Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

kontrolka otwartych drzwi terrano II


simonc2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od początku jak mam terrano świeci mi sie cały czas kontrolka otwartych drzwi nawet jak sązamknięte. Ogólnie w niczym mi to nie przeszkadza ale zauważyłem ze jak otwieram drzwi to nie zaświeca sie lmpka w środku i to już jest uciążliwe. Miał ktoś kiedykolwiek taki przypadek w terrano II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyłącznik się skończył. Teraz życzę miłej zabawy w poszukiwaniach który:P Masz ich na dzień dobry 5. Sprawdź najpierw dociskając poszczególne palcem. Drzwi bagażnika wystarczy że lekko są niedociągnięte i już guzik nie otwiera obwodu. Jeśli dobrze pamiętam, to najlepiej na włączonym silniku szybko lampki gasną. 

Tylko ustaw przełącznik w położeniu auto wygaszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wyłączam przednią, tył chodzi bez zarzutu, więc nie sądzę by to miało związek mimo odwrotnej kolejności, jednak faktycznie zacząłbym od żarówki. Nie wiem o co oparty jest wygaszacz. Może jest oparty o kondensator, który wygasza oświetlenie przez swoje wyładowanie. Jeżeli ma za małe obciążenie, to może świecić nawet do kilku minut zanim wygasi jedyną żarówkę. Wymień żarówkę i dopiero się zabieraj za przełączniki jeśli nie zahula. 

 

Edit:

Poza tym brak żarówki nie ma nic wspólnego z kontrolką otwartych drzwi jeśli się nie mylę.

Edytowane przez PiotrOla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krańcówki w drzwiach łatwo się wykręca. Można odpiąć przewód który do nich idzie i po kolei zwierać do masy. Jeśli obadasz wszystkie i kontrolka nie zgaśnie to pewnie gdzieś w obwodzie jest przerwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I do tego są identyczne jak w primerach P11 i po lifcie. Banalne do naprawienia tzn zlokalizowania, pomierzenia omomierzem, zasymulowania zwarciem i wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Dżem może dla ciebie jest to banalne, ja sie na elektryce czy elektronice nie znam za dobrze

Edytowane przez simonc2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety.....pewne podstawy trzeba mieć. Natomiast to porównał bym z przyłożeniem żaróweczki do bateryjki. Zaświeci albo nie i masz rozwiązanie. Jeżeli nawet tego nie ogarniesz to.....odżałuj 50 zł niech ktoś zarobi. Zrób wydruk podpowiedzi wczesniejszej i namierz ze 2 wyłączniki z drzwi od Primery to Ci to jakiś kolega zrobi za parę piwek ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Dżem może dla ciebie jest to banalne, ja sie na elektryce czy elektronice nie znam za dobrze

Jeśli, jest tak jak piszesz, że masz mierne pojęcie o elektyuce a co za tym idzie o powyższym problemie to zrób tak jak kolega Dżem Ci podpowiada, bo nie mając pojęcia a kombinując samemu możesz narobić sobie ciut więcej problemów niż masz w chwili obecnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko kolego, mam kumpla który napewno to ogarnie

No i o to właśnie chodziło, będzie przyjemnie i pożytecznie zarazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to u mnie jak jest na srodku to wogóle nie działa, jak dam w lewo czy w prawo to świeci cały czas nawetj jak drzwi sa pootwierane czy też pozamykane. P.S. Czy można do terrano II dokupić ledowe żarówki do wszystkich lampek w srodku auta? bo te co są seryjne to świecą jak w kaplicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...