Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Odbiór QQ od dealera-na co zwrócić uwagę


stevenson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za półtora tygodnia odbieram nówkę Quashqai'a od dilera. Silinik 2,0 dci. Na co zwrócić uwagę przy odbiorze? Jakie są najczęstsze niedoróbki, usterki itd.? Zarówno od producenta, jak i dilera. Ma być montowany alarm, reszta jak producent daje.

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem o tym we wczesniejszych postach ale z racji że kolega jest nowy napisze jeszcze raz o tym co ja mialem a wiem ze wielu kolegów tez.

1. Sprawdz lakier tzn czy nie jest szorstki w dotyku i nie ma kropek na plastikach -ja mialem wszystkie plastiki w kropkach w kolorze nadwozia. To bolaczka nissana po prostu nie usowaja konserwacji a ona wzera sie w lakier.

2. Sprawdz szyby -ktos pisal ze mial dwie szyby z innego roku. wydaje mi sie ze tak nie powinno byc ale temat nie zostal wyjasniony.

3. u mnie klapa maski silnika nawet po zamknieciu rusza sie -i tez kilka osob pisalo o tym

4. sprawdz szyby czy otwieraja sie jednakowo szybko u mnie od strony pasazera jest problem

5. sprawdz dzialanie kazdego elementu i uzadzenia w aucie- dobrze wziac kolege zeby bez emocji podszedl do tematu bo wiadomo ze jesli wlasciciel odbiera to myslenie i zdrowy rozsadek czasem z radosci szwankuja a niestety uwazam ze tak wielka popularnosc tego auta zle wplywa na jego jakosc.

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejedz paznokciem po lakierze w kliku miejscach

czasami jak samochod spadnie z pociagu czy ciezarowki albo jesli jakis kamien lub cos innego uderzy w samochod podczas transportu to naprawiaja samochod nic nie mowiac o tym klientowi

na ich nieszczescie czasami robia to niedbale i z samochodu lakier odchodzi

 

przy zawiasach drzwi posprawdzaj tez czy nie ma kawalkow lakierniczej tasmy maskujacej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim możesz poprosić żeby do badani grubości lakieru przy odbiorze był miernik... to raczej standardowe zachowanie (przynajmniej tam gdzie ja kupowałem nawet okiem nie mrugnęli) reszta to co koledzy napisali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Co Wam powiem, to Wam powiem, ale jestem zauroczony. Minęły już (albo dopiero 2 miesiące), ale myślę, że to jest wóz dla mnie. Najpierw musiałem się przyzwyczaić do 6 biegowej skrzyni i nie piłować na 1-dynce. Potem do tych 150 koni, które pozwalają na (jak dla mnie) szybkie wyprzedzanie. Naj,niej kłopotów sprawiło mi wysokie siedzenie --- zawsze to uwielbiałem, a mój kręgosłup to już piszczy z zadowolenia. Żona też, bo nie musi podwijać sukienek:):):):):):):) Z synem mam spokoj bo jest szklany dach - robi wrażenie. Co do "usterek": klapa bagażnika - jak dla mnie trzeba walnąc by zamknąć. Z alarmem na razie żadnych problemów. Lubię jazdę tym samochodem. Słowem było warto, choć jak teraz patrzę na wyprzedaż Japan Motors, to chyba można było jeszcze trochę "ponegocjować".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

hej, dzisiaj zamówiłem nissana qashqaia 1,6 visia , odbiór pod koniec października,

jakieś wskazówki dla początkującego użytkownika nissana, na co zwrócić uwage przy odbiorze auta i przez pierwszy okres użytkowania???

z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, trza było do salonu w Lublinie się odezwać. Oni załatwią Ci QQ w góra 2 miechy. Tak załatwili mojemu kumplowi. Co do uwag, to sprawdz przy nich w ich serwisie czy dobrze jest ustawiona zbierzność i czy amorki tylnie nie będzie trzeba za chwilę wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LLC: Akurat byłem przejazdem w Lublinie i odwiedziłem dealera, lecz usłyszałem tylko, że wersja I-Way jest już niedostępna, a wersję Acenta mogą mieć na koniec sierpnia. Taka była sytuacja ponad tydzień temu... Wygląda na to, że podczas tej promocji sprzedano rzeczywiście dużą liczbę QQ. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie mi proszę jeszcze w tym temacie:

 

Czy nie jest tak, że dealer zamawiając dla mnie konkretną wersję, kolor, itd przyporządkowuje do zamówienia numer seryjny auta i przy odbiorze nie może go zmienić ?

Co jeśli faktycznie znajdę jakieś usterki przy odbiorze ? czy mogę wtedy zarządać innego egzemplarza albo ich usunięcia zanim odbiorę ?

 

Czyli generalnie : jak wyegzekwować od dealera ? :|

 

Z góry dzięki za pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do grona oczekujących na QQ. Zamówiłem wersję Accenta 1,6 benzyna w samym końcu czerwca. Mam odebrać do 25 września, a może uda się trochę wcześniej. Samochodzik mi się podoba i mam nadzieję, że będziemy z niego zadowoleni, czego życzę wszystkim oczekującym i użytkownikom też. W mojej ocenie ten samochód ma w sobie "takie coś". Mam nadzieję, że potwierdzi to też jego późniejsza eksploatacja. Nie nastawiam się na usterki przy odbiorze (chociaż wykluczyć ich nie można). Nie jestem maniakiem samochodowym, lecz tylko zwykłym kierowcą, który chciałby mieć fajne autko. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

auto odebrane tydzień temu, po zrobieniu paruset km okazało się, że konieczna jest wizyta w serwisie:

- ściąga w prawo

- osłona silnika jest krzywo zamontowana

- pojawia się świst z lusterka kierowcy przy wyższych prędkościach

 

Serwis "wyprostował" to bez marudzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chris_voyager

auto odebrane tydzień temu, po zrobieniu paruset km okazało się, że konieczna jest wizyta w serwisie:

- ściąga w prawo

- osłona silnika jest krzywo zamontowana

- pojawia się świst z lusterka kierowcy przy wyższych prędkościach

 

Serwis "wyprostował" to bez marudzenia

 

 

Wiesz może co zrobili w kwestii "ściągania" - zwykła korekta zbieżności ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz może co zrobili w kwestii "ściągania" - zwykła korekta zbieżności ?

 

szczerze mówiąc nie interesuje mnie to za bardzo, ma jechać prosto ;) ze zlecenia serwisowego - napisane jest - ustawienie trawersy zawieszenia.

 

czy to zrobili? przekonam się w weekend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa, dalej ściąga, plusem jest to ze zdecydowanie mniej ;p kurde to aż takie trudne jest do ustawienia? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na poczatek witam wszystkich posiadaczy QQ

Ja tez czekam na odbior :) Podczas jazdy testowej zauwazylem w jednym aucie, ze przy wiekszych predkosciach (od 120 km/h) zaczyna swiszczec lewe lusterko. Przy drugiej jezdzie QQ tego nie mial. Nawet przy jeszcze szybszej jezdzie. Jak zostala "skorygowana" ta przypadlosc w wymienionym tu przypadku. Tak by wiedziec co gadac :)

 

 

 

auto odebrane tydzień temu, po zrobieniu paruset km okazało się, że konieczna jest wizyta w serwisie:

- ściąga w prawo

- osłona silnika jest krzywo zamontowana

- pojawia się świst z lusterka kierowcy przy wyższych prędkościach

 

Serwis "wyprostował" to bez marudzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

tak długo się czeka niestety, nie ma znaczenia kolor ,w japan motors qashqai najwcześniej do odebrania pod koniec października

chyba będziesz miał wcześniej, bo strasznie dużo ich przyjechało do JM Chorzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzucili wszystkim - na stronie samara czytałem, że w czasie tej promocji przyjęli zamówień na 2 tysiące aut - z czego 1200 to QQ :dribble:

 

zamawiałem w JM Multexim Katowice , ale skoro do chorzowa już dojechały to może i do katowic tez :)

ale by była niespodzianka

to jest jedna firma. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm , przed chwila kontaktowałem się z "moim" salonem i pytałem o mozliwość wcześniejszego odbioru , niestety na dzień dzisiejszy termin odbioru to 10/11 listopad ( wg umowy 17 listopad )

równi i równiejsi?????

dziwne z poprzednich postów wynika że JM Chorzow auta już ma a JM katowice Multexim jeszcze nie :(

pozostaje mi czekać ( 4,5 miesiąca na nowe auto - kryzys???????????????? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja zamawiałem w pierwszym dniu promocji i otrzymałem informację, że auto prawdopodobnie będzie ok 2 tyg. przed podanym terminem (czego się nie robi żeby upolować klienta). Niestety w salonie było 4 dni przed terminem ale dokumenty 2 dni po terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin odbioru się zbliża i czekam coraz bardziej niecierpliwie na odbiór.

Wg informacji z systemu u dealera samochód powinien być jakieś dwa tygodnie wcześniej... zobaczymy.

Ostatnio zastanawiałem się czy nowy samochód odbierany z salonu powienien posiadać na wyposażeniu takie rzeczy jak gaśnica, trójkąt, apteczka ?

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem QQ 1,6 benzyna Acenta w salonie w Kielcach w dniu 29 czerwca z terminem odbioru na 25 września. Samochód fizycznie był w salonie 31 sierpnia, a faktycznie odebrałem 3 września - więc trzy tygodnie przed terminem. Nie wiem jak jest z innymi wersjami QQ. W samochodzie obowiązkowo musi być gaśnica i trójkąt ostrzegawczy. Oczywiście jeszcze koło zapasowe (dojazdówka), podnośnik i klucz do kół. Tyle należy do obowiązków sprzedawcy. Apteczka nie jest na wyposażeniu, bo nie jest u nas obowiązkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...