Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

elektryczne składanie lusterek


stomkowiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam pytanie dotyczące elektrycznego składania lusterek. W moim aucie, lewe lusterko składa się dłużej niż prawe. Czy to norma, czy zaczyna się problem z silniczkiem? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być to kwestia silniczka, ale także zanieczyszczeń co daje jakiś opór i spowalnia domykanie.

Edytowane przez Crith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewne opóźnenie (tak lekko ponizej sekundy) to pewnie jest spowodowane innym kątem pod którym jest w stosunku do szyby (lewe jest zdecydowanie bardziej pod większym kątem).

Może ustaw je jednakowo (siedząc okrakiem :icecream: na ....) i sprawdź czy tez nierówno. Ja dziś sprawdzę jak u mnie.

 

 

No i sprawdziłem. Ustawiłem na oko równo z obu stron i prawie w tym samym czasie się złożyły (z lekkim opóźnieniem z lewej)

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktos moze probowal montowac cos takiego:

Hiszpanie daja to do swoich X-ow i podobno dziala ale moze ktos u nas bawil sie w "upgrade" Swojego auka?

 

https://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Car-Window-Closer-Closing-Open-Mirror-Folder-Spread-For-Nissan-X-Trail-2014/32767180000.html?spm=2114.13010208.99999999.264.wwPoWU

 

https://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Car-Auto-Power-Sunroof-Closing-Closer-For-Nissan-X-Trail-2014/32745021567.html?spm=2114.13010208.99999999.267.wwPoWU

 

Jeszcze jedno, czy ktos uzywa adaptera OBD2 i moze sprawdzic czy to dziala?

http://clubsubarutodocamino.com/forum/topics/monitorizaci-n-dpf-filtro-de-part-culas-con-elm327-y-torque

 

Ja jeszcze nie kupowalem adapterka OBD2 do X'a a stary zostal w sprzedanym misku ;)

Edytowane przez juras2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Po co Ci z alliex.jak możesz zamówić moduł składania lusterka z oryginalnych akcesorii do niisan xtrail za około250 pln plus 1h montaż i coś za ten montaż. ...będą się składać/rozkładać bez problemu z pilota lub przycisku klamki bezkluczykowego zamykania

Edytowane przez mr Horhe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed odbiorem auta pytałem o koszty takiego modulu.

Cena była 400 zl a montaż 2 - 3 godziny.

Tak mi podali w ASO

Nie wiem skad masz cene ok. 250 zl i 1 godzine na montaż w serwisie.

Koszt 1 roboczo-godziny netto to chyba ze 180 zl wiec jak wyjda 3 godziny +VAT o już sobie policz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z QQ też chyba pasuje do T32 -  KE963-4E002

 

I krótki manual instalacji takiego modułu.

Modul-KE963-4E002.pdf

 

Nawet oryginał musi się wciąć w kabel sygnałowy (obrazek 13, 14), wiec z instalacją poza ASO gdy auto jest na gwarancji to bym uważał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KE963-4E002 automatyczne składanie lusterek 251pln z VAT, zamówiłem do xtrail ,mój jeszcze qashqai nie posiada takiego modułu gdyż jest z początku produkcji,chociaż to tekna,dlatego czerpiąc wiedzę z tego forum zamówiłem żeby uszy sam po sobie składał....w ramach negocjacji wysępiłem...między innymi..

Edytowane przez mr Horhe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Mi w serwisie powiedzieli 250zł + montaż ok 2godziny. Zamontowałem moduł z aliexpres i działa bez problemów. Czas całej operacji ok 30 minut.

post-92739-0-85762400-1502558123_thumb.jpg

Edytowane przez fredikruger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem miesiąc. Podaję link ale pod tym adresem produkt w tej chwili jest niedostępny tak że musisz poszukać albo napisać do sprzedawcy to na pewno wystawi.

 

https://pl.aliexpress.com/item/Intelligent-car-Mirror-and-Window-auto-closing-module-2-in-1for-NISSAN-X-TRAIL-2014-2015/32748545234.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.jrYluA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze nie trzeba było ciac zadnych kabli fabrycznych tylko podmienić istniejące na te z modulem?

Tak wynika z opisu ale w zyciu bywa roznie :)

Instrukje szczegolowa zalaczaja do przesylki czy trzeba samemu dochodzic gdzie i co zamontować / podmienić?

Masz kluczyk czy bzkluczykowy system?

Ciekaw jestem czy zamykanie samochodu przyciskiem na drzwiach (w bezkluczykowym systemie) sklada i rozkłada tez lusterka czy tylko z pilota można to zrobic

Edytowane przez juras2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąć nie trzeba było niczego  ale dwoma przewodami trzeba się wpiąć w instalacje,  reszta to już tylko kostki, Instrukcja dołączona ale dramat. Problemem mogąbyć te dwa przewody, reszta kostek intuicyjnie niczego nie da się pomieszać. System bezkluczykowy. Przyciskiem na drzwiach, pilotem jak i przyciskiem na klapie składają i rozkładają się lusterka, a szyby jak były otwarte zamykają się.

Edytowane przez fredikruger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąć nie trzeba było niczego ale dwoma przewodami trzeba się wpiąć w instalacje, reszta to już tylko kostki, Instrukcja dołączona ale dramat. Problemem mogąbyć te dwa przewody, reszta kostek intuicyjnie niczego nie da się pomieszać. System bezkluczykowy. Przyciskiem na drzwiach, pilotem jak i przyciskiem na klapie składają i rozkładają się lusterka, a szyby jak były otwarte zamykają się.

Instrukcja do tego zestawu nissana nie bedzie pasowala? Powinna to byc pelna kopia zestawu nissana. Chyba ze cos sami wymyslili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oryginalnym zestawie jak się nie mylę jest zwykły przekaźnik wpinany w instalację a tu jest jakaś płytka z elektroniką. Instalacja jest podobna. Mogę się mylić bo oryginalny zestaw widziałem tylko na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gdzie sie wpiales w ta instalacje? Chodzi o zasilanie tego modulu?

Nie masz zadnych fotek lub/i filmiku z i po instalacji?

Masz wersje Tekna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja Tekna. Fotek nie mam. W drzwiach jest kostka z 4 przewodami w którą trzeba się wpiąć to z niej jest podany impuls na zamknięcie i otwarcie drzwi, Tu masz link na ebay z takim samym modułem.

 

http://www.ebay.pl/itm/262923288944?ul_noapp=true

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem gdzies w sieci filmik i trzeba wszystko zdemontowac z drzwi żeby dostać się do tej kostki i upchnąć dodatkowy modul

Najbardziej boje się demontażu tej atrapy plastikowej - ciężko ja chyba "wyrwac" żeby nie zlamac/uszkodzić?

No i te dwa kabelki, gdzie je wpiac @fredikruger nie napisał - trzyma dramaturgie  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do filmu przedstawiającego montaż podobnego modułu?

 

Dramaturgi nie trzymam. Napisałem że kostka w drzwiach ale  nie mam jak pokazać która. Pod folią ochronną jest szara kostka z czterema przewodami zaznaczyłem na zdjęciu w jakiej okolicy się znajduje. Jest tam tylko jedna kostka - (szara taka jest u mnie). Atrapę plastikową jak i całą tapicerkę demontuje się łatwo.


Tu masz zaznaczoną dokładnie wiązkę z wtyczką o której mowa.

post-92739-0-30111400-1503303928_thumb.jpeg

post-92739-0-77949900-1503306865_thumb.gif

post-92739-0-55776800-1503306929_thumb.jpeg

Edytowane przez fredikruger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Koledzy i koleżanki mam taki mały problem a mianowicie lusterka elektryczne odmówiły mi posłuszeństwa. Nie składają się i nie można ich ustawić elektrycznie. Sprawdziłem bezpieczniki, podpiołem pod kompa  elektryk sprawdził  kostki przełączniki oraz mechanizmy lusterek niby wszystko ok a efektu brak. Pomocy . x-trail 1,6 2016 rok . Z góry dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy samochód miał dodatkowe wyposażenie, tzn. moduł domykający okna i składający lusterka po załączeniu alarmu?

Jeśli tak to może padły te dodatkowe moduły o których dowiesz się więcej we wcześniejszych postach tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...