Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Odbiór QQ od dealera-na co zwrócić uwagę


stevenson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość blacksmith

Ciekawe spostrzeżenia kupujących. Właściwie niedawno, bo wczoraj się zarejestrowałem, a za trzy miechy zapłacę za zamówionego NQ. Chyba lekka świnia ze mnie, bo zdradziłem inny japoński produkt składany u angoli, mianowicie Hondę. Niestety obecna CRV jest tak brzydka, że nawet mówić się nie chce. A NQ ma coś w sobie przyciągającego. Do tej pory diler powinien mieć mnie dość, ale nadal przy każdej wizycie oferuje kawę i jest gotowy podejść i poprzeszkadzać w kontemplowaniu auta. Jazda próbna, żaden problem, ile chcesz i jak chcesz. Resztę zobaczymy w dniu kupna. Uwagi ciekawe, z pewnością się zastosuję.

Edytowane przez blacksmith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość waldi1961

Witam, dzięki właśnie mamy kupić noweg QQ i czytam i czytam że tak wcale te nowe to nie wyglądają na dobrze zrobione i wątpliwości nas ogarniają czy kupować i dodawać sobie problemów mając ALMERKĘ N16 1,5 benzyna z 2006 r. i nic się nie dzieje wszytsko pasuje i jeździ i czy sprzedawać.

Edytowane przez waldi1961
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nic się nie dzieje wszytsko pasuje i jeździ i czy sprzedawać.

Nie sprzedawać, jeździć. Kupić nowy jak będzie rzeczywista potrzeba, a nie tylko "odnowienie parku maszynowego" i szpan.

Edytowane przez sceptyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki właśnie mamy kupić noweg QQ i czytam i czytam że tak wcale te nowe to nie wyglądają na dobrze zrobione i wątpliwości nas ogarniają czy kupować i dodawać sobie problemów mając ALMERKĘ N16 1,5 benzyna z 2006 r. i nic się nie dzieje wszytsko pasuje i jeździ i czy sprzedawać.

Mój ma 0,5 roku i 12 tys. przebiegu. Serwisu naprawczego nie widział bo wszystko jest OK. Jeżdziłem wczesniej almerkami , ale QQ to wyższy poziom wygody i bezpieczeństwa.

J

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Warto sprawdzić w czasie odbierania samochodu jeśli ktoś zamówił wersje z kratką na jej prawidłowe spasowanie i na podsufitke którą widać po podniesieniu tylniej klapy,w moim przypadku podsufitka lekko odstawała spod uszczelki, kratka jest montowana już w polsce a w czasie jej montażu muszą rozebrać pół bagarznika a jak coś poruszą to wiadomo że póżniej nie będzie już idealnie spasowane.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód zamówiony 26 kwietnia, odebrany 26 maja - 1.6 Benzyna, I-Way, Night Shade

 

Dziś mamy dopiero 24 maja. Czyżbyś miał wehikuł czasu? :rolleyes2::rolleyes::rolleyes2:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie obecni i przyszli użytkownicy QQ:)

Rozważam zakup nowego QQ, a w związku z tym chciałbym zapytać Was o deskę rozdzielczą tego samochodu.

 

W wersjach które oglądałem, pomiędzy prędkościomierzem a obrotomierzem jest ekran ciekłokrystaliczny, przyznam że wygląda fajnie. W innych prezentowanych w salonie, w tym samym miejscu jest wskaźnik - coś w rodzaju dodatkowego zegara - też fajny ale mniej bajerancki;)

 

Rozmawiałem z kilkoma sprzedawcami i albo nie wiedzą o co chodzi i są "zaskoczeni pytaniem" lub twierdzą, że to różnica pomiędzy wersjami:Visia nie ma ekranu w przeciwieństwie do modeli wyższych (np. Acenta), które w takie ekrany są już wyposażone.

Jeszcze inni sprzedawcy twierdzą że różnica wynika z modelu silnika...

 

Postanowiłem więc zwrócić się do Was z tym zapytaniem: od czego zależy wygląd tablicy rozdzielczej w QQ ?

 

p.s. umieściłem w tym wątku, ponieważ przy ew. odbiorze tablica rozdzielcza, to dość istotny element ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie obecni i przyszli użytkownicy QQ:)

Rozważam zakup nowego QQ, a w związku z tym chciałbym zapytać Was o deskę rozdzielczą tego samochodu.

