Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan 350Z Twin Tubo Greddy - odrodzenie legendy w Coobcio Garage


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zrobimy sobie kiedyś wspulnie sesje zdięciową , mamy taki sam pakiet stylistyczny   2 idetyczne zetk i bi turbo   

mam gdzieś magazyn GT sprrzed kilku lat   z tą zetką   na pierwszej stronie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No już finalnie z wysokościami zawieszenia, względem serii przód -5mm a tył -30mm (coby trochę go dociążyć)

1280.jpg

 

Po zabiegu regulacji wysokości przyszła pora na geometrię:

20171027_130436.jpg

 

Superancko że śrubki nie zgniłe leciutko poszło bez walki, ale widać że trzeba zapodać poliuretan w dyfer bowiem pozrywane są wszystkie poduszki,

na przedniej to doskonale widać a tył dyfra wisi już na podkładkach:

20171027_124717.jpg

 

Koła tył ustawiłem maks zbieżnie ale w fabrycznej tolerancji, negatyw tylko -1 od fabrycznych nastawów odstaje (przy mały) ale dzięki temu przy przyspieszaniu będzie więcej trakcji:

20171027_130019.jpg

 

Tym bardziej w momencie przyspieszania jak tył siada to jeszcze się on powiększa i zabiera przyczepności...

 

A przodzik tak żeby to trochę skręcało, czyli skraj fabrycznej tolerancji na 0,

W przodzie zbieżność się zmienia wraz z pracą zawieszenia a w tyle ten parametr zostaje stały.

Jak przyspieszamy, przód się unosi i koła robią się zbieżne na hamującego narciarza co poprawia stabilność na prostej, a jak hamujemy to jest na odwrót coby poprawić trakcję w ew. zakręcie

Górne wachacze mam nie regulowane, więc negacik fabrycznie powiększony o wartość wynikającą z obniżenia przodu auta o 5mm:

20171027_130348.jpg

 

A żeby zmniejszyć nadsterowność jak za dużo gazu przyłożę w zakręcie i łatwiej było mi to opanować, usztywniłem przedni stabilizator, tył natomiast wyleciał całkowicie :D

Po takim zabiegu jak auto wpadnie w poślizg po zdjęciu nogi z gazu natychmiast się prostuje i nie przerzuca go w drugą stronę - taki anty "Rybka" patent dla 350Z od Coobcia:

20171026_135745.jpg

 

Mały upgrade:

20171104_190138.jpg

 

Już taksówkarze nie będą mnie zaczepiali i mówili że mam maskę nie domkniętą :D

 

No to jedną część układanki już mam gotową, będzie co robić w długie zimowe wieczory pod warunkiem że jakiś wolny się znajdzie :D

20171125_131045.jpg?m=1512001158

 

Blok przygotowany na męskie dmuchanie :)

Niemal 3,8L pojemności, Dartony no i wytrzymalszy wał z 370Z, który to głownie dokłada pojemności :P

Docelowe korbowody będą dopiero pod koniec stycznia ale szerokie na 30mm coby 1100Nm przyjeły bez zajęknięcia ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...