Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zimne powietrze z wentylatora


eldritch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam zagwozdkę z nadmuchem powietrza do kabiny. W czasie jazdy jest wszystko w porządku, ale jak się zatrzymam np. na światłach, to po chwili zaczyna mi dmuchać tylko zimne powietrze do kabiny, mimo że pokrętło nastawione na ciepłe. Dodam, że jak depnę gazu na postoju i potrzymam chwilę na 2000 obrotów, to zaczyna znów lecieć ciepłe. Płyn w chłodnicy jest...Podpowie ktoś, jakiej usterki to objaw?

pozdrawiam

E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszym miejscu odpowietrz dokładnie układ chłodzenia.

z opisu wynika iz nagrzewnica nie dostaje ciepłego plynu, albo jest zapowietrzana, albo gdzies przytkana , albo coś nie tak z pompą wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowietrzona nagrzewnica albo zbyt niski poziom płynu. Wystarczy że kiedyś płynu było za mało i nagrzewnica mogła się zapowietrzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo bardzo zawalona nagrzewnica - też tak kiedyś miałem - po wyczyszczeniu gorąco jak w piekle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. Dzięki za podpowiedzi. Na zimnym silniku rzeczywiście poziom płynu w zbiorniku wyrównawczym jest poniżej poziomu minimum i to sporo, właściwie na dnie, ale nie wiem czy na zimnym to ma znaczenie(?). Nie wiem jaki płyn mam wlany. Jest w zielonym kolorze. Gdyby dolewać, to po kolorze dobierać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom płynu chłodniczego i jego uzupełnienie zawsze robi się na zimnym silniku, płyn możesz dobrać według koloru ale niekoniecznie, on ma chłodzić i nie zamarzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, dzięki. Jutro kupię i doleję.


Rozwiazanie okazało się najprostsze. Dolałem płynu i grzeje. Zauważyłem, że szybciej nawet ciepłe powietrze leci do kabiny. Dzięki za podpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...