Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Odbiór QQ od dealera-na co zwrócić uwagę


stevenson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc szczesliwi posiadacze QQ.Niewiem czy dobry temat wybralem. Mam pytanko.Przymiezam sie do zakupu nowego QQ 2 po liftingu wersja acenta silnik 1.2 115km. Czy wszystkie samochody sa sprowadzane z angli czy roznie bywa ze np chin, rosji. Wolal bym z angli na wschodzie roznie bywa z pracownikamii mam obawy co do roznej jakosci pojazdow. Jak to sprawdzic z ktorego panstwa pochodzi dany samochod

Edytowane przez 87Maly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po VINie

Naszym zdaniem jakość wykonania,czy to wschód czy zachód nie robi różnicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dwa znaki numeru VIN (to stare oznaczenia ale Aktualne) i tak:

 

Kraj można odczytać po pierwszych dwóch znakach numeru nadwozia:

EUROPA:

S- Wkl. Brytania(ABCDEFGHJKJM), Polska (UVWXY)

T- Szwajcaria(ABCDEFGH), CZECHY(JKLM), Węgry(PRSTU), Portugalia(VWXY)

U- Dania(HJKLM), Irlandia(NPRST), Rumunia(UVWXY)

V- Austria(ABCDE), Francja(FGHJK), Hiszpania(TUVW), Jugosławia(XYZ12)

W- Niemcy(wszystkie znaki:ABCD.........7890)

X- Bułgaria(ABCDE), Grecja(FGHJK), Holandia(MNPRS),

Y- Belgia(ABCDE),Finlandia(FGHJK),Malta(LMNPRS),Szwecja(TUVW)

Z- Włochy(ABCDEFGHJK)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic się nie zmieniło, to pseudojapoński QQ na francuskich podzespołach cały czas jest składany w Wielkiej Brytanii, głównie przez rączki wschodnich emigrantów. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic się nie zmieniło, to pseudojapoński QQ na francuskich podzespołach cały czas jest składany w Wielkiej Brytanii, głównie przez rączki wschodnich emigrantów. :D

A jak to wygląda w przypadku Opla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Astry niemal tak samo. Wersję ST czyli kombi składają uchodźcy w Anglii (czyli podobne niedoróbki montażowe jak w QQ), natomiast w chyba najlepszej jakościowo fabryce Opla w Gliwicach, gdzie montowany jest hatchback, właśnie zaczęły się zwolnienia. Wygląda na to, że koncern PSA przejmując Opla wyeliminował jedną z konkurencji, a teraz po cichu pozbędzie się jej w całości lub w nowych modelach pozostanie co najwyżej znaczek Opla, a podzespoły francuskie. Co już zresztą zaczyna mieć miejsce i tak jak w QQ więcej podzespołów z Renault niż z Nissana, tak np.w Oplu Crossland więcej Peugeota/Citroena niż Opla. Można powiedzieć, ze dzisiejsze modele Astra i Insignia to ostatnie niemieckie twory Opla, bo zaprojektowane jeszcze przed przejęciem przez PSA. Natomiast przyszłość Opla pod francuskimi żaglami jest bardzo niepewna. O czym już boleśnie zaczynają przekonywać się pracownicy w Gliwicach - ARTYKUŁ. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos jest w takiej samej sytualcji ze stoi przed kupnem nowego qq. prosze o kontakt na priv w celu wymienienia pogladow na temat zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Z uwagi, że to mój pierwszy post na forum, witam wszystkich posiadaczy QQ. I ja też za 3 tygodnie odbieram swoje auto w wersji N-Connecta z pakietem Styl. Czy orientujecie się na jakich oponkach wyjeżdżają teraz te auta z fabryki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dwa rodzaje opon.Na 17 w acencie Continentale i N Connecta Michelin primacy 3 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mike127 napisał:

Dzięki Jacko29 za odpowiedź. Zakładam zatem, że jeśli nawet Continentale to tak jak Prmacy 3 będą letnie a nie wielosezonowe.

Na pewno nie wielosezonowe,serwisy liczą na kasę przy kunie zimówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mike127 napisał:

Z uwagi, że to mój pierwszy post na forum, witam wszystkich posiadaczy QQ. I ja też za 3 tygodnie odbieram swoje auto w wersji N-Connecta z pakietem Styl. Czy orientujecie się na jakich oponkach wyjeżdżają teraz te auta z fabryki?

Wersje n-connecta przyjeżdżają na oponach Michelin. 

W Nissanie nie występują opony wielosezonowe, zawsze letnie. 

 

9 godzin temu, NieKumaty napisał:

Ja mam Bridgestone , w acencie . Nie wiem , od czego zależy , może silnika .

Od rozmiaru opon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...