 

W wersjach które oglądałem, pomiędzy prędkościomierzem a obrotomierzem jest ekran ciekłokrystaliczny, przyznam że wygląda fajnie. W innych prezentowanych w salonie, w tym samym miejscu jest wskaźnik - coś w rodzaju dodatkowego zegara - też fajny ale mniej bajerancki;)

 

Rozmawiałem z kilkoma sprzedawcami i albo nie wiedzą o co chodzi i są "zaskoczeni pytaniem" lub twierdzą, że to różnica pomiędzy wersjami:Visia nie ma ekranu w przeciwieństwie do modeli wyższych (np. Acenta), które w takie ekrany są już wyposażone.

Jeszcze inni sprzedawcy twierdzą że różnica wynika z modelu silnika...

 

Postanowiłem więc zwrócić się do Was z tym zapytaniem: od czego zależy wygląd tablicy rozdzielczej w QQ ?

 

p.s. umieściłem w tym wątku, ponieważ przy ew. odbiorze tablica rozdzielcza, to dość istotny element ;)

 

Ten wyświetlacz TFT to chyba standard we wszystkich wersjach nowego Qashqaia. Może widziałeś jakąś wersję sprzed liftingu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wersje jakie widziałem przed liftem miały między obrotomierzem a prędkościomierzem dodatkowy okrągły "zegar" ... te co oglądałem po lifcie miały bardzo efektowny ekran. Powiedziałbym że różnica zdecydowanie wynika właśnie z wersji przed i po lifcie.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja już po odbiorze.

Muszę przyznać, że to miłe uczucie - wyjechać nowym samochodem z salonu. Dosłownie - z samego środka B).

 

Maska poprawiona, w normie - tj. w nissanowskiej normie oczywiście :rolleyes2: . Odstaje ze 2-3 mm, więc bez tragedii - naprawdę trzeba się przyjrzeć z bliska.

 

Jest kratka, ale podsufitka spasowana dobrze, nawet dywaniki gumowe od 3 rzędu łaskawie zostawili.

 

Traska Szczecin - Wawa "na dzień dobry", więc było kilka godzin na różne obserwacje.

Spalanie 6.8, wrażliwość na wiatr boczny - duuża, wygłuszenie silnika - dużo lepsze niż przed FL.

 

NC działa fajnie, nawigacja na razie bardzo nie rozczarowała (no, ale nie szwendałem się po jakiś malutkich wioskach jeszcze).

 

Bose - gra nieźle, ale myślałem, że będzie jeszcze trochę lepiej. Nie wiem, czy przy wersjach z tym systemem fabrycznie wygłuszają drzwi jak Pan Bóg przykazał (a od czego zaczyna się budowanie jakiegokolwiek car-audio).

Do sprawdzenia.

 

Tak czy owak - na razie zadowolony jestem bardzo.

 

Pzdr

Edytowane przez Wujek Abdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i dziś widziałem po raz pierwszy mojego QQ. Idąc odebrać dokumenty potrzebne do rejestracji auta w kieszeni zaopatrzony byłem w przykazaia co sprawdzić, na co zwrócić uwagę. Nastawiony byłem jak szedłbym do jakiegoś handlarza sprzedającego auta "bezwypadkowe, od osoby niepalącej, jeźdzone przez kobietę lub dziadka". Troszkę obawiałem się tego dnia po Waszych przygodach, straszeniu. W salonie poszliśmy ze sprzedawcą na plac a tam stoi ładny nowy samochód. Aż głupio było mu się przyglądać jak jakiemuś wrakowi z niemiec ... wierzmy że samochody które nam sprzedają są nowe i nikt nam nie wciska szajsu. Sprzedawca powiedział że mają obowiązek informowania Klienta jezeli auto się gdzieś przytarło. Mam nadzieję że od piątku kiedy czystym wyjadę z salonu będę się nim cieszył jak niektórzy z Was. Choć wiem że jak kazde auto ma swoje plusy i minusy.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dobrze ze nie czytałem wcześniej forum na temat " na co zwrócić uwagę przy zakupie" bo po niektórych opiniach chyba bym sie nie zdecydował na nowego QQ. A tak kupiłem , miesiąc temu odebrałem i jestem zadowolony. Autko jest OK. Sorki ale co niektórzy przesadzają. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadowoleni jakich zapewne jest całkiem sporo raczej sporadycznie piszą na tym forum. :-)

 

A to wielka szkoda !! Nie tylko wtedy na forum powinniśmy zaglądać kiedy coś się złego dzieje, ale również dlatego aby dzielić się tym co pozytywne, przyjemne dla użytkownika.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Miłośników QQ,

 

Tak sobie czytam to wszystko o czym muszą pamiętać odbierając swoje autko, i przypomniał mi się jeden szczegół z rozmowy z handlowcem.

Podczas określania wstępnego terminu, w którym może przyjechać QQ, handlowiec twierdził, że na pewnym etapie produkcji jest w stanie z wersji I-WAY, czy innej (nie pamiętam konkretnie), zrobić wersję która mnie interesuje (Tekna). I o ile jeśli faktycznie powstawałoby to z wersji I-WAY to nie byłoby chyba wielkiego bólu, to zastanawiam się jakby mogło to powstać z innych, i w ogóle czy to tak normalnie wygląda, jak się zamawia samochód, że nie robią odpowiedniej wersji od razu od początku. W ten weekend idę zamawiać QQ, więc będę wdzięczna za wszelkie uwagi.

:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agattkas przy zamawianiu to raczej musisz skupić się na sobie, na swych potrzebach. Zapewne wiesz co Ci sie podoba, jaki silnik preferujesz no i ile masz w sakiewce :) To na co zwrócić uwagę to temat przed odbiorem, ale nie taki diabeł straszny jak go wołają. Ja wczoraj miałem przyjemność odebrania QQ i było to naprawdę przyjemne ... i nawet jak jeden szczegół dostrzegłem już po wyjechaniu z salonu to jak wróciłem to nikt mnie nie pogonił dalej sprzedawca był miły i powiedział abym w wolnej chwili podjechał i będzie cacy. Reasumując to zalecam cieszyć się zakupem potem odbiorem i jazdą :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. Zamówiłem dla 2-giej połowy 2,0 L benzyniaka, automata, Teknę 4x4. Poczytałem wątek i postaram się sprawdzić te wszystkie uwagi, do jakich sie tutaj dokopałem. Jeżeli przychodzi Wam coś jeszcze do głowy na co mam zwrócić uwagę - walcie śmiało.

Z góry dziękuję,

TZ_TeZet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zamówiliśmy wczoraj 2.0 dCi, Acenta, 2WD, manuala. Odbieramy w przyszłym tygodniu, dziękujemy za post i cenne uwagi. Postaramy się na spokojnie sprawdzić ile się da :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość el'qashel

Witam,

Dołączam się również do podziękowań za dobre rady jako przyszły użytkownik QQ+2. Udało mi się na drugim końcu Polski zlokalizować autko w wersji TEKNA, 4x4, 2.0D (niektóre salony mówiły mi, że w tym roku to mogę zapomnieć o nowym qq+2). Podobno w przyszłym tyg mam wyjechać na asfalt... zobaczymy :) Obecnie oczekuję na montaż kratki. Czy ktoś miał jakieś "przykre" doświadczenia z tym upgradem? ;)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dołączam się również do podziękowań za dobre rady jako przyszły użytkownik QQ+2. Udało mi się na drugim końcu Polski zlokalizować autko w wersji TEKNA, 4x4, 2.0D (niektóre salony mówiły mi, że w tym roku to mogę zapomnieć o nowym qq+2). Podobno w przyszłym tyg mam wyjechać na asfalt... zobaczymy :) Obecnie oczekuję na montaż kratki. Czy ktoś miał jakieś "przykre" doświadczenia z tym upgradem? ;)

 

Pozdrawiam,

 

mam w swoim QQ (bez 2) kratkę i po 13tkm na nierównościach trochę trzeszczy... Kolejna sprawa to mało estetyczne mocowanie kratki do dachu zamiast 3 pasa ale w +2 chyba jest inaczej mocowana bo tam zostaje 5 miejsc z tego co wiem a u mnie są 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dołączam się również do podziękowań za dobre rady jako przyszły użytkownik QQ+2. Udało mi się na drugim końcu Polski zlokalizować autko w wersji TEKNA, 4x4, 2.0D (niektóre salony mówiły mi, że w tym roku to mogę zapomnieć o nowym qq+2). Podobno w przyszłym tyg mam wyjechać na asfalt... zobaczymy :) Obecnie oczekuję na montaż kratki. Czy ktoś miał jakieś "przykre" doświadczenia z tym upgradem? ;)

 

Pozdrawiam,

 

Jeśli Sz-n to Szczecin to ja właśnie odwrotną trasę zrobiłem - z Wawy do Szczecina, zakup w Polmotorze :D

Kratka w moim QQ+2 bardzo dobrze spasowana, nic nie trzeszczy, nie stuka, nie puka. W kratce jest otwór do przełożenia pasa dla środkowego siedzenia. Jak odchyliłem tylne siedzenia, to znalazłem jeszcze nawet gumowe dywaniki od 3-go rzędu siedzeń, które mi łaskawie zostawili.

W TYM TEMACIE masz jeszcze trochę info o kratce, bagażniku i jego podłodze w QQ+2

 

Pzdr

Edytowane przez Wujek Abdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

wracając do tematu, w środę oglądałem w TVN turbo program o problemach klientów po odbiorze nowego auta.

Klientka odebrała nowiutkiego Forda Kuge i po kilku dniach okazało sie, że prawe przednia drzwi mają inny odcień, jak równiez można było zauważych ślady manipulacji na częściach plastikowych.

Okazało się, że drzwi były uszkodzone i ponownie lakierowane. Diler po end pisnach (klientki prawnikow itd.) zgodził się na ponowne malowanie drzwi.

Dopiero po interwencji telewizji, diler tłumacząc się, iż "idzie na rękę" klientowi, postanowił zamontować nowe dzrzwi.

Wniosek, przy odbiorze nowego czy uzywanego samochodu dobrze jest zabrać jedną postronną osobę, by naszę zuroczenie nowym autkiem, nie miało następst takich jak opisałem wyżej. W październiku jak będę odbierał nowego QQ zabiorę kolegę (pracuje w servise skody)

PS

zaraz dostanę kilka strzałów od Furumowiczów, iż przesadzam, lecz na 70t musiałem cięszko zapracować i jest szansa, że nie będzie mnie starczyć

na dodatkowe fundusze związane z prawnikiem :devil: o czasie za załatwianie tych spraw nie wspomnę.

 

Zyczę sobie i innym,braku takich przygód :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu, w środę oglądałem w TVN turbo program o problemach klientów po odbiorze nowego auta.

Klientka odebrała nowiutkiego Forda Kuge i po kilku dniach okazało sie, że prawe przednia drzwi mają inny odcień, jak równiez można było zauważych ślady manipulacji na częściach plastikowych.

Okazało się, że drzwi były uszkodzone i ponownie lakierowane. Diler po end pisnach (klientki prawnikow itd.) zgodził się na ponowne malowanie drzwi.

Dopiero po interwencji telewizji, diler tłumacząc się, iż "idzie na rękę" klientowi, postanowił zamontować nowe dzrzwi.

Wniosek, przy odbiorze nowego czy uzywanego samochodu dobrze jest zabrać jedną postronną osobę, by naszę zuroczenie nowym autkiem, nie miało następst takich jak opisałem wyżej. W październiku jak będę odbierał nowego QQ zabiorę kolegę (pracuje w servise skody)

PS

zaraz dostanę kilka strzałów od Furumowiczów, iż przesadzam, lecz na 70t musiałem cięszko zapracować i jest szansa, że nie będzie mnie starczyć

na dodatkowe fundusze związane z prawnikiem :devil: o czasie za załatwianie tych spraw nie wspomnę.

 

Zyczę sobie i innym,braku takich przygód :rolleyes:

Podtrzymuję ciebie, masz dobry pomysł, powodzenia w odbiorze auto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Wiem, że nie jest to w temacie,ale nie chciałem otwierać nowego i ten wydał mi się najbliższy. Co prawda nie odbieram jeszcze auta,ale właśnie jestem na etapie zamawiania no i się trochę wacham. Mianowicie chodzi o to, że obecne ceny są do 30 września i nie wiadomo co potem. Będe wdzięczny za wszelkie informacje jeśli ktoś ma jakieś newsy dotyczące przyszłych cen. Generalnie tylko tyle czy wzrosną czy nie? Z góry dzięki za wszelkie info bo czasu niewiele. Model już wybrany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wiem, że nie jest to w temacie,ale nie chciałem otwierać nowego i ten wydał mi się najbliższy. Co prawda nie odbieram jeszcze auta,ale właśnie jestem na etapie zamawiania no i się trochę wacham. Mianowicie chodzi o to, że obecne ceny są do 30 września i nie wiadomo co potem. Będe wdzięczny za wszelkie informacje jeśli ktoś ma jakieś newsy dotyczące przyszłych cen. Generalnie tylko tyle czy wzrosną czy nie? Z góry dzięki za wszelkie info bo czasu niewiele. Model już wybrany :)

 

przy obecnym, dużym zainteresowaniu na QQ, terminie oczekiwania minimum 2,5 miesiąca(możesz mieć od ręki, jezeli ktoś zrezygnuje z zamówieonego wcześniej auta) oraz przy podwyżce podatku vat w 2011 roku na cud cenowy bym nie liczył, na wyprzedaż rocznika 2010również

Może w przyszłym roku zamontują inny silnik lub skrzynię biegów, światła dzienne itd. lecz to tylko domysły. W servisie nic nie wiedzą, bądź nie chcą powiedzieć.

Mam nadzieję, że inni Forumowicze więcej doradzą w tym temacie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...