Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Samo zamykające okna po zablokowaniu drzwi.


pmamot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niemożna było  tego zrobić tak fabrycznie . 

 

Co o tym myślicie ? tutaj film a tutaj strona z modułem . 

 

Przyznam że taka funkcja bardzo by się przydała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwnie jak tak po kolei się otwierają... Lepiej by było żeby wszystkie na raz jechały w dół i do góry.

Może chodzi o to że kiedy na raz rusza 4 silniczki prądu na zabezpieczeniu może iść za dużo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam

 

Niemożna było  tego zrobić tak fabrycznie . 

 

Co o tym myślicie ? tutaj film a tutaj strona z modułem . 

 

Przyznam że taka funkcja bardzo by się przydała.

 ten moduł i nie mam kiedy się za to zabrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem fabryczne domykanie w poprzednim samochodzie i może z kilka razy użyłem. Ale jakoś mi nie brakuje.

Za to np. kiedyś czytałem instrukcję Opla Astra chyba III albo IV i było w niej (fajniejsze rozwiązania), że okna zostaną zamknięte po wykryciu przez czujnik deszczu opadów (by nie zalać wnętrza), ale było tez ograniczenie, iż działa do 2 godzin od wyłączenia zapłonu czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to np. kiedyś czytałem instrukcję Opla Astra chyba III albo IV i było w niej (fajniejsze rozwiązania), że okna zostaną zamknięte po wykryciu przez czujnik deszczu opadów (by nie zalać wnętrza), ale było tez ograniczenie, iż działa do 2 godzin od wyłączenia zapłonu czy jakoś tak.

 

Stare Citroeny C5 od 2002 roku miały w opcji z sensorem wycieraczek, że jak zaczynał padać deszcz to okna automatycznie się zamykały. Do tego możliwość uchylenia mniejszego przednich lub większego przednich i tylnych okien celem przewietrzenia.

Edytowane przez Marcin_1998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem P11

 

poprzednik napchał jeszcze moduł doświetlania z halogenów i przerabiał kierunki ,,

 

jeśli zapominacie domykać szyb albo macie pasażera który np pali i natrętnie otwiera okno (miałem takiego) i prawie zawsze przy parkowaniu i wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki zostawał z uchylonym oknem

 

TO taki wynalazek jak najbardziej się przydaje ,i to są duże plusy a jak jeszcze wozicie  z tyłu takich co się bawią szybami to tym bardziej ..

 

 

Problem dla mnie był w tedy gdy np w lecie parkujecie auto przy domu swoim czy np "wczasowym " na pół zamkniętym parkingu

 

i temp jest 40 St w cieniu i pasowało by troszkę przewietrzyć furę  ,uchylić 2-3 cm by jakiś przewiew był no i niestety staje się to nie wykonalne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na lato taki moduł fajna sprawa . Ja kończąc pracę przechodzę koło mojego samochodu jednak jestem po drugiej strony ogrodzenia . Muszę kierować się do bramki . Tak że kiedy jestem w pobliżu samochodu latem mogę auto wraz z szybami otworzyć i latem już wszystko fajnie się wietrzy od bramki do samochodu mam około 3 minuty drogi . Ten pierwszy strzał skwaru z auta ucieknie . 

JACKO29 jak będziesz montował moduł mile widziany  tutorial wraz z prezentacją foto. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj dwie godziny kombinowałem z modułem składanych lusterek i poległem.Wszystko podłączone zgodnie z opisem i nic nie działa.Tzn.manualnie dalej działa jak działało,ale z automatu nici.Małe Chińskie rączki chyba coś sp***ły


Jutro może będę dalej się bawił i przy okazji sprawdzę(jak czasu starczy) ten od domykania okien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dwie godziny kombinowałem z modułem składanych lusterek i poległem.Wszystko podłączone zgodnie z opisem i nic nie działa.Tzn.manualnie dalej działa jak działało,ale z automatu nici.Małe Chińskie rączki chyba coś sp***ły

Jutro może będę dalej się bawił i przy okazji sprawdzę(jak czasu starczy) ten od domykania okien

 

U mnie też leży ten moduł od lusterek od zeszłego roku i nie wiem jak się zabrać.Pamiętam,że w którymś wątku ktoś pisał,że sterowanie odbywa się minusem i kojarzę,że szukałem w kostce przewodów odpowiedzialnych za zamykanie i otwieranie zamka i znalazłem przewody na których pojawiały się jakieś około 3volty w momencie zamykania bądź otwierania zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do centralnego idą 4 przewody,dwa grubsze  i dwa cieńsze.Na grubszych pojawia się napięcie tylko jako impuls do zadziałania,natomiast cienki czerwony pojawia się plus na stałe po zamknięciu zamka.Czarny cienki ,masa.Przy tym module nie ma kombinacji.Jeden przewód do kabla na zamykanie drugi do kabla na otwieranie i trzeci ACC to + po stacyjce...i nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no,bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie idzie jakoś tego sterownika za symulować na sucho ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest tyle przewodów,że mając świadomość ślusarza-mechanika,za elektrykę w takim wydaniu nie ma się co łapać...

