Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Kontrolka ABS


Lukass90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i znowu coś. Może drobnostka. Ale zapytam. Zaświeciła się kontrolka abs, poźniej zgasła. System raz dziala raz nie dziala. Teraz od 2 dni kontrolka caly czas sie swieci. Przy uruchamianiu silnika skacze wskazowka predkosciomierza i wlacza sie kontrolka abs na stale. Czasemi w trakcie jazdy wskazowka predkosciomierza zwariuje i zacznie sie swiecic abs. Czy istnieje szansa ze konczace sie klocki hamulcowe moga dawac taki objaw ? Czy tylko zajac sie czujnikiem abs ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego kompa, o czym Ty mówisz - poza ASO praktycznie nieosiągalne, wiec taniej w ciemno wymieniać.

 

Padł któryś z przednich czujników (prawdopodobnie od strony pasażera bo stamtąd bierze sygnał do liczników) lub pękł, skorodował, ubrudził się pierścień na przegubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego kompa, o czym Ty mówisz - poza ASO praktycznie nieosiągalne, wiec taniej w ciemno wymieniać.

 

.........................................

 

nie miałem na myśli aso  a takie programy do sprawdzania abs ma wielu mechaników (nie wnikam skąd i jak)

niedawno w mojej P12 mechanik ze stacji diagnostycznej (gdzie robię przeglądy) wymieniał  płyn hamulcowy

i podpiął też pod kompa, za robociznę razem wziął 60 zł (po znajomości) a płyn kupiłem wcześniej sam

a wymieniać w ciemno nie radzę

Edytowane przez matador41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz odpowiedź w poście numer 4 tego wątku.


nie miałem na myśli aso  a takie programy do sprawdzania abs ma wielu mechaników (nie wnikam skąd i jak)

niedawno w mojej P12 mechanik ze stacji diagnostycznej (gdzie robię przeglądy) wymieniał  płyn hamulcowy

i podpiął też pod kompa, za robociznę razem wziął 60 zł (po znajomości) a płyn kupiłem wcześniej sam

a wymieniać w ciemno nie radzę

ELMa też można nazwać podpięciem do komputera i nawet też coś pokaże jak uda się połączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz to potwierdzić jakimś wycinkiem z manuala? Może moja n16 jest za stara, ale na własne oczy widziałem w skrzyni czujnik prędkości na dyferencjale. Przez jego plastikowa bieżnię zrezygnowałem z wymiany obu łożysk na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pasażera. Oczywiście po odpięciu wywali błąd i nie będziesz miał ABS do czasu ponownego podpięcia i następnie skasowania błędu. Istnieje też opcja, że były różne rozwiązania tej kwestii w zależności od rocznika, rodzaju licznika (przed liftem były dwa) i silnika, choć szczerze wątpię.

Edytowane przez buladag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewności nie masz

 

On ma najprawdopodobniej problemy z zasilaniem, albo z masą.

 

OK już po teście. Tak jak przypuszczałem, kontrolka abs nie zgasła ani po włączeniu zapłonu, ani po odpaleniu. Prędkościomierz działa jak zwykle, żadnych skoków czy innych dziwnych zachowań. Mam nadzieję, że ci tego wystarczy i nie każesz sobie udowadniać poprzez nagrywanie filmów.

Edytowane przez vlad24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewności nie masz

 

 

Mam bo autor wątku pisze o 1.8, a nie o di. Strzelam, że masz auto z początku produkcji w tandemie ze starym typem licznika.

 

Sam miałem 1.8, sam wymieniałem dupnięty czujnik, sam jeździłem przed wymianą po 200km/h po mieście wg. wskazań licznika.

 

Po odpięciu czujnika kontrolka miała zgasnąć? Jak sterownik ABS raz złapie błąd to trzeba go skasować interfejsem, nawet po usunięciu usterki. 

Edytowane przez buladag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś może być na rzeczy, bo jak patrzę na skrzynie do 1.8 z różnych roczników to jedne maja zwykły czujnik, a inne coś jak by zaślepkę w tym miejscu.

Co do kontrolki to się nie martw, po podpięciu czujnika, zgasła i abs działa bez żadnego kasowania.

Edytowane przez vlad24
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanior na swoim kompie polaczyl sie z modulem abs i znalazl blad na czujniku prawy przod.

 

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanior na swoim kompie polaczyl sie z modulem abs i znalazl blad na czujniku prawy przod.

 

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

 

potwierdzasz to co napisałem w poście nr 5 - że programy do sprawdzania abs ma wielu mechaników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom :) teraz zostaje mi znalezc odpowiedni czujnik w internecie i dzialac z wymiana :/

 

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol buladag w takim razie też miał rację, co po połączenia obu czujników.

Jak kontrolka nie gaśnie po włączeniu zapłonu to gdzieś nie łączy przewód lub do czujnika/wtyczki dostała się woda. Gdy zapala się dopiero podczas jazdy to może zabrudzony czujnik opiłkami z hamulców, albo pierścień zębaty błotem/rdzą i nie potrafi odczytać prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzasz to co napisałem w poście nr 5 - że programy do sprawdzania abs ma wielu mechaników

Błędy ABS zapisują się w bsi. Odczytać błędy z bsi można nawet elm z jakimś freewareowym programem (czy poprawnie to inna rzecz). Kontrola i odczyt ze sterownika abs to zupełnie inna rzecz. Być może jakieś uniwersalne Delphi i inne na to pozwalają, ale tego typu interfejsy nigdy nie działają w 100% ze wszystkimi modelami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisze moze swoja usterke umnie jak czasem zapalał sie abs zwłaszcza na nierównościach okazalo sie ze tylni pierścień abs był pęknięty wiec na szrot kupiłem całą piastę przełożyłem pierścień i dalej śmiga jak należy, 

a co do skaczącej wskazówki stawiałbym na zimne luty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...