Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

2.2dci silnik


dan95

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem że awaryjne, tam jest chyba pasek a nie łańcuch rozrządu układ wtryskowy zapożyczony od renault. Co mogę powiedzieć na pewno dynamiczniejszy niż 2.2di. Ja osobiście bym się nie pchał w taki silnik, ale lepiej żeby się wypowiedział użytkownik takowego jak to naprawdę jest z tą awaryjnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura.

Silnik taki sam jak di, z tą różninicą że jest CR i VNT

Jest łańcuch rozrządu.

Układ wtryskowy Denso z Japoni.

Awaryjny? Jak ktoś kupi trupa to tak :D

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Nissan_YD_engine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi chyba drogi w utrzymaniu ten disel nie jest Thunder :) ?? bo tak mnie zastanawia każdy mówi że jak disel chodzi to jest dobrze a jak sie rozwali coś to naprawa może przekroczyć wartość auta ;/ ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy diesel jest droższy w naprawach, zwłaszcza Japoniec ;)

A w utrzymaniu? Co masz na myśli?

Filtry, oleje jak w każdym innym.

Jeśli wszystko dobrze klekota to lać i jeździć.

Paliwo na sprawdzonej stacji, od czasu do czasu na pełny zbiornik wlać preparat do czyszczenia wtrysków i olej silnikowy wymiana co 10 kkm.

Filtr paliwa zawsze przed zimą wymienić.

Tyle. Ja nic więcej nie robię.

A, leję często 0,5 l oleju 2T lub podobny do paliwa na pełny zbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli jakieś części , mechanik mi powiedział że sprzęgło mam do wymiany bo nie jest takie jakie powinno być i przy takim przebiegu to normalne jak kupiłem miał przebieg 225 tys :) ,cena wtryskow i mniej wiecej ile robota??  , i czy te silniki lubia trochę oleju pobierać ? ogolnie mam taki lekki problem też że jak silnik jest zimny to tak warczy a jak już się nagrzeje to jest ok i pracuje super , wiesz czym może to być spowodowane i czy to jest cos poważnego ? Chciałbym też się dowiedzieć czy ten przebieg jest spoko w miare jak kupiłem samochod czy to będą początki napraw itp ?:( ? :ball:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te silniki klekoczą w zimie jak stare merole, aż się zagrzeją. Potem jest dość cicho. Jeśli chodzi o sprzęgło, to tam może być już koło dwumasowe, ale nie jestem pewien. W Almach było zwykłe, ale chyba w di. Wtrysków nie dotykaj jeśli bez problemów zapala i nie kopci zbytnio.

Mój nie bierze oleju.

Leję 5W30 Elf SXR, a przebieg jest w sygnaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie nie ma dwumasy cale szczescie :) wiec nie jest najgorzej jezeli chodzi o olej który ja mam to 10w40 Mobil , kopcic mi nie kopci ogolnie jest ok normalny dymek tylko leci tak jak w wiekszosci samochodach wiadomo że jak zimny silnik to musi sie nagrzac dlatego na początek bedzie kopcic trosze a potem juz nie :wave::nissan::devil: :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jezeli masz 136km to raczej jest tam dwumasa jak chcesz aby był cichszy po odpaleniu na zimno to nastepny lej 5w40 szybciej dociera do turbiny i łancucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...