Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akcje serwisowe J11


vendetti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po zalogowaniu się na stronie nissan dostałem informację o akcji serwisowej, dla mojego nissana

 

  • SYSTEM FEB - CZOŁOWEGO HAMOWANIA AWARYJNEGO [PG4BS]

czy coś wiecie na ten temat?

 

pozdrawiam

 

Mój bliźniaczy do Twojego QQ też ma to samo. Gdybyś przypadkiem dzwonił do serwisu (lub ktokolwiek inny), to proszę o wiadomość co tam znowu wymyślili i jak zamierzają to rozwiązać. 

 

Na angielskim forum QQ wyczytałem, że problem dotyczący systemu hamowania awaryjnego polega na tym, że w pewnych specyficznych warunkach jazdy, system może zinterpretować mały odblaskowy obiekt pojawiający się przed pojazdem jako potencjalne zagrożenie kolizją i aktywować awaryjne hamowanie. Rozwiązaniem jest niby aktualizacja oprogramowania w pojeździe.

Swoją drogą zauważyłem, że na wymienionym forum nie ma już takiego hurraoptymizmu jaki my prezentujemy tutaj na temat nowego QQ.

Widziałem, że ludzie zaczynają skarżyć się na problemy ze skrzynią automatyczną (też ponoć jest na to akcja serwisowa), wariujące czujniki parkowania (aktualizacja softu nie zawsze pomaga), "odpadający hak" (o czym wiemy i na co też jest akcja serwisowa) czy teraz na ten system hamowania awaryjnego. Temu ostatniemu pomaga niby też aktualizacja softu, ale ktoś już tam skarżył się, że po upgrade pojawił się mu komunikat "Chassis Error" i serwis rozłożył ręce (tzn.zaprosił go na badanie problemu w okresie poświątecznym).

Czyżby nasze QQ zaczynały pokazywać rogi? :huh:

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak właśnie mi się zdaje, że zaczyna pokazywać rogi, natomiast pewien jestem że to mój pierwszy i ostatni nissan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, natomiast pewien jestem że to mój pierwszy i ostatni nissan

Dlaczego?

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Finlandii tez akcja serwisowa na mojego QQ

Nissan Samochód:
     Qashqai
Numer vin pojazdu:
    

Nissan określiła następujące potencjalne problemy, które mogą odnoszą się do samochodu Qashqai.

     Hak holowniczy INSTALACJA KIT [PG4BL]
     System hamowania awaryjnego etututka [PG4BS]

Natychmiast skontaktować się z najbliższym dealerem Nissana w celu mają dostęp do wykwalifikowanej auto mechanik naprawić samochód bezpłatnie, wszelkie usterki, które występują.

Wybierz z poniższej listy odpowiednią opcję.

obsługa klienta
tel. 010 770 5222
E-mail: finland@nissan-services.eu

Zdaję sobie sprawę z problemu i skontaktował się ze sprzedawcą samochodu

Będę się skontaktować ze sprzedawcą samochodu

 

Nissan zgadza się, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość i obsługa klienta. Prosimy o kontakt z naszym centrum obsługi klienta, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to są pierdoły spowodowane w dużej mierze rozbudowaną elektroniką. Stąd też konieczne aktualizacje softu. W sumie chyba lepiej jeśli producent przyznaje się do niedoróbek i powiadamia o akcjach serwisowych niżby miał chować głowę w piasek. Tylko, że coś dużo tego się pojawiło w krótkim czasie. 

Jutro będę dzwonił do serwisu i zdam relację co się dowiedziałem. Ale miło by było gdyby jeszcze ktoś skontaktował się ze swoim dealerem. Bo jak to mówią, co dwie głowy, to nie jedna i może dowiemy się w ten sposób coś więcej (oby nie sprzeczności).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

 

A dla tego, że skrzynia zaczęła pokazywać rogi i nissan za chiny nie wie jak sobie z tym poradzić. Ogólnie auto ok, ale skrzynia żyje swoim życiem i na chwile obecną duży problem z jazdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty masz automat CVT no to faktycznie jazda jest ,a raczej nie ma  :(

Ja to bym zostawił im go na placu niech się z nim bujają a jak jeździsz to trochę dajesz im fory na szybką naprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz colins...(jakie rogi?).ja na razie nie wyszedłem z podziwu i jestem autem zachwycony. Spalanie srednie spadło mi do 6,3 na 100..:).

Co do akcji serwisowych to są we wszystkich markach.

Dzwoniłem do serwisu i dowiedzialem się że to jakaś nowa akcja i sprawdzenie tego na zajac godzinę.

Edytowane przez lolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą wzywać do serwisu czy trzeba się do nich wprosić? 

Odnośnie spalania, to nasze bliźniaki palą podobnie. Dziś zrobiłem prawie 200 km poza miastem z prędkościami do 110/120 km/h i wyszło mi średnie spalanie 6.5 l/100 km. Ogólnie mam przejechane prawie 1000 km i widzę, że średnie spalanie cały czas powoli spada. Myślę, że włączając styl jazdy kapelusz-mode  ;) możliwe jest zejście jeszcze o litr na setkę. Tylko czy wystarczy mi cierpliwości? :)

 

----------------------------------------------------------------------------------

Dzisiaj z samego rana (środa) zadzwonili do mnie z serwisu w Zielonej Górze i potwierdzili, że mój samochód łapie się na 2 akcje serwisowe, a mianowicie:

  • HAK HOLOWNICZY - ZESTAW [PG4BL]
  • SYSTEM FEB - CZOŁOWEGO HAMOWANIA AWARYJNEGO [PG4BS]

Akcję z hakiem można jednak zignorować, bo mój QQ nie jest wyposażony w takowy.

