Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

czuć drgania przodu


DINO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sprawa jest taka w zakresie prędkości 80-100km/h czuć jak trzęsie się cała buda z przodu mogło by wskazywać na koła ale zostały wyważone dorobione pierścienie i na kierownicy nic nie czuć przed tymi poprawkami było czuć też na kierownicy, jak już sie rozpędzi i nie przyspieszam to nic nie trzęsie wystarczy, że dodam gazu znowu czuć, na postoju w tym zakresie obrotów nic nie czuć.

Pozwoli tracę pomysły co może być nie tak, był na diagnostyce żadnych luzów a przynajmniej takich, które by wpływały na takie zachowanie. Wyło przy skręcie w prawo, co wskazywało by na lewe łożyska, zostały wymienione i dalej wyje ale trochę mniej.

Ktoś coś?? co jeszcze sprawdzić?? zastanawiam sie nad łożyskiem podpory półosi, jeszcze nei sprawdzałem ale chyba nei miało by takiego wpływu na trzęsienie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyważ koła ale w innym warsztacie  na wolnoobrotowej wyważarce, lub bezpośrednio na autku, wygląda to na koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) zostały wymienione i dalej wyje ale trochę mniej.

Ktoś coś?? co jeszcze sprawdzić?? zastanawiam sie nad łożyskiem podpory półosi, jeszcze nei sprawdzałem ale chyba nei miało by takiego wpływu na trzęsienie 

Jak wyje to chyba nie koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyważony przód i tył, jak by tarcze były krzywe to przy każdym hamowaniu by biło a tak wszystko odbywa się tylko w tym zakresie obrotów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej obstawiam opony, jak możesz zamień tył na przód albo załóż jakieś inne koła na chwilę. Podobne objawy miałem w poprzednim aucie, po różnych kombinacjach trafiłem na warsztat gdzie gość po wsadzeniu na wyważarkę zaznaczył gdzie bije, zdjął oponę i znalazł wybrzuszenie, prawdopodobnie wada fabryczna, wymiana i po sprawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tak samo było na letnich, bo w tym roku zmieniłem letnie z zimowymi aby na lato zakupić nowe fele 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko mcphersona?

na diagnostyce nic nei wyszło

 

 

, a jak poduszki.

myślisz, ze miało by to znaczenie tylko w jakimś zakresie prędkości?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo.w zakresie 90-110 jak używam gazu telepie,puszczam gaz nie telepie, hamuje nie telepie. Mocniej telepie jak pod górkę. No i telepanie to wręcz bujanie a nie wibracja jakby cos ciężkiego ze potrafi cala buda bujać. Walczyłem z tym co nawet w innym watku pisałem, przeguby ok, kola wyważone i zamienione przod tyl, kilka rzeczy wpływających na równa prace silnika i nic.dalej buja. Stwierdziłem ze jedna z poduszek silnika jest zuzyta. Zmieniłem wszystkie cztery. Bujanie zmieniło się w wibracje i zwezil zakres. Uważam wiec ze przyczyny nie wyeliminowałem tylko podleczyłem zniszczone poduszki ze jest lepiej ale nadal. Buja się silnik albo jakiś element ukl.napedowego. Tylko to ma tyle siły i związane jest z dodawaniem gazu i prędkością. Jeździłem z tym przez 20tys. Co dodatkowo intryguje bo cokolwiek byłoby nie tak z wymienionymi rzeczami wyżej, to nie powinno wytrzymać np przegub wewn. Nowe poduszki pewnie padna po kolejnych 20 tyś. I jeszcze jedno. Objaw nasilal się stopniowo w ciągu tych 20 tyś. Od wibracji do telepania jakby wiezc pralkę włączona niewypoziomowana. Reasumując poddaje sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo.w zakresie 90-110 jak używam gazu telepie,puszczam gaz nie telepie, hamuje nie telepie. Mocniej telepie jak pod górkę. No i telepanie to wręcz bujanie a nie wibracja jakby cos ciężkiego ze potrafi cala buda bujać. Walczyłem z tym co nawet w innym watku pisałem, przeguby ok, kola wyważone i zamienione przod tyl, kilka rzeczy wpływających na równa prace silnika i nic.dalej buja. Stwierdziłem ze jedna z poduszek silnika jest zuzyta. Zmieniłem wszystkie cztery. Bujanie zmieniło się w wibracje i zwezil zakres. Uważam wiec ze przyczyny nie wyeliminowałem tylko podleczyłem zniszczone poduszki ze jest lepiej ale nadal. Buja się silnik albo jakiś element ukl.napedowego. Tylko to ma tyle siły i związane jest z dodawaniem gazu i prędkością. Jeździłem z tym przez 20tys. Co dodatkowo intryguje bo cokolwiek byłoby nie tak z wymienionymi rzeczami wyżej, to nie powinno wytrzymać np przegub wewn. Nowe poduszki pewnie padna po kolejnych 20 tyś. I jeszcze jedno. Objaw nasilal się stopniowo w ciągu tych 20 tyś. Od wibracji do telepania jakby wiezc pralkę włączona niewypoziomowana. Reasumując poddaje sie

 

A byłeś z tym w ASO, żeby popatrzył ktoś kto zna typowe bolączki modelu? U mnie były drgania przy 50-60 km/h i przy hamowaniu. A mój stały mechanik już rozkładał ręce. W ASO w minutę mi pokazali że to krzyżaki na wale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...