A na poważnie,trzeba mieć stanowisko do badania takiego podzespołu,zwłaszcza że jest dedykowany do Qq 2014-2015


Jedyne o zamierzam zrobić to pomierzyć przejścia pomiędzy pinami i sprawdzić czy jest sygnał w puszce


Sprawdziłem,przejścia wszędzie są a moduł nie halo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest tyle przewodów,że mając świadomość ślusarza-mechanika,za elektrykę w takim wydaniu nie ma się co łapać...

A na poważnie,trzeba mieć stanowisko do badania takiego podzespołu,zwłaszcza że jest dedykowany do Qq 2014-2015

Jedyne o zamierzam zrobić to pomierzyć przejścia pomiędzy pinami i sprawdzić czy jest sygnał w puszce

Sprawdziłem,przejścia wszędzie są a moduł nie halo...

Może warto napisać do sprzedawcy o wsparcie . Swoja droga to jak to działa? sterownik odbiera sygnał z pilota? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma działać tak:Zamykasz samochód zamykasz centralny i w tedy kładzie uszy po sobie.otwierasz centralny uszy rozkłada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie odpowiedziałeś, podpięte jest pod moduł centralnego. Chwilę jeździłem zastępczym qq i właśnie tak było.

Swoją drogą za niedługo będę miał przegląd w Xie, zapytam jak to dokładają już po zakupie. Osobiście nie uważam tego za niezbędnik, bardziej domykanie szyb ale akurat tego ni ma nawet w Aso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowych samochodach (niezależnie od marki), automatyczne zamykanie lusterek, to taki bardziej gadżet niż coś co mogłoby je uchronić np.przed szkodą parkingową. Z tego prostego powodu, że dzisiejsze lusterka są mocno pękate, bo przecież trzeba w ich obudowach zmieścić wszystkie mechanizmy (silniczki, maty grzewcze itd.). Wobec tego nawet po złożeniu, lusterka wystają poza obrys pojazdu i "ukruszyć" je przez jakiegoś łamagę nie jest wcale trudniej niż wówczas, gdyby były rozłożone. QQ nie jest tu wyjątkiem, co potwierdzić mogę na przykładzie swojego egzemplarza, który równie słabo uszy po sobie kładzie. :) Dodam, że ja w swoim mam ustawione rozkładanie lusterek po włączeniu zapłonu (wciśnięciu przycisku START), natomiast zamykanie po zamknięciu auta (wciśnięciu przycisku zamykania/otwierania przy klamce). Dodatkowo w menu komputera można zmienić sposób składania lusterek, ale kto by tam pamiętał na jaki. :D W każdym razie ja nie pamiętam. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirrors (Lusterka zewnętrzne)

  1. Auto Fold Off (Automatycznie rozkładanie lusterek  wyłączone)
  2. Unfold at Ignition (Rozłóż po włączeniu zapłonu)
  3. Unfold at Unlock (Rozłóż po odblokowaniu zamka drzwi)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moze ktos ma cos takiego:

https://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Car-Window-Closer-Closing-Open-Mirror-Folder-Spread-For-Nissan-X-Trail-2014/32767180000.html?spm=2114.13010208.99999999.264.73ZVGs

 

Oczywiscie wersje do QQ

Zastanawiam sie jak zamykaja sie okna jesli tylko od strony kierowcy jest automatyczne domykanie a dla pozostalych trzeba "trzymac" przyciski zeby je zamknac

Moze podaje napiecie przyz kilka sekund zeby szyby sie domknely?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie "cuś" i za cholerę nie idzie tego uruchomić.Zakładane według ich instrukcji i zonk.Szyby z knefla działają a z automatu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz uszkodzony modul.

Gdzies przypadkowo widziałem, ze Hiszpanon to dzialalo-jakies forum i pokazywali nawet filmik

Tylko mowie o tym konkretnym sprzedawcy/towarze a nie podobnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też widziałem i u angoli i u Rosjan... a tu zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...