Natomiast druga akcja, dotycząca systemu hamowania awaryjnego obejmuje mój pojazd i zgodnie z tym co wyczytałem na angielskim forum Qashqaia (wyżej wrzucałem link) i co znalazło potwierdzenie w serwisie, procedura polega na aktualizacji oprogramowania samochodu.

Na jutro jestem umówiony w serwisie i niech działają, a ja mam tylko nadzieję, że samochód mi nie zgłupieje po wgraniu nowego softu (jak jednemu z angielskich kolegów).

 

A tak przy okazji zapytam Was z ciekawości drogie koleżanki i koledzy.

Czy Wasze QQ nie łapią się na te akcje serwisowe? Czy może to olewacie? Bądź może nie wiecie gdzie sprawdzić? Czy może są jakieś inne powody, że nie chcecie się pochwalić/pożalić? :huh:

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś opisywał tu ,bardzo dziwne gwałtowne hamowanie tego systemu.Teraz mamy przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też od razu skojarzyłem tamten wpis.

Swoją drogą trzeba być niezłym twardzielem żeby sprawdzić działanie tego systemu w praktyce. Nawet próbowałem parę razy, ale przy pierwszym ostrzeżeniu dźwiękowym noga sama leci na pedał hamulca.

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colins napisz jak przebiegła aktualizacja. Co do haku - to akcja była już widoczna dla naszych aut jeszcze przed odbiorem, mało tego przed przejściem przeglądu po sprzedażowego. Dlaczego oni tego nie sprawdzili? hmmm dziwne

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po bólu. Dokładnie o umówionej godzinie mój QQ dostał aktualizację oprogramowania. Doradca serwisowy powiedział, że akcja potrwa godzinę i dokładnie tyle trwała (chyba czekali ze stoperem, bo co do minuty  :D ).

Na kopii zlecenia serwisowego jest napisane:

"1. AKCJA SERWISOWA - PROGRAMOWANIE UKŁADU FEB"

oraz widnieje pieczęć "KAMPANIA PRODUKTOWA DO WYKONANIA - PG4BS".

 

Przy samochodzie niestety nie byłem więc muszę im wierzyć na słowo, że wgrali aktualizację. Bo samochód jedzie tak samo dobrze jak wcześniej. No może sygnał dźwiękowy awaryjnego hamowania włącza się odrobinę wcześniej (ale to tylko moje subiektywne odczucie).

Serwis w Zielonej Górze znów pokazał się z dobrej strony - szybko, na czas i zgodnie z ustaleniami.

Jedyne co nie podoba mi się do tej pory w tym serwisie, to brak możliwości przebywania przy aucie lub chociaż obserwacji przez szybę. :(

 

Co ciekawe, gdy teraz loguję się na stronie YOU+Nissan, to komunikat przypominający o akcji serwisowej już się nie pojawia.

 

Jeszcze nawiązując do spalania kolego Lolo, dziś zaparłem się (choć było trudno) i przejechałem ponad 100 km zgodnie z przepisami tj.lokalnymi drogami z prędkością do 100 km/h, a w wioskach 50 km/h. Przy takiej jeździe uzyskałem średnie spalanie na poziomie 5,7 l/100 km (średnie spalanie z ostatnich 400 km spadło mi więc do poziomu 6,4 l/100 km)

Uważam, że w wyższej temperaturze otoczenia i przy prędkości podróżnej do 90 km/h jestem w stanie zejść ze spalaniem w okolice 5 l/100 km. Ale chyba nie będę próbował, bo wszystkie sztrucelwageny i inne traktory mnie powyprzedzają. :P

Pierwszy tysiąc km za mną. Mam nadzieję, że QQ jeszcze się nieco rozkręci, a wtedy może po raz kolejny zaskoczy mnie spalaniem.

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek, jadę do serwisu na zmianę softu. Colins rozkręci się rozkręci -  mnie już się rozkręcił (dziś w drodze do pracy w przedziale 90-110 km/h) spalił mi 5,4 na odcinku 30 km, Średnie spalanie na odcinku 1000 km - 6,4. Oby tak dalej.

 

mam pytanie: Brałeś ze sobą książeczkę gwarancyjną, serwisową?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I juz, soft do FEB wgrany trwalo to pol godziny. Sprzedawca mowil ze nikt tu nie zglaszal problemow z tym systemem, ale wiadomo trzeba to usunac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TUTAJ jest pokazane jak system awaryjnego hamowania w nowym QQ zgłupiał po zauważeniu odblaskowej laski. :P

Akcja serwisowa polegająca na aktualizacji softu ponoć rozwiązuje problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się dowiedziałem o co chodzi z akcją ramek szyb w drzwiach.Jest to dalsza część wyciszenia,kontynuacja po lusterkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też od razu skojarzyłem tamten wpis.

Swoją drogą trzeba być niezłym twardzielem żeby sprawdzić działanie tego systemu w praktyce. Nawet próbowałem parę razy, ale przy pierwszym ostrzeżeniu dźwiękowym noga sama leci na pedał hamulca.

Ja dziś miałem taką sytuację auto zahamowało a za mną sznur aut, redukowałem bieg i zwalniałem bo przed mną gostek skecał w lewo i ? stanął dęba. Przestraszyłem się z lekka. Zaraz spojrzałem do tyłu czy mi się nikt nie wkoponuje w tył.

30.12 jade na akcje związaną z hamulcem awaryjnym i hakiem. Wspomniałem też o szumach z lusterek

Edytowane przez mefju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ty dubik77 teraz możesz nam tylko współczuć ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WP podała,tragedia...kierownice odpadają!!!

Pismaki jak coś wysmarują to tylko siąść i płakać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...