowania szybami w drzwiach kierowcy, co już dawno powinno być...

Już kiedyś pisałem że tą opcję zostawili sobie na "zaś". Dzięki temu auto jest o niebo lepsze ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam rozumieć, że w pozostałych drzwiach już nie są podświetlane? Tak miałem w Tiidzie, drzwi kierowcy wszystkie podświetlane, reszta nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Aaaa nie wiem czy zakładać nowy temat (jako rasowy pantoflarz - boję się moderatorów jak żony) - wrzucę tu coś co moim zdaniem może kogoś zainteresowac.

Trzy tygodnie temu miałem coroczny przegląd i na czas prac - dali mi na cały dzień zastępczy Qashqai II 2017 poliftingowy. Egzemplarz nówka sztuka, bo niecałe 600km najechane.

Napiszę tu jakie ma różnice w porównaniu do starego Qashqaia II:

1) Dodali AUTOHOLD. Wg mnie najlepsza nowa funkcja z wszystkich dodanych. Szybko człowiek się przyzwyczaja. Fajnie, że nie trzeba trzymać już nogi na hamulcu i ma się (prawie) gwarancję, że samochód się już nie stoczy.

2) Zmienili tło w systemie NCII. Dobra zmiana estetyczna. Zawsze mnie dziwiło, dlaczego w naszych jest taka ponura czerń. Fajny duży wyświetlacz - a grafika taka ascetyczna. Zmieniły się także ikonki - wg mnie na gorsze, choćby przez to , że są dużo mniejsze, więc trudniej trafić palcem. Zmieniła się także czcionka i zawartość tekstowa komunikatu gdy toś do nas dzwoniła: jest imię i nazwisko, numer telefonu i czas połączenia [jak dobrze pamiętam].

3) Wydaje mi się, że zwiększyli rozdzielczość kamer z systemu 360' - obraz jest bardziej wyraźny i mocniej kontrastowy.

4) Z drugiej strony kamerkę z przodu dali wg mnie za nisko. W starym była ona w logo Nissana. Teraz - gdy zamiast logo jest jakiś nadruk na pleksi - myślałem, że po to by za tym schować kamerkę. Bo po co zamiast typowego logo jakieś dziwnie wyglądająca pleksi? A przy obejrzeniu okazało się, że kamerką jest praktycznie pod grillem. To sprawia, że prawie 1/3 obrazu (tyle marnotrawstwa)  jest zasłoniętego przez zderzak, zaś obraz z kamery (dolna krawędź) jest bardziej oddalony.. - bo  jakby "kąt natarcia" kamery się zmienił hihih

5) Nowe przyciski na kierownicy - tu duży minus. Są za daleko. Trzymając normalnie kierownicę nie byłem w stanie dosięgnąć kciukiem tych dalszych bez zmiany położenia rąk lub mocnego naciągania kciuka by je dosięgnąć. A mały nie jestem. kobiety nie mają żadnych szans by wygodnie je obsługiwać. Pod naturalną pozycją trzymania rak na kierownicy w zasięgu kciuka mogłem tylko sterować głośnością

6) druga zmiana konstrukcyjna - to automatyczne wszystkie cztery okna. Jednak mimo tej zmiany - nie znalazłem funkcji domykania.

7) Zmiany w MENU (tym między zegarami)

  > w opcji Settings pojawiła się pozycja ESP z możliwością odhaczenia ptaszka. Nie wiem jak działa to wyłączenie - czy na stałe, czy tylko do kolejnego uruchomienia silnika.

  > w menu CONTENTS SELECTION zmieniali nazwę jednego z "okienka", nad którym tez kiedyś się rozwodziliśmy - i tu wspomnę, że wtedy trafiłem po co to jest pisząc, że po to by NIC się nie wyświetlało. Więc teraz zamiast starego HOME nazywa się BLANK - i już wszystko jasne

  > w pozycji Wipers pojawiła się opcja RAIN SENSOR - kurcze ale już nie pamiętam co się tym ustawiało (czy tylko WŁ/WYŁ czy czułość.... a nie zapisałem)

  > w menu Alert pojawiła się - wg mnie bardzo dobra zmiana - opcja  TRAFFIC SIGN gdzie możemy ustawiać by za każdym razem gdy kamerka odczyta znak prędkości na cały ekranie poprzez animację powiększenia pojawił się na chwilę ten znak. Bez względu na co mamy ustawione menu między zegarami. Taką animacją zawsze nawet kątem oka (wiem oko na ma kątów) zauważymy. I uważam, że ta opcja, która zajęła programistom może jeden dzień pisania kodu - w końcu w pełni wykorzystuje odczytywania znaków. Oczywiście to jest tylko opcja dla frajerów jeżdżących wg przepisów - nie dla wszystkich git gości, da których inni użytkownicy dróg... przepraszam te zakały... tylko im przeszkadzają w jeździe - bodrogi powinny być tylko dla nich, a wszelkie przepisy to dla nich nawet nie sugeracja zachowania na drodze.

Dodam, że animacja wyskakuje TYLKO gdy następuje zmiana ograniczenia. Gdy jedziemy trasą i co skrzyżowanie jest powtarzane [70] - system nic nie wyświetla. tym sposobem trudniej o zignorowanie animacji.

6) Jest inne podgrzewanie tylnej szyby. W dolnej krawędzi na wysokości pióra wycieraczki jest "drut" (wiem, że to nie drut) oporowy w formie fali, a ponadto są pociągnięte symetrycznie dwie pionowe linie zwierające jakby wszystkie ścieżki (to mi jakoś dziwnie wyglądało)

7) Przednie przeciwmgielne, mimo, że całkiem inne - tak samo cjhuohwo świecą - ledwo z widać ich zasięg - góra na 1-2 m przed maską.

8) Płetwa. Bardzo brzydko wygląda na białej karoserii. Dlaczego? Bo między dachem, a płetwa jest... czarna uszczelka grubości na oko z pół centymetra. Pierwszy rzut oka po otrzymaniu samochodu - to wrażenie jakby ta płetwa była urwana i wisiała sobie. Wyraźnie komunikacja wzrok<->mózg - coś nie pasowało przez ten gruby czarny pasek.

9) I jeszcze istotna zmiana w NCII - nie tylko grafika zmieniona. Nie działa w ogóle wybieranie głosowe. Testowane z iPhonem 6S (najnowszy iOS). Przytrzymanie/naciskanie i inne rróżne kombinacje na przycisku kierownicy nie dawało żadnego efektu. Nic. Zero. To mnie akurat mocno wkurza. Nie wiem jak z Androidem.

 

I na końcu ciekawostka - ale to użytkowników naszych tandet nie zdziwi - samochód prawie nowy - a podgrzewania fotela kierowcy już nie działało (zgłosiłem przy zdawaniu). Mi też wyemieniali na gwarancji, a jest temat tez założony - bo i innym padło.

 

Podsumowując - zastosowane zmiany liftingowe - nie są wg mnie warte zwiększonej ceny - a już na pewno nie warte by np. zmeniać Qashqai przed liftingowego na poliftingowy. Gdybym jak chciał zmienić (ale następny to już ni będzie Nissan) musiałaby to być zmiana taka jak między QQI a QQII.

Edytowane przez Karminadel
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli menu w języku polskim oraz normalnych (nie rysujących się od patrzenia) szybek zegarów inżynierom Nissana nie udało się jeszcze wynaleźć?

A wrażenia z jazdy lepsze Karminadelu pantoflarzu? ;)

Nic nie napisałeś, to pewnie bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli polepszone rzekomo zawieszenie w poliftingowym QQ, to są jak to w życiu bywa, chyba tylko przechwałki. Tak pewnie jak grubsze szyby mające wyciszyć wnętrze auta. Oj zszedł Nissan na psy skoro nawet Hopel lepszy jest, bo zegary rysować się nie rysują, menu komputra jest po polsku, a szyby zamykają się na życzenie